Znaleziono 0 artykułów
13.12.2023

Odświętna biała koszula? Królowa Hiszpanii Letycja stawia na czarną bluzkę, to ciekawa inspiracja na święta

13.12.2023
fot. Getty Images

Czarna koszula i biała spódnica. Hiszpańska królowa sięga po klasyczne rozwiązania, ale zmienia zasady gry. Udowadnia, że siłą stylu jest przewrotność i indywidualizm

Czerń kontra biel. Przeglądając stylizacje królowej nie trzeba wybierać

Biały garniturczarna suknia... Stylizacje królowej Letycji pokazały wielokrotnie, że siłą w modzie jest czasem rezygnacja z koloru.
Jednak sama czerń bywa mało fotogeniczna, na zdjęciach zmienia się w czarna plamę. Totalna biel z kolei wychodzi na pierwszy plan, przyciąga uwagę i odbija światło, co nie zawsze jest porządane. Równowagę zapewnia dopiero połączenie tych dwóch kolorów, które w modzie ma status klasycznego. Nie bez powodu zasada „black & white” wpisuje się w formalny dress code, co nie musi oznaczać jednak stylizacyjnej nudy.

Królowa Hiszpanii znana z wyważonego stylu i uwagi jaką przywiązuje do ubrania, często sięga po kontrastowe stylizacje. W ostatni wtorek na spotkaniu FAD Youth Foundation które zostało zorganizowane w madryckiej siedzibie Banku Caixa pojawiły się w czarno-białym komplecie, prezentując się wręcz doskonale.

Stylizacja królowej świadomie odchodzi od symbolicznej białej koszuli, fot. Getty Images

Hiszpańska królowa Letycja stawia na kontrasty, ale robi to inaczej niż myślisz

Królowa Letycja założyła białą spódnicę za kolano i satynową czarną koszulę z dekoltem. Talię zaznaczyła szerokim skórzanym pasem i czółenkami na niskim obcasie. Zadziałała przewrotnie zrywając z galowym schematem „biała koszula, ciemna spódnica”.

Czarna połyskująca bluzka zlewająca się z rozpuszczonymi długimi włosami, podkreśliła oprawę oczu z mocno wytuszowanymi rzęsami i cieniem wpadającym w zimny róż. Elegancki charakter podkreśliły perłowe kolczyki i pojedyncza srebrna obrączka na palcu, którą królowa Letycja założyła na palec wskazujący. Nawet manicure nie wprowadzał dodatkowych akcentów, paznokcie pozostały naturalne.

Monochromatyczna stylizacja z zimowym płaszczem, fot. Getty Images

Stylizacja królowej uwzględniała też dwurzędowy ciemny płaszcz z mocno zaznaczoną talią i skórzaną torebką, którą monarchini trzymała w dłoni.

Marta Szwarc
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Odświętna biała koszula? Królowa Hiszpanii Letycja stawia na czarną bluzkę, to ciekawa inspiracja na święta
Proszę czekać..
Zamknij