Znaleziono 0 artykułów
19.03.2023

Skórzane kurtki w stylu vintage na wiosnę

19.03.2023
Gilda Ambrosio (Fot. Getty Images)

Nawet jeśli kupujesz ją w sklepie ulubionej marki, a nie w second-handzie, powinna wyglądać, jakby miała już swoje lata. Najmodniejsza skórzana kurtka nawiązuje do klimatu vintage. Zobacz, gdzie znajdziesz okrycia, które pokochały influencerki. 

Do tej pory pewnie nie zwracałaś na nią uwagi, ale znajdziesz ją w każdym sklepie vintage. Skórzana kurtka przeżywa swój renesans. 

Od czasu, gdy inspirowana stylem vintage kurtka Prady po raz pierwszy pojawiła się na pokazie wiosna-lato 2022, skórzane okrycia znów stały się modne. Gwiazdy street style’u nie mogą im się oprzeć – w tym miesiącu mody widzieliśmy je w każdym mieście.

Pokaz Saint Laurent jesień-zima 2023 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Trend na modę vintage można zaobserwować również w dodatkach. Najnowsza torba na ramię Givenchy jest tak miękka i obszerna, że wygląda na noszoną od kilku sezonów. Skóra została opisana jako tumbled. Również najnowsza torba od Miu Miu jest wykonana ze skóry, która wydaje się chropowata, z brązowymi i piaskowymi akcentami na całej powierzchni. Nawet Bottega Veneta oferuje opcję z marszczonej skóry wśród charakterystycznych plecionek intrecciato

Na paryskim pokazie Saint Laurent jesień-zima 2023 Anthony Vaccarello pokazał własną interpretację skórzanej kurtki, dając do zrozumienia, że ten element na długo pozostanie w trendach. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Madeline Fass
Proszę czekać..
Zamknij