Znaleziono 0 artykułów
09.07.2021

Antyaborcyjne i homofobiczne furgonetki znikną z ulic Warszawy

09.07.2021
(Fot. Getty Images)

Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy, radni zatwierdzili uchwałę zakazującą poruszania się po mieście pojazdów głoszących homofobiczne i dyskryminacyjne hasła. Za opowiedziało się 41 osób, przeciw 18. Ostateczna decyzja leży w rękach wojewody Konstantego Radziwiłła.

Obecne przepisy prawa są niewystarczające. Warszawa to miasto dla wszystkich, to otwarta nowoczesna stolica państwa demokratycznego – mówił mecenas Jarosław Kaczyński z ramienia Koalicji Obywatelskiej, zgłaszając projekt nowej uchwały.

Zgodnie z nią w Warszawie ma obowiązywać zakaz przemieszczania się pojazdów uderzających w konkretną grupę ludzi lub instytucję. Wstępu na ulice miasta nie uzyskają zatem zarówno furgonetki propagujące treści homofobiczne i antyaborcyjne, które od kilku lat terroryzują mieszkańców, ale także wszelkie inne pojazdy z wywieszonymi zdjęciami i transparentami celującymi w mniejszości. Te same zasady mają dotyczyć nagrań o dyskryminacyjnej treści puszczanych z megafonów umieszczonych na samochodach.

Za przyjęciem nowych regulacji głosowało 41 radnych, przeciwko – 18. Zakaz wejdzie w życie na początku przyszłego tygodnia, o ile nie uchyli go wojewoda Konstanty Radziwiłł powołany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij