Znaleziono 0 artykułów
31.08.2021

Kolekcja Chanel Cruise 2021 w Dubaju

31.08.2021
(Fot. materiały prasowe)

Przeżyjmy to jeszcze raz! 2 listopada w Dubaju Chanel po raz drugi zaprezentuje kolekcję Cruise 2021. W maju tego roku debiutowała na wybiegu rozstawionym w kompleksie wapiennych kamieniołomów Carrières de Lumières położonych w miasteczku Les Baux-de-Provence na południu Francji.

Siedem lat po ostatnim pokazie Cruise organizowanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Chanel powraca do Dubaju. To tu, we wtorek 2 listopada, odbędzie się prezentacja kolekcji na sezon 2021-2022, którą Virginie Viard, dyrektorka kreatywna domu mody, odsłoniła przed publicznością cztery miesiące temu w Prowansji.

Pokaz i same projekty inspirowane są filmem „Testament Orfeusza” z 1960 roku w reżyserii bliskiego przyjaciela Mademoiselle Coco, poety Jeana Cocteau. Monumentalne jaskinie Carrières de Lumières z dramatu stanowiły także tło dla francuskiej prezentacji. Pytanie zatem, w jakiej scenerii tym razem rozegra się opowieść łącząca estetykę punka i paryską klasykę, bo szyk tweedów przewleczonych srebrnymi nićmi, długich sznurów pereł i jedwabnych kompletów, pozostanie niezmienny.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij