Znaleziono 0 artykułów
22.10.2023
Artykuł partnerski

Ognisty bob, mixie i warkocze. Oto trendy, które na jesień lansuje Balmain Hair Couture

22.10.2023
(Fot. Materiały prasowe)

Drapieżny bob, przerysowane upięcia w stylu starego Hollywoodu czy grunge’owe cięcia. Eksperci marki Balmain Hair Couture zaprezentowali w Gdańsku fryzury, które będą rządzić w tym sezonie.

Legendarny francuski dom mody Balmain słynie nie tylko z doskonałego wysokiego krawiectwa. W 1974 r. jego założyciel, projektant i kostiumograf Pierre Balmain uznał, że włosy to integralna część wyglądu i osobowości kobiet. Tak narodziła się jedna z najbardziej prestiżowych marek fryzjerskich na świecie, czyli Balmain Hair Couture. W jej portfolio znalazły się profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne, koloryzacyjne, a także linie kosmetyków i eleganckich akcesoriów do włosów. Tym samym Pierre Balmain stał się nie tylko odnowicielem francuskiej mody, lecz także kreatorem kompletnego wizerunku swoich klientek.

W przyszłym roku brand Balmain Hair Couture będzie obchodził swoje 50-lecie. To pół wieku dbania o włosy kobiet i kreowania trendów w obszarze beauty przez inspirację pokazami mody. Choć to z myślą o wybiegu i profesjonalistach powstają kolejne doskonałe produkty do włosów marki, z usług i kosmetyków Balmain Hair Couture mogą korzystać nie tylko modelki. 

Premiera kolekcji Balmain Hair Couture na sezon jesień-zima 2023 na 34. piętrze Olivia Star w Gdańsku

Spektakularna panorama Trójmiasta, niebo łączące się z morzem i pulsująca życiem miejska architektura. To właśnie w takich okolicznościach – na 34. piętrze Olivia Star w Gdańsku – 17 września marka Balmain Hair Couture zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję oraz kampanię na sezon jesień zima 2023-2024. Na premierę zaprosiła najlepsze salony fryzjerskie z całej Polski. W takim miejscu i takich warunkach zdecydowanie łatwiej chłonąć inspiracje, rozbudzić swoją kreatywność. 

(Fot. Materiały prasowe)

Po świecie mody, fryzur i kolekcji Balmain Hair Couture na nowy sezon gości oprowadzili eksperci marki: Anna Sadowska, Tomasz Zajczyk i Przemek Mendakiewicz. Opowiedzieli o najważniejszych trendach, najnowszych technikach stylizacji czy koloryzacji, zdradzili swoje patenty, przedstawili produkty Balmain i to, jak najlepiej wykorzystać ich potencjał. Gościnie i goście zaproszeni na wydarzenie w Olivia Star mogli podziwiać modelki i modeli, na których głowach – po tygodniach przygotowań i dzięki zespołowej pracy – wyczarowano z jednej strony spektakularne upięcia z warkoczy ozdobione subtelnymi złotymi opaskami – w duchu hollywoodzkiego glamouru, a z drugiej strony drapieżne krótkie blond fryzury w grunge’owym stylu nawiązujące do lat 80. i 90. – modne mixie, które lansuje Kristen Stewart. Emocje wzbudziła modelka w klasycznym bobie, który świetnie podkreśla kształt twarzy, jednak w sezonie jesień-zima 2023 według Balmain Hair Couture jest on drapieżny, zmysłowy, w ognistym miedzianym odcieniu i najlepiej o „mokrym” wykończeniu. Kreacje na głowach podkreślały wieczorowe stroje projektu Moniki Ptaszek i Angeliki Józefczyk oraz mocne makijaże Karoliny Jezierskiej.

(Fot. Materiały prasowe)

Organizatorzy wydarzenia zadbali o najwyższą dawkę trendów i fachowej wiedzy. Gościnią specjalną wydarzenia była ekspertka w dziedzinie luksusu, Justyna Adamczyk – przedsiębiorczyni, strateżka marek luksusowych, autorka studiów o markach luksusowych na Uniwersytecie SWPS oraz założycielka Akademii Luksusu. Justyna poprowadziła wykład „Magia świata luksusu”, podczas którego zdradziła zgromadzonym gościom między innymi, jakimi narzędziami posługują się marki luksusowe oraz czego nigdy nie robią. Podzieliła się cennym know-how – dostęp do niego mają tylko zaufane osoby z wieloletnim doświadczeniem. Ta wiedza bez wątpienia pozwala oferować klientkom i klientom usługi na najwyższym poziomie – odpowiednią opiekę, uważność na potrzeby, wymarzoną stylizację włosów, która pasuje do osobowości, pracy, stylu. Słowem – zapewnić luksusowe doświadczenie.

(Fot. Materiały prasowe)

Balmain Hair Couture: Marka z przeszłością, która śmiało wkracza w przyszłość

Produkty francuskiego brandu zachwycają od pierwszej chwili. Eleganckie opakowania, luksusowe, przyjemne formuły oparte na składnikach najwyższej jakości i dające oczekiwane efekty. To jednak nie wszystko. Tym, co niewidoczne na pierwszy rzut oka, a niezwykle dziś ważne, jest zrównoważone podejście, minimalizowanie wpływu na środowisko, stosowanie praktyk wolnych od okrucieństwa – wszystkie produkty Balmain Hair Couture są wegańskie lub wegetariańskie, nietestowane na zwierzętach. Latem 80 proc. wszystkich produktów do pielęgnacji włosów produkowanych jest w fabryce całkowicie zasilanej energią słoneczną.

Od września 2022 r. wszystkie opakowania z limitowanej edycji są produkowane z tektury i papieru FSC pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Ciągle poszukiwane są też nowe rozwiązania, by zapewnić jak najwyższą przetwarzalność opakowań. Jako lider luksusowych produktów i kosmetyków do włosów Balmain Hair Couture angażuje się w wykorzystanie platformy i zasięgu zapewnianego przez dom mody w celu promowania inkluzywności, różnorodności i wrażliwości. I to właśnie prawdziwy luksus we współczesnym wydaniu.

(Fot. Materiały prasowe)

Patronem medialnym wydarzenia Balmain Hair Couture był „Vogue Polska”.

Nowa kolekcja marki dostępna jest w salonach fryzjerskich oraz na Balmainhair.com.pl

Redakcja Vogue.pl
  1. Uroda
  2. Makijaż i włosy
  3. Ognisty bob, mixie i warkocze. Oto trendy, które na jesień lansuje Balmain Hair Couture
Proszę czekać..
Zamknij