Znaleziono 0 artykułów
23.09.2022

Bliźnięta z Polski na wybiegu Gucci

23.09.2022
Marysia i Małgosia Dmitruk /(Fot. materiały prasowe)

Na sezon wiosna-lato 2023 Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci, proponuje podwójne widzenie. Masowość mody przeciwstawia indywidualizmowi, sprawdza, jak zachować jej demokratyczny charakter bez utraty niepowtarzalności. A jak lepiej pokazać zachodzące między nimi mechanizmy niż przy udziale jednojajowych bliźniąt – z pozoru takich samych, a w rzeczywistości kompletnie od siebie różnych? Do udziału w pokazie zaprosił kilkadziesiąt duetów, w tym Polaków: siostry Dmitruk, Dziadul, Walczak i Kaźmierczak, a także braci Grzelaków.

Oliwia i Natalia Dziadul, Weronika i Wiktoria Walczak, Aleksandra i Weronika Kaźmierczak podobnie jak Oskar i Kacper Grzelakowie zajmują się modelingiem. Marysia i Małgosia Dmitruk na co dzień pracują w jednych z największych agencji PR-owych w Warszawie, gdzie opiekują się markami z zakresu mody i lifestyle’u. Cała dziesiątka spotkała się w Mediolanie na wybiegu Gucci. A właściwie w wykreowanej przez Alessandra Michelego krainie-mieście, którą nazwał „Gucci Twinsburg”.

Oliwia i Natalia Dziadul /(Fot. materiały prasowe)
Weronika i Wiktoria Walczak (Fot. Materiały prasowe Gucci)

Wszystko było tu podobne i jednocześnie nic nie było takie samo. Michele wychodzi od prywatnych doświadczeń – wspomina, jak wychowywał się, mając dwie matki (jego rodzicielka miała siostrę bliźniaczkę), jak zafascynowany był ich intymną więzią, zaczarowany porozumieniem, które nie potrzebowało słów.

Oskar i Kacper Grzelak /(Fot. materiały prasowe)

Bliźniaczego motywu używa jednak przede wszystkim do skomentowania tego, jak postrzegamy modę i jak interpretujemy piękno. Podobieństwa przeciwstawia niepowtarzalności, indywidualizm inności, pochyla się nad tym, co nas łączy, a co dzieli. „Wszystkie bliźnięta od momentu narodzin są bardzo świadome tego, że nie są centrum wszechświata. Uczą się żyć ze swoją drugą połówką, swoją kopią. Granice ich cielesności nie mają nic wspólnego z granicami ich jestestwa” – pisze. Kolekcję zadedykował swoim „mamom-bliźniaczkom” – Eraldzie i Giulianie, „które były w stanie zrozumieć życie tylko dzięki obecności drugiej”.

Aleksandra i Weronika Kaźmierczak (Fot. Materiały prasowe Gucci)

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij