Znaleziono 0 artykułów
16.04.2021
Artykuł partnerski

Zegarki z bioceramiki

16.04.2021
Fot. materiały prasowe

Zaledwie kilka miesięcy po premierze pierwszego zegarka Swatch wykonanego z materiałów pochodzenia naturalnego, marka idzie o krok dalej. Czasomierze Big Bold Bioceramic zostały wykonane z innowacyjnej mieszanki ceramiki i tworzyw sztucznych pochodzenia roślinnego.

Debiut marki Swatch w 1983 r. wywołał rewolucję. Pierwsze zegarki zostały wykonane z zaledwie 51 komponentów. Linia kolorowych czasomierzy, która godziła najwyższą jakość z przystępną ceną, pomogła zażegnać kryzys w szwajcarskiej branży zegarkowej, zmieniając jej oblicze. 

Od tego czasu szwajcarska marka pozostaje w czołówce innowatorów, czego dowodzi kolekcja 1983 z jesieni minionego roku. Zegarki z linii łączyły oryginalny design pierwszych modeli Swatch z najnowszymi osiągnięciami z zakresu zrównoważonego rozwoju. Przy pracy nad kolekcją marka jako pierwsza w branży wykorzystała materiały pochodzenia roślinnego w procesie masowej produkcji. Zaledwie kilka miesięcy później Swatch wraca z kolejną innowacją. Linia Big Bold Bioceramic została w całości wykonana z bioceramiki.

Bioceramika: Materiał przyszłości

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Swatch (@swatch)

W obliczu postępującego kryzysu klimatycznego konieczne jest znalezienie nowych rozwiązań, szczególnie na etapie doboru materiałów i produkcji. Stąd rosnące zainteresowanie mody upcyklingiem, tkaninami wykonanymi z recyklingowanego plastiku czy grzybów.

Troska o środowisko była jednym z filarów marki Swatch od początku jej istnienia. Już w połowie lat 90. zainteresowano się alternatywnymi źródłami energii. Efektem była kolekcja zegarków zasilanych słońcem Solar. Nowa linia Swatch Big Bold Bioceramic kontynuuje tę tradycję.

Fot. materiały prasowe

Kolekcję wykonano w pełni z rewolucyjnego materiału – bioceramiki, czyli innowacyjnej mieszanki klasycznej ceramiki i tworzyw wykonanych z nasion rącznika pospolitego. Nowa technologia opracowana przez zespół naukowców marki łączy wymiar ekologiczny z autorskim designem i funkcjonalnością. Materiał jest przyjemny w dotyku, lekki, a zarazem wytrzymały.

Najmodniejsze kolory sezonu

Pod koniec ubiegłego roku amerykański instytut Pantone wybrał Kolory Roku 2021 – Ultimate Grey i Illuminating Yellow. Stonowana szarość i promienna żółć są odzwierciedleniem tego, co istnieje od zawsze. – Szary to kolor kamyków na plaży, skał i kamieni, które są wokół nas od milionów lat. Żółty oznacza słoneczne promienie o poranku – nadzieję, pozytywne myślenie i coś, na co warto czekać – tłumaczyła Leatrice Eiseman z Pantone Color Institute.

Marka Swatch uważnie śledzi trendy, dlatego w kolekcji Big Bold Bioceramic nie mogło zabraknąć zegarka w odcieniu szarości. W linii znalazły się również czasomierze w klasycznej czerni i bieli, powracającym do łask pastelowym różu oraz błękicie. Minimalistyczny design czasomierzy sprawia, że sprawdzą się zarówno do domowego loungewearu, codziennych stylizacji, jak i w bardziej eleganckim wydaniu.

Fot. materiały prasowe

Kolejne innowacje

Blisko cztery dekady po premierze pierwszej kolekcji marka nie zwalnia tempa – bezustannie poszukuje nowych rozwiązań, zarówno w wymiarze wzornictwa, produkcji, jak i stosowanych materiałów oraz wykorzystywanych technologii. Bioceramika to najnowszy dodatek do Swatch Next, czyli nowej generacji materiałów przyszłości wykorzystywanych przez markę. Wraz z premierą linii Big Bold Bioceramic zapowiedziano, że do końca 2021 r. wprowadzi bioceramikę do produkcji wszystkich kluczowych linii zegarków.

Kolekcja jest dostępna w salonach Swatch i na swatch.com.

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Design
  3. Zegarki z bioceramiki
Proszę czekać..
Zamknij