Znaleziono 0 artykułów
25.07.2023

Gwiazdy noszą sukienki ekologicznych marek, w które naprawdę warto zainwestować

25.07.2023
Kylie Jenner w sukience Doen /(Fot. instagram.com/kyliejenner)

Pewna inwestycja na lato i na lata? Sukienki ekologicznych marek, które noszą takie gwiazdy, jak Katie Holmes, Kylie Jenner i Jennifer Lopez. Wybieramy pięć najpiękniejszych stylizacji na wakacje.

Katie Holmes jest fanką francuskiej marki Sézane, która szyje z bawełny organicznej i wiskozy pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Z kolei rzeczy kalifornijskiej marki Reformation, której celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do 2035 roku, noszą Jennifer Lopez, Emma Watson i Olivia Wilde.

Oto najpiękniejsze przyjazne dla środowiska sukienki gwiazd:

Dôen: Kylie w kwiatach

Do fanek marki Dôen, znanej z sukienek w kwiaty z bufiastymi rękawami, należą Kylie Jenner i Lily Collins. Marka z siedzibą w Los Angeles zobowiązała się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Reformation: Sprawdzony sposób JLo na styl

Jennifer Lopez w sukience Stassie marki Reformatio (fot. Getty Images)

Od momentu powstania w 2009 roku Reformation angażuje się w promowanie zrównoważonej mody, od wykorzystania materiałów vintage po redukcję emisji dwutlenku węgla. Łatwe do wystylizowania sukienki kalifornijskiej marki zdobyły rzeszę wiernych fanek, od JLo po Emmę Watson, która wspiera walkę z katastrofą klimatyczną.

Conner Ives: Simone stosuje modny recykling

Simone Ashley w sukience Conner Ives / Fot. Getty Images

Urodzony w Ameryce, a mieszkający w Londynie projektant Conner Ives zyskał popularność dzięki Rihannie, która nosiła jego kolekcje, zanim twórca ukończył Central Saint Martins. Do jego fanek należą także Hailey Bieber i Simone Ashley (jej sukienkę uszyto z materiałów pochodzących z recyklingu).

Sézane: Paryżanka Katie

Założona w 2013 roku paryska marka Sézane lansuje romantyczne podejście do francuskiego stylu. Katie Holmes nosi patchworkową sukienkę Juliana. Markę lubi też Sienna Miller.

St. Agni: Kendall jak Carrie

Australijska marka St. Agni znana jest z minimalistycznych ubrań szytych z poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Jej twórcy używają materiałów o mniejszym wpływie na środowisko, takich jak bawełna organiczna i Tencel. Szczycą się także wrażliwością społeczną. Ostatnio Kendall Jenner została sfotografowana w szarej sukience na ramiączkach tej marki, która nawiązywała do podobnego looku Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”.

Artykuł ukazał się oryginalnie na vogue.co.uk.

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij