Znaleziono 0 artykułów
09.08.2023

Gwiazdy wchodzą w nowy sezon w kozakach z kolekcji zrównoważonych marek

09.08.2023
Gwiazdy noszą kozaki zrównoważonych marek na jesień 2023 (Fot. Getty Images)

Selena Gomez nosi kozaki marki Reformation, Emily Ratajkowski woli buty na obcasie z kolekcji Venedy Carter dla Timberlanda, a Sienna Miller pozostaje wierna modelom Chloé. Ulubione marki gwiazd łączy zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Oto pięć firm, w których obuwie warto zainwestować na jesień 2023 roku.

Kapryśna pogoda w sierpniu sprawia, że coraz częściej myślimy o kompletowaniu jesiennej garderoby. Już teraz warto zainwestować w kozaki, które przydadzą nam się w okresie przejściowym.

Spora grupa gwiazd, od Emily Ratajkowski po Kaię Gerber, nosi jesienne buty nawet na wakacjach, podkreślając ich uniwersalny charakter. Ciężkie kozaki tworzą kontrastowy komplet z sukienką w kwiaty, którą nosimy w słoneczny dzień. A gdy temperatura spada, równie dobrze sprawdzają się z oversize’owymi dzianinami.

Wiele gwiazd wybiera kozaki marek dbających o środowisko, starając się, by ich zakupy wyrządzały mniej szkody naszej planecie (produkcja skóry często wiąże się z wykorzystaniem szkodliwych chemikaliów, wykazuje się również jej powiązania z wylesianiem Amazonii).

Oto pięć zrównoważonych marek polecanych przez gwiazdy:

Reformation: Kultowa marka z Kalifornii

Selena Gomez w butach marki Reformation (Fot. Getty Images)

Choć kalifornijska marka Reformation jest najbardziej znana z wygodnych sukienek, kolekcji jej obuwia przyświeca ten sam etos. Kozaki Nylah lubią Selena Gomez i Hailey Bieber. Wszystkie buty tworzone są z wykorzystaniem skóry certyfikowanej przez Leather Working Group, której pochodzenie da się w całości prześledzić (co oznacza, że została wyprodukowana w sposób odpowiedzialny społecznie i względem środowiska naturalnego).

Timberland: Powrót Y2K

Emily Ratajkowski w swoich kozakach X Veneda marki Timberland (Fot. Getty Images)

Choć marka Timberland kojarzy się z praktycznymi butami, dzięki takim gwiazdom jak Rihanna, JLo i Emily Ratajkowski (oraz współpracy ze stylistką Venedą Carter) zyskała kultowy status. Popisowe kozaki marki wytwarzane są ze skóry certyfikowanej przez Leather Working Group i materiałów pochodzących z recyklingu.

Stella McCartney: Bez skóry

Jennie Kim w kozakach Skyla od Stelli McCartney (Fot. Getty Images)

Jako zaangażowana obrończyni praw zwierząt Stella McCartney nie wykorzystuje w swoich kolekcjach skóry (zmniejsza też tym samym ślad węglowy). Kozaki Skyla nosi Jennie Kim z Blackpink, z kolei Kate Hudson jest fanką jej kowbojek.

Chloé: Buty na zawsze

Jennifer Lawrence w butach Chloé (Fot. Getty Images)

Marka Chloé stała się bardziej zrównoważona, odkąd w 2020 roku stery w niej przejęła Gabriela Hearst (która niedawno ogłosiła, że ustępuje ze stanowiska dyrektorki kreatywnej). Kozaki tego francuskiego domu mody – widziane w szafie Sienny Miller (która nadal nosi swoje dziesięcioletnie buty Chloé) i Emmy Watson – wykonane są ze skóry certyfikowanej przez Leather Working Group oraz wełny i kaszmiru pochodzących z recyklingu.

Wandler: Marka z Holandii, skóra z Włoch

Gigi Hadid w kozakach Rosa marki Wandler (Fot. Getty Images)

Od 2017 roku holenderska marka sygnowana nazwiskiem Elizy Wandler zdobywa uznanie miłośniczek mody. Gigi Hadid jest fanką kozaków Rosa na topornej podeszwie, a jej siostra Bella nosi model Isa na obcasie. Produkowane we Włoszech ze skóry certyfikowanej przez Leather Working Group, buty Wandler będą służyć przez długie lata.

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.co.uk.

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij