Znaleziono 0 artykułów
03.06.2022

Ryzykowne kreacje gwiazd na Festiwalu Filmowym w Cannes

03.06.2022
Fot. Getty Images

Podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes na czerwonym dywanie mogliśmy oglądać wiele pięknych sukni i eleganckich garniturów. To jedno z najbardziej strojnych (i najczęściej oglądanych) wydarzeń na świecie. Jednak jest kilka gwiazd, które zrezygnowały z tradycyjnych strojów wieczorowych, na rzecz mody, która jest nieoczywista i bardzo odważna.

Czasem nazywamy ich modowymi freakami, częściej przyznajemy im jednak tytuł najlepiej ubranych. Stawce przewodzi Tilda Swinton, która zrezygnowała z sukni balowej, stawiając na swój własny rodzaj glamouru, pojawiając się na premierze filmu „R.M.N.” w sięgającej ziemi koszulowej sukience Alaïi. Powiewem świeżości na czerwonym dywanie była również stylizacja Kristen Stewart, która pojawiła się w tweedowym kombinezonie Chanel.  Wzór białej kratki na pomarańczowej tkaninie i mocno wyeksponowany, zupełnie nagi dekolt zmieniły oblicze biznesowego stroju pań z wyższych sfer.

Z kolei francuska piosenkarka Yseult pojawiła się na pokazie filmu „There Thousand Years of Longing” w surrealistycznym białym płaszczu Schiaparelli z wbudowanym stożkowym stanikiem, torebką w kształcie serca i szpilkami na złotym obcasie. Za to Isabelle Huppert kontynuowała swoją passę Balenciagi na pokazie filmu „Forever Young” w zielonej spandeksowej kreacji, z pasującymi do niej pantoflami i trenem. Oczywiście, w Cannes nie brakowało też tiulowych i cekinowych sukienek, ale to gotowość do modowych eksperymentów wnosi zawsze odrobinę świeżości na lekko już przykurzony czerwony dywan.

Poniżej prezentujemy największe modowe ryzykantki i ryzykantów tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com

1/9 Didi Stone w kreacji Roberto Cavalli

2/9 Tilda Swinton w kreacji Alaïa

3/9 Soo Joo Park w Loewe

4/9 Lea Seydoux w Louis Vuitton

5/9 Kristen Stewart w Chanel

6/9 Yseult w Schiaparelli

7/9 Alicia Vikander w Louis Vuitton

8/9 Rossy de Palma

9/9 Isabelle Huppert w Balenciadze

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij