Znaleziono 0 artykułów
05.09.2023

Powrót kontrowersyjnego trendu na białe kozaki

05.09.2023
Sophia Roe / Fot. Getty Images

Białe kozaki, modne w latach 80. i 2000., powracają do łask. Czy to nie tylko najbardziej kontrowersyjny, ale i największy obuwniczy trend na jesień 2023?

Jak nosić białe kozaki jesienią 2023?

Białe kozaki niełatwo stylizować, ale warto eksperymentować z tym modelem, bo powraca do mody jesienią 2023 roku. Spośród różnych wersji – w kolekcjach pojawiły się modele do kolan inspirowane Y2K, botki czy buty z szeroką cholewką – każdy wybierze coś dla siebie. Jak nosić białe kozaki jesienią 2023?

Minimalistyczne białe kozaki

Białe kozaki utrzymane w klimacie retro to najbardziej uniwersalna odsłona trendu. Białe buty mogą mieć kwadratowe lub zaokrąglone noski.

Brune Buonomano / Fot. Getty Images

Białe kozaki do kolan

Noszone z sukienką, spódnicą lub jeansami, białe kozaki pozostają jednym z jesiennych bestsellerów. Na szczególną uwagę zasługują modele nawiązujące do Y2K, takie jak Balenciagi, które wybrała Eugénie Trochu, lub projektu Manu Atelier zdobione złotą sprzączką.

Eugénie Trochu / Fot. Getty Images

Białe kozaki z artystycznymi detalami

Białe kozaki Yoyo Cao wyróżniają się obcasem. Warto zwrócić uwagę na różne wcielenia obcasów – od koturnów przez platformy po szpilki.

Yoyo Cao / Fot. Getty Images

Białe kozaki ozdobione kryształkami

Jak sprawić, by białe kozaki nabrały wieczorowego charakteru? Tak jak Sophia Roe stawiamy na botki ze zdobieniami albo z rzeźbionym obcasem.

Białe kozaki z szeroką cholewką

Sięgające kolan kozaki z marszczoną cholewką pasują do spódnicy midi. Podobnie jak Maya Soul Paustian ponadczasowy zestaw podkręcamy paskiem.

Maya Soul Paustian / Fot. Getty Images


Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Héloïse Salessy
  1. Moda
  2. Street Style
  3. Powrót kontrowersyjnego trendu na białe kozaki
Proszę czekać..
Zamknij