Znaleziono 0 artykułów
24.03.2023

Potrójne mycie włosów nowym trendem w pielęgnacji

24.03.2023
(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Po co myć głowę aż trzy razy? Eksperci wyjaśniają, że staranna pielęgnacja pozwala całkowicie usunąć pozostałości kosmetyków. Dzięki temu włosy będą lśniące, lekkie i pełne objętości. 

Triple shampooing, czyli trzykrotne mycie włosów, może wydawać się być przesadą. Słyszałam już o tym, aby myć włosy podwójnie, gdy nie robimy tego codziennie, lub gdy są zabrudzone, a szampon nie pieni się przy pierwszym użyciu. Kiedy eksperci z YÖY Salon poradzili mi, bym myła włosy trzykrotnie, uznałam, że to za dużo. Później zrozumiałam, skąd ten pomysł. Po poddaniu się jednemu z gwiazdorskich zabiegów, Genoma de Ybera, regenerującym na zimno zniszczone włosy, doradzono mi, abym używała w domu szamponu restrukturyzującego i odżywki z tej samej linii, myjąc włosy trzykrotnie.

Technika polecana zwłaszcza przy szamponach restrukturyzujących 

Zalecamy wykonanie dwóch lub trzech myć, aby w pełni usunąć pozostałości szamponu na włosach. Istnieje wiele produktów do stosowania w domu, które trudno zmyć, ze względu na ich skład – wyjaśniają eksperci. Zwłaszcza w przypadku stosowania szamponu odżywczego lub restrukturyzacyjnego z kompleksem witamin, zaleca się wykonanie tego podwójnego mycia, aby usunąć wszelkie wcześniejsze pozostałości kosmetyku.

Płukanie to podstawa

Bardzo ważne jest, aby dokładnie spłukiwać włosy podczas mycia, tym bardziej, jeśli zamierzasz praktykować potrójne mycie. – Niewłaściwe płukanie to jeden z najczęstszych błędów. Musimy robić to dokładnie, aby uniknąć przetłuszczania skóry głowy – wyjaśniają styliści z Salon YÖY. Jeśli dodamy do tego fakt, że zanieczyszczenia brudzą włosy, co wpływa na ich kondycję, poświęcenie czasu na ten krok wydaje się konieczne. Z tą teorią zgadza się inna ekspertka od pielęgnacji włosów, Bea Guerrero z Ángela Navarro, która wyjaśnia nam, dlaczego włosy po wysuszeniu stają się matowe: – Bo niewłaściwie pozbyliśmy się produktów do mycia. Z tego samego powodu włosy są wiotkie, obciążone i pozbawione objętości.

Masowanie a nie pocieranie

Pocieranie włosów to błąd, którego nie powinno się popełniać przy żadnym myciu, ale jest to szczególnie ważne przy stosowaniu produktów restrukturyzujących. – Masuj, a nie pocieraj! Ponadto, mokre włosy są bardziej wrażliwe i nie powinny być mocno rozczesywane – dodają.

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.es.

Ana Morales
Proszę czekać..
Zamknij