Znaleziono 0 artykułów
20.07.2021

Autobiografia księcia Harry’ego: Historia rodziny królewskiej z nowej perspektywy

20.07.2021
(Fot. Materiały prasowe)

W książce „Spare” książę Harry podzieli się doświadczeniami, porażkami i lekcjami, które dostał od życia. W szczerym autoportrecie ujawni, co kryje się za medialną personą. Wspomnienia ukażą się już 10 stycznia 2023 roku. Dochód ze sprzedaży autor przekaże na cele charytatywne.

Pamiętnik Harrego będzie obejmował wspomnienia z całego życia. Począwszy od dzieciństwa w Pałacu Buckingham i utraty mamy, do chwili obecnej, kiedy wraz z żoną Meghan Markle opuścił brytyjski dwór i wycofał się z pełnienia królewskich obowiązków. „Spare” ma otwierać jedno z formatywnych wspomnień młodego księcia – pogrzebu księżnej Diany. „Dwóch młodych chłopców wędruje w ciszy za trumną mamy, a cały świat patrzy – z mieszanką żalu i przerażenia. Widzowie na całym świecie zastanawiają się, co czują idący ramię w ramię bracia i jak dalej potoczy się ich życie. Ta książka to dla Harry'ego szansa, by w końcu opowiedzieć tę samą historię z własnej perspektywy”, czytamy w zapowiedzi biografii. 

W marcu 2021 roku Harry i Meghan udzielili szczerego wywiadu dla Opry Winfrey. Para wyznała, że nie czuła się dobrze na dworze. Meghan miała myśli samobójcze, była „uciszana” i nie mogla liczyć na wsparcie. W rozmowie zdradziła, że członkowie rodziny królewskiej obawiali się tego, jak ciemną skórę będzie miał jej syn, Archie. Prawdopodobnie wspomnienia Harrego ujawnią więcej szczegółów w tej sprawie.

„Nie piszę tego jako książę, ale jako człowiek, którym się stałem. Mam nadzieję, że dzieląc się swoją historią: wzlotami i upadkami, błędami i wyciągniętymi wnioskami, pokażę, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, mamy ze sobą wiele wspólnego. Jestem głęboko wdzięczny za możliwość podzielenia się tym, czego życie mnie nauczyło. Cieszę się, że ludzie będą mogli zapoznać się z prawdziwą historią”, powiedział Harry w oświadczeniu.

Jak zdradza „The Guardian", który dostał już kopię książki, wspomnienia Harry'ego są szokująco szczere i bogate w szczegóły. Wspomina m.in. co miał powiedzieć Król Karol III tuż po jego narodzinach do swojej ówczesnej żony, księżnej Diany („Wspaniale! Dałaś mi dziedzica i zapasowego - moje zadanie wykonane") oraz fizyczną napaść księcia Williama w 2019 roku podczas kłótni, w trakcie której nazwał Meghan „trudną", „niemiłą" i „konfliktową". Jak opisuje Harry, William złapał go za kark, zrywając przy tym łańcuszek i powalił go na ziemię. Harry upadł na miskę psa, która rozbijając się zraniła go. Kiedy następca tronu ochłonął poprosił brata, by ten nie mówił o zajściu Meghan, jednak ta dowiedziała się o wszystkim przez rany na ciele Harry'ego.

Książę zaczął pracę nad pamiętnikiem w 2020 roku. Prawa do publikacji zakupiło wydawnictwo Penguin Random House. Harry otrzyma co najmniej 20 mln dolarów wynagrodzenia. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Premiera „Spare” już 10 stycznia 2023 roku.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij