Znaleziono 0 artykułów
12.12.2023
Artykuł partnerski

Najpiękniejsza biżuteria marki Hulchi Belluni w prezencie gwiazdkowym

12.12.2023
Kolekcja Tresore marki Hulchi Belluni (Fot. materiały prasowe)

Belgijska marka jubilerska Hulchi Belluni od ponad 20 lat zachwyca wyrafinowanymi projektami wychodzącymi spod ręki Martine Hul. W kolekcji Tresore znajdziemy biżuterię idealną na gwiazdkowy prezent. Marka Hulchi Belluni jest dostępna w salonach oraz na stronie W.KRUK.

Martine Hul wychowała się w niewielkiej miejscowości Merelbeke w pobliżu Gandawy. Jej rodzice prowadzili tam browar. – Przedsiębiorczość płynie w moich żyłach. Od dziecka obserwowałam pracę rodziców we własnym biznesie – wspomina założycielka marki Hulchi Belluni.

Później belgijska projektantka biżuterii przez 20 lat uczyła się jubilerskiego fachu od najlepszych. – Jako młoda dziewczyna pragnęłam zostać fizjoterapeutką. Wiele zawdzięczam matce, która przedstawiła mnie renomowanemu antwerpskiemu jubilerowi. Podjęłam pracę w sklepie Louisa. Współpraca układała nam się znakomicie – on zajmował się finansami i sprzedażą, a ja projektami i wyszukiwaniem nowych trendów – wspomina początki kariery Martine Hul. – Wówczas – niemal 40 lat temu – branża jubilerska była zdominowana przez mężczyzn. Jako młoda kobieta musiałam nauczyć się sobie radzić – dodaje.

Kolekcja Tresore marki Hulchi Belluni (Fot. materiały prasowe)

W 2001 roku postanowiła założyć w Antwerpii własną markę. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, zaczęła tworzyć biżuterię z 18-karatowego złota zdobioną diamentami i kamieniami szlachetnymi. Wraz z kolegą, włoskim projektantem, zbudowała filozofię firmy na znajomości feng shui, stosowanego nie tylko do dekoracji wnętrz, lecz także do atmosfery w miejscu pracy, traktowania zespołu i samych projektantów biżuterii. – Stosuję feng shui w każdym aspekcie mojego życia. Przeobrażam przestrzeń wokół siebie w taki sposób, żeby poprawić przepływ energii. Niezmiennie istotna pozostaje dla mnie zgodna współpraca z zespołem. Jubilerzy Hulchi Belluni są dla mnie jak rodzina – mówi Martine Hul.

Hul zasłynęła w Belgii już pierwszą kolekcją Funghetti inspirowaną naturą. – Na pomysł kolekcji wpadłam podczas spaceru po lesie. Zauważyłam, jak bardzo różnią się od siebie różne rodzaje grzybów. Tak powstał projekt okręgu wysadzanego diamentami pavé – prosty kształt w szlachetnej oprawie – wspomina projektantka. 

Do najpopularniejszych kolekcji Hulchi Belluni należy Tresore, w której projektantka zastosowała wyjątkowy patent. Biżuterię, którą nosi się wygodnie, niczym drugą skórę, niezwykle łatwo się też zakłada i zdejmuje. Wszystko dzięki elastycznej konstrukcji. 

Kolekcja Tresore marki Hulchi Belluni (Fot. materiały prasowe)

Zaczęło się od subtelnej bransoletki stworzonej z ruchomych elementów. Ten element biżuterii zaprojektowano początkowo w żółtym, białym i różowym złocie, a potem ozdobiono diamentami i kamieniami szlachetnymi. Z roku na rok wybór jest coraz większy – ogniwa różnią się od siebie wielkością, diamenty układają się w kształty gwiazd albo kwiatów, pojawiają się nowe wcielenia kamieni szlachetnych, np. szafirów. 

Każda kolejna bransoletka pasuje do pozostałych, tworząc indywidualną, zgodną z osobistymi upodobaniami kompozycję i konstelację. Bransoletki można nosić pojedynczo lub po kilka naraz, budować z nich własną kolekcję, zestawiać z kreacjami na wielkie wyjście i codzienną garderobą – jeansami, T-shirtami, kaszmirowymi swetrami. Te najsubtelniejsze bransoletki – cienkie, wysadzane niewielkimi kamieniami – spodobają się młodym dziewczynom, bardziej wyraziste, szersze, łączące żółte złoto z diamentami to idealny prezent dla ukochanej żony czy matki. 

Od niedawna Hulchi Belluni oferuje także możliwość personalizacji bransoletek Tresore. Biżuteria stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa dzięki grawerunkowi z imieniem ukochanej osoby, ważną datą czy wyznaniem miłości (można stworzyć napis z maksymalnie ośmiu liter).

Kolekcja Tresore marki Hulchi Belluni (Fot. materiały prasowe)

Ale Tresore to nie tylko bransoletki – do najchętniej kupowanych elementów kolekcji należą pierścionki z charakterystycznym splotem zwieńczone diamentami, długie kolczyki z motywem gwiazd albo serc czy delikatne naszyjniki z diamentowymi zawieszkami.  

To niejedyna nowość – w kolekcji Tresore znalazły się teraz także bransoletki dla mężczyzn, którzy nie boją się wyróżnić. 

Obok Tresore do bestsellerów Hulchi Belluni należą kolekcje Caesar z motywem liścia laurowego, Cavallo inspirowana wędzidłem czy Private jak z hollywoodzkiego czerwonego dywanu. Miłośniczki przepychu pokochają Sunburst z biżuterią w kształcie słońca, a minimalistki – szlachetną prostotę kolekcji Solitary. W Polsce biżuterię Hulchi Belluni znajdziemy w wybranych salonach W.KRUK oraz na wkruk.pl.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij