Znaleziono 0 artykułów
26.12.2022

Kreacje z cekinami: Znak rozpoznawczy księżnej Walii

26.12.2022
Ksieżna Cambridge na premierze filmu „Nie czas umierać”. / Fot. Samir Hussein, (Fot. Getty Images)

Garderoba w filmie dokumentalnym „Harry i Meghan” została dobrana w taki sposób, by stworzyć wrażenie dostępności księcia i jego małżonki – stąd wygodne dżinsy i przytulne dzianiny, w których pojawiają się przed kamerą. W tym samym czasie księżna Kate, podczas swoich ostatnich publicznych wystąpień, zdecydowanie stawiała na formalny charakter strojów.

Na przyjęcie korpusu dyplomatycznego w pałacu Buckingham na początku grudnia księżna założyła czerwoną sukienkę od Jenny Packham z kolekcji pre-fall 2019, wyszywaną cekinami i perełkami. Kate regularnie sięga po kreacje od brytyjskiej projektantki, tworząc z ich udziałem zwracające uwagę looki, takie jak ten z zieloną suknią z odkrytymi ramionami, którą miała na sobie na oficjalnej kolacji na Jamajce na początku tego roku, lub w złotej kreacji z peleryną, w której pojawiła się na premierze filmu „Nie czas umierać” w 2021 r. By podkreślić rolę współczesnej księżniczki, Kate zdecydowała się też ostatnio na założenie tiary z kwiatem lotosu – rodzinnej pamiątki podarowanej królowej matce przez jej męża, Jerzego VI, w formie naszyjnika od Garrarda, który zmarła monarchini przerobiła na ozdobę głowy.

Księżna w sukni projektu Jenny Packham podczas uroczystej kolacji na Jamajce. / Fot. Samir Hussein, (Fot. Getty Images)

Na coroczne kolędowanie w opactwie westminsterskim pod hasłem „Together At Christmas” Kate po raz kolejny wybrała cekinowy projekt w szkarłatnym odcieniu, a konkretnie sukienkę Needle & Thread (model Aurora Ballerina Dress), w którym została sfotografowana przed pałacową choinką. Zgodnie z ostatnim, zrównoważonym podejściem księżnej do mody monarchini widziana była już w niej wcześniej. Kate po raz pierwszy założyła kreację podczas UK-Africa Investment Summit w styczniu 2020 r. Zamiast tiary lub innych klejnotów z królewskiego skarbca księżna postawiła wtedy na minimalizm, wybierając kolczyki w kształcie kropel od brytyjskiej marki Soru, które można kupić za 145 funtów.

Kate Middletone w sukience Needle & Thread podczas spotkania w Buckingham Palace w 2020 r. / YUI MOK (Fot. Getty Images)

Król, królowa konsorta i książę Walii również wzięli udział w nabożeństwie w opactwie, jednak to Kate przemawiała do poddanych w imieniu rodziny, informując, że w tym roku wydarzenie zostało poświęcone życiu królowej Elżbiety II.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hayley Maitland
Proszę czekać..
Zamknij