Znaleziono 0 artykułów
24.09.2022
Artykuł partnerski

Awangarda i technologia w garażu przyszłości

24.09.2022
Fot. Materiały prasowe

Innowacje i awangardowe rozwiązania technologiczne. Komfort, bezpieczeństwo, jakość i wysokie osiągi. Nowy, elektryczny Mercedes EQE to prawdziwy samochód przyszłości. W fascynującą, interaktywną podróż zabiera nas pionierski projekt Showcasing Innovations.

Cyfrowe innowacje definiują niemal wszystkie dziedziny naszego życia. Nie inaczej jest w świecie motoryzacji. Marka Mercedes-Benz od początku swojego istnienia znana jest nie tylko z niezawodności, komfortu i bezpieczeństwa, ale też z pionierskich rozwiązań. Dziś, kiedy samochody elektryczne otwierają nową erę motoryzacji, niemiecka marka stworzyła projekt Showcasing Innovations. Możemy dzięki niemu wkroczyć do świata technologii dostępnych w samochodach Mercedes-Benz – modelach takich jak w pełni elektryczny, awangardowy i jednocześnie elegancki Mercedes EQE.

Fot. Materiały prasowe

Elegancki atleta

Nowy Mercedes EQE już od pierwszego spojrzenia udowadnia, że jest prawdziwym uosobieniem nowej ery. Elegancka linia nadwozia – design One Bow – to główna cecha modelu łączącego takie cechy, jak estetyka, atletyka i aerodynamika. Przypominająca coupé linia ramion płynie od tyłu do przodu, podkreślając w ten sposób charakterystyczne dla EQE detale, takie jak trójwymiarowy wzór gwiazdy Mercedes-Benz z przodu.

Sylwetka auta to dopiero początek zachwytów. Wnętrze tego w pełni elektrycznego modelu przyprawi o szybsze bicie serca każdego fana wyrafinowanego designu i nowinek technologicznych. W pełni elektryczny napęd nowego modelu Mercedesa pozwala zyskać więcej przestrzeni. Pod względem ilości miejsca na nogi, nad głowami oraz na wysokości łokci pięciomiejscowy EQE jest jednym z najbardziej przestronnych przedstawicieli swojego segmentu. Zachwycają też wysokiej jakości materiały i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wykonanie. Przestronność wnętrza podkreśla pięć skoordynowanych kombinacji kolorystycznych, w których ciepłe odcienie spotykają się z chłodniejszymi

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Zachwycają także nowości sprzętowe, takie jak ekran MBUX Hyperscreen, który sprawia, że niemal cala deska rozdzielcza stanowi jeden panoramiczny ekran. Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości łączą się pod wspólną szklaną osłoną, tworząc jednolitą taflę. Z kolei system nagłośnienia przestrzennego Burmester® zapewnia naprawdę wyjątkowe doświadczenia dźwiękowe.

Mercedes EQE jest dostępny w dwóch liniach wyposażenia. Obydwie – zarówno AMG, jak i Electric Art – nadają samochodowi indywidualny, ale zawsze niezwykle ekskluzywny charakter.

Dotknąć przyszłości

Twórcy Mercedes-Benz postanowili sprawić, by doświadczenie przyszłości stało się namacalne. To możliwe dzięki innowacyjnemu projektowi Showcasing Innovations, prezentującemu awangardowe rozwiązania technologiczne niemieckiej marki. Niezwykle realistyczne wizualizacje pokazują wyjątkową aerodynamikę modelu EQE, posługując się przykładem elektrycznie chowanych klamek. Pozwalają także zapoznać się z ekranem MBUX Hyperscreen, który dostosowuje się do preferencji użytkownika dzięki sztucznej inteligencji, oraz sprawdzić, jak działa Digital Light – reflektory z możliwością wyświetlania na jezdni wskazówek i symboli ostrzegawczych.

Fot. Materiały prasowe

Showcasing Innovations wykorzystuje iście pionierskie formaty, takie jak żyroskop, dzięki któremu przy użyciu swojego smartfona można obejrzeć auto z dowolnej strony. Wystarczy ruch telefonem oraz zmiana jego pozycji, by zobaczyć dokładnie nowego mercedesa zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. W środku natomiast widać z perspektywy kierowcy pulpit samochodu i elementy wyświetlacza MBUX Hyperscreen. Wybierając aktywne elementy kreacji możliwe jest poznanie wszystkich innowacji i pionierskich technologii, jakie oferuje model EQE marki Mercedes-Benz.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Wyjątkowe rozwiązania obejmują także minigrę, która w angażujący sposób przedstawia jedną z technologii dostępnych w aucie, czyli Head-Up Display. Zadaniem gracza jest wykonywanie zadań, takich jak skręcanie czy hamowanie, w zależności od informacji wyświetlanych w polu widzenia drogi. Pozwala to aktywnie zapoznać się z możliwościami i funkcjami tego rozwiązania.

Jedyny taki garaż

Garaż przyszłości z kampanii nowego Mercedesa EQE istnieje naprawdę. Co więcej, można go odwiedzić osobiście. Znajduje się w Studio Odeonsplatz by Mercedes-Benz w Monachium.

Fot. Materiały prasowe

Interaktywność tej wyjątkowej instalacji, jaką jest Magiczny Garaż, pozwala osobiście poznać możliwości innowacyjnych rozwiązań i swobodnie zanurzyć się w świat nowych technologii Mercedes-Benz. To prawdziwa podróż do przyszłości, która dziś jest bliżej niż kiedykolwiek.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij