Znaleziono 0 artykułów
24.11.2023

Już nie oversize’owe swetry. Tej zimy nosimy kardigany jak z dawnych lat

24.11.2023
(Fot. Getty Images)

Tej zimy kardigany ponownie powracają do łask. Choć od kilku sezonów uważane były za modowe faux pas, projektanci postanowili dać temu niedocenianemu elementowi garderoby drugie życie zgodnie z trendującą estetyką retro.

Patrząc na ostatnie pokazy, nie trudno zauważyć, że świat mody ponownie zmierza w kierunku prostych kobiecych fasonów, dalekich od szaleństwa lat 2000. Miuccia Prada była jedną z pierwszych projektantek Miu Miu, która zainicjowała tę zmianę, powracając tym samym do istoty odzieży, podkreślającej kobiecą sylwetkę w bystry i wyrafinowany sposób. Modelki na wybiegach były bowiem ubrane w kreacje wzorowane na nowoczesnej bizneswoman, z obcasami w stylu kitten i akcentami vintage w postaci charakterystycznych okularów.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Wielki powrót kardiganów: Od Miu Miu po Khaite

Jaki element kolekcji stanowił prawdziwą gwiazdę na wybiegu? Kardigan z subtelnym logo Miu Miu. Nic więc dziwnego, że znalazł się on w pierwszej dziesiątce najbardziej pożądanych ubrań i akcesoriów ostatnich trzech miesięcy w rankingu Lyst. Włoska marka nie jest jednak jedyną, która w tym sezonie postawiła na kardigany. Zrobiło to także Loewe, które zaprezentowało swetry w mocno oversize’owych wersjach, łącząc je przy okazji z gigantycznymi torbami, podczas gdy Etro zestawiło je z sukniami z printem w stylu paisley. Nie sposób nie wspomnieć też o Pradzie, która klasycznym kardiganom nadała iście biurowy charakter i zrobiła to fenomenalnie.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Mistrzem w przyznawaniu kardiganom drugiego życia okazała się także marka Khaite założona w 2016 r. przez Katherine Holstein. Ulubiony wśród gwiazd dom mody znalazł się w centrum uwagi, kiedy to w 2019 r. zaprojektował kolekcję, w której znalazło się wiele elementów z kaszmiru. Odkryte ramiona i kontrolowana zmysłowość wystarczyły, aby swetry ponownie obdarzone zostały tytułem must-have’ów. Jeśli więc mielibyśmy wybrać jeden z naszych ulubionych trendów tej zimy, zdecydowanie byłby to kardigan.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
Proszę czekać..
Zamknij