Znaleziono 0 artykułów
24.02.2024

Czy oliwkowy kolor będzie w końcu modny? Tak twierdzą wybiegi

24.02.2024
(Fot. Getty Images)

Po brązach, pastelowych odcieniach żółci i szarości przyszła kolej na oliwkową zieleń, która dopomina się o należyte jej miejsce w modzie i otrzymanie statusu koloru przynajmniej tak szykownego, jak ponadczasowa czerń. Na wybiegach w tym sezonie oliwkową zieleń widzieliśmy zarówno w podstawowych, jak i bardziej wyrazistych elementach garderoby. Podpowiadamy, jak wiosną 2024 roku wkomponować oliwkową zieleń do swojej szafy.

JW Anderson ubiera w oliwkę wywrotowy trencz, Acne Studios ożywia trend no pants, Jil Sander prezentuje khaki w postaci oversize’owej koszuli, Chet Lo nasyca nią elementy stylu Y2K, a Bottega Veneta łączy z emblematyczną skórzaną torbą intrecciato. Oliwkowa zieleń – symbol pokoju, obfitości, bogactwa i dobrobytu – dominuje w sylwetkach z pokazów wiosna-lato 2024, wyrastając na nową modową obsesję.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics/Chet Lo)
(Fot. Spotlight. Launchmetrics/Acne Studios)

Oliwkowa zieleń wiosną 2024 roku będzie wszędzie

Zarówno moda, jak i nowe pokolenie czują potrzebę życia w zgodzie z naturą, z dala od gorączkowego tempa codziennego życia i wszystkich jego mankamentów. Choć Instytut Pantone ogłosił, że to odcień Peach Fuzz (brzoskwiniowy kolor przywołujący delikatność i świeżość) będzie wiodącym kolorem tego roku, wydaje się, że oliwkowa zieleń zdąży go wyprzedzić. Delikatniejsza niż czerń i mniej radykalna niż brąz, oliwkowa zieleń pozostaje idealnym, neutralnym odcieniem, który nada szyku każdej stylizacji.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics/JW Anderson)
(Fot. Spotlight. Launchmetrics/Bottega Veneta)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
Proszę czekać..
Zamknij