Znaleziono 0 artykułów
10.01.2020

Bartosz Bielenia z wyróżnieniem Shooting Star

10.01.2020
Bartosz Bielenia (Fot. David Bucha, East News

Gwiazda filmu Jana Komasy „Boże ciało” jest siódmym polskim aktorem, któremu European Film Promotion przyznało prestiżową nagrodę. Tytuł wschodzącej gwiazdy europejskiego kina może otworzyć Bieleni drzwi do międzynarodowej kariery.

Nie milkną echa „Bożego ciała” Komasy (w poniedziałek przekonamy się czy film otrzyma nominację do Oscara) i brawurowej roli, jaką zagrał w nim Bartosz Bielenia. Talent 28-letniego aktora tym razem doceniło jury European Film Promotion, które uhonorowało go prestiżową nagrodą Shooting Star 2020. Oprócz Bieleni ten sam tytuł otrzymało dziewięciu europejskich aktorów, między innymi znana z serialu Netfliksa „Czas na miłość” Zita Hanrot, czy Portugalka Joana Ribeiro, która w 2018 roku zagrała u boku Adama Drivera w filmie „Człowiek, który zabił Don Kichota”.

Bielenia jest siódmym polskim aktorem z nagrodą Shooting Star. Wcześniej otrzymali ją między innymi Agnieszkę Grochowską, Jakuba Gierszała i Mariusza Kościukiewicza. Tegoroczni laureaci zostaną oficjalnie zaprezentowali podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie, który w tym roku odbędzie się w dniach 20 lutego – 1 marca.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij