Znaleziono 0 artykułów
29.12.2022

17 gwiazd, które w 2022 roku zrobiły furorę na czerwonym dywanie

29.12.2022
(Fot. Getty Images)

Oto gwiazdy, które wniosły do 2022 roku niepowtarzalną modową energię. Są wśród nich Taylor Russell, Emma D’Arcy, Oscar Isaac. Dzięki nim wybór strojów na czerwony dywan znowu zaczął oznaczać zabawę.

Sezon ceremonii przyznawania nagród z pewnością nie zwolnił w ciągu ostatnich dwóch lat, w 2022 roku powróciły szczególnie efektowne wydarzenia z czerwonymi dywanami, a wraz z nimi mnóstwo stylowych momentów. Hollywoodzkie liczące się postaci zachwycały w oryginalnych projektach, z których kilka szczególnie zapadło nam w pamięć. Wybierających te stylizacje nazwijmy przełomowymi gwiazdami czerwonego dywanu: to byli ryzykanci, którzy wyróżniali się z tłumu indywidualnością i jedynym w swoim rodzaju podejściem do mody.

Niektóre z najświeższych talentów Hollywood pojawiły się w tym roku w środowisku artystów wraz z charakterystycznymi modowymi odkryciami. Na przykład Taylor Russell podczas trasy promocyjnej filmu „Do ostatniej kości” udowodniła, że jest prawdziwą fashionistką. Gwiazda nosiła wszystko – od kapeluszy z szerokim rondem i gorsetów Schiaparelli po ubrania Gucci z epoki Toma Forda. Amber Midthunder, która zagrała w „Predator: Prey”, najczęściej oglądanym filmie Hulu, również pojawiła się na czerwonym dywanie w niezwykłej kreacji. Mowa o tradycyjnej spódnicy ze wstążek, którą uszyła dla niej jej przyjaciółka Kylei Big Bow. Gwiazda „Rodu smoka”, Emma D’Arcy, przyciągnęła uwagę chłodną, ostrą estetyką; jednym z jej najlepszych zestawów były skórzane spodnie i błyszcząca złota kamizelka, oba projekty autorstwa Acne Studios.

Hollywoodzcy mężczyźni byli równie odważni w swoich modowych wyborach. Na więcej niż jedną okazję piosenkarz Conan Gray zakładał spódnice i sukienki, w tym nie do przeoczenia model Chopova Lowena. Tak samo duże wrażenie zrobił Oscar Isaac w garniturze ze spódnicą Thoma Browne’a. Jasne, mężczyźni w spódnicach nie są może przełomową koncepcją, ale odświeżający był widok panów odrzucających tradycyjny garnitur na rzecz stylizacji bardziej nowoczesnych i zaskakujących.

Taki był właśnie charakter tegorocznych najlepszych wyborów modowych: po prostu trudno je było przewidzieć. (Zwróćcie także uwagę na sukienkę Emmy Corrin od JW Anderson ze złotą rybką). Miejmy nadzieję, że kreacje z 2023 roku również nas zaskoczą – ponieważ tegoroczne gwiazdy sprawiły, że moda znów stała się zabawą.

Poniżej 17 gwiazd czerwonego dywanu z 2022 roku, które wybrały przełomowe stylizacje.

Tekst oryginalnie ukazał się vogue.com.

1/17 Taylor Russell

2/17 Conan Gray

3/17 Amber Midthunder

4/17 Yseult

5/17 D'Pharaoh Woon-A-Tai

6/17 Jenna Ortega

7/17 Oscar Isaac

8/17 Emma D'Arcy

9/17 Jodie Turner-Smith

10/17 Mia Goth

11/17 Mahmood

12/17 Quannah Chasinghorse

13/17 Anitta

14/17 Austin Butler

15/17 Emma Corrin

16/17 Simone Ashley

17/17 Moses Sumney

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij