Znaleziono 0 artykułów
18.12.2023

Granatowy płaszcz to gorący trend na zimę 2024

18.12.2023
(Fot. Getty Images)

Granatowy płaszcz zalicza w tym sezonie spektakularny powrót na modową scenę. Szykowny i uniwersalny, jest świetną alternatywą dla klasycznego czarnego okrycia.

Klasyczny płaszcz w granatowym kolorze jest nie tylko elegancki, lecz również idealnie wpisuje się w trend na minimalizm, który w ostatnich miesiącach zyskuje coraz więcej fanek. Przyjrzyjmy się różnym możliwościom stylizacyjnym granatowego płaszcza zimą 2023 i 2024 r.

Granatowy płaszcz damski: Jak element męskiej garderoby podbił serca ikon stylu

Zaprojektowany dla francuskiej i brytyjskiej marynarki wojennej, męski granatowy płaszcz szybko wykroczył poza swoje wojskowe korzenie, by trafić do szaf modnych dziewczyn. Jako bardzo uniwersalny projekt, klasyczny płaszcz w granatowym kolorze pierwszą falą popularności cieszył się w latach 60., gdy lansowały go takie gwiazdy, jak Jackie Kennedy czy Audrey Hepburn. Ich uwielbienie dla granatowego płaszcza przyczyniło się do jego pełnoprawnej obecności w świecie mody. Domy mody, takie jak Chanel czy Dior, wspinały się na wyżyny kreatywności, oferując innowacyjne fasony granatowego płaszcza zrywające z jego tradycyjną estetyką. Szczyt popularności tego trendu przypadł na lata 90., gdy okrycie regularnie podkręcało ekranowe looki aktorek. 

Od lewej: Jil Sander wiosna-lato 1993, Dior jesień-zima 1994-1995 (Fot. Getty Images)

W roku 2024 granatowy płaszcz przechodzi metamorfozę

Nawet dziś granatowy płaszcz pozostaje ważnym elementem kolekcji na sezon jesień-zima liczących się domów mody. Od długich, powłóczystych krojów po bardziej dopasowane, ustrukturyzowane modele, wpisuje się on we wszystkie gusta i pasuje do każdej sylwetki, wynosząc zimowy strój na wyższy poziom. A gwiazdy szybko podchwyciły ten trend, wybierając granatowe wełniane płaszcze w wersji XXL z mocno zarysowaną linią ramion lub luźne kroje, którymi można się owinąć. 

Jaki fason granatowego płaszcza noszą gwiazdy?

Margot Robbie w oversize’owym granatowym płaszczu w Nowym Jorku w listopadzie 2023 r.

Tiffany Hsu podczas tygodnia mody wiosna-lato 2024 w Mediolanie we wrześniu 2023 r. lansowała dwurzędowy elegancki płaszcz w granatowym kolorze.

(Fot. Getty Images)

Dua Lipa w Londynie w marcu 2023 r.

Anne Hathaway na ulicach Nowego Jorku w styczniu 2023 r. spacerowała w płaszczu zapinanym na złote guziki.

(Fot. Getty Images)

Karlie Kloss na ulicach Nowego Jorku w styczniu 2023 r. w granatowym płaszczu za kolano.

(Fot. Getty Images)

Simone Ashley w długim płaszczu w granatowym kolorze podczas tygodnia mody wiosna-lato 2023 w październiku 2022 r.

(Fot. Getty Images)

Alexa Chung na Instagramie w grudniu 2021 r. w dwurzędowym granatowym płaszczu.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr

Chloé Castanheira
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Granatowy płaszcz to gorący trend na zimę 2024
Proszę czekać..
Zamknij