Znaleziono 0 artykułów
02.05.2023

Najlepsze ślubne looki MET Gali 2023

02.05.2023
(Fot. Getty Images)

Od Gisele Bündchen w sukni Chanel po Rihannę w szytej na zamówienie kreacji Valentino. Przedstawiamy gwiazdy, które inspirację na tegoroczną MET Galę znalazły w ostatnim looku zamykającym pokazy haute couture Karla Lagerfelda – sylwetce panny młodej. 

Karl Lagerfeld zażartował kiedyś: – Nie polecam się do projektowania sukien ślubnych. Wszystkie moje panny młode się rozwodzą. Jednak podczas Met Gali 2023 wiele z zaproszonych gwiazd chciało mieć swój moment w roli panny młodej Karla Lagerfelda (bez ryzyka rozwodu), w tym Alexa Chung, Gisele Bündchen, Maya Hawke i Nicola Peltz Beckham, których suknie inspirowane były obszernym archiwum ślubnym projektanta. Jego pokazy haute couture dla Chanel zawsze zamykała panna młoda, a zostanie wybraną do tej roli uznawane było za prawdziwy zaszczyt. Szczęśliwie, poniedziałkowa uroczystość, nie przewidywała ograniczeń co do ilości pojawiających się sukien ślubnych.

Karl Lagerfeld w roli ojca panny młodej nie tylko na wybiegu

Lista supermodelek, które zostały wybrane do roli panny młodej Chanel jest długa – od Inès de La Fressange w latach 80. XX wieku przez Claudię Schiffer w latach 90. do Cary Delevingne i Kendall Jenner. Lagerfeld miał nawet okazję raz poprowadzić supermodelkę do prawdziwego ołtarza – w 1997 roku wcielił się w rolę ojca panny młodej, wspierając Kristen McMenamy podczas jej ślubu z fotografem Milesem Aldridge'em.

  Karl Lagerfeld i panny młode w Chanel, 1995 rok (Fot. Pool ARNAL/PAT/Getty Images)

Gwiazdy w sukniach ślubnych na MET Gali 2023

W ciągu trzech dekad pracy w Chanel, Lagerfeld zinterpretował prawdopodobnie każdy trend ślubny – od stylowych garniturów przez figlarne minisukienki po różowe suknie z falbanami.  Wiele ślubnych odniesień na czerwonym dywanie MET Gali było więc bardzo dosłownych: Maya Hawke ubrała się w zdobioną kwiatami pelerynę w kolorze kości słoniowej i dopasowaną minisukienkę, a Gisele Bündchen miała na sobie pierzastą pelerynę i cekinową suknię z kolekcji z 2007 roku. Elle Fanning założyła nawet kwiatową koronę, a w ręku trzymała bukiet świeżych stokrotek – dodatki ślubne, które idealnie dopełniały jej koronkową suknię od Vivienne Westwood w kolorze kości słoniowej.

Rihanna jako panna młoda zamykająca „pokaz”

Dla nikogo nie było zaskoczeniem, że Rihanna, która jest znana z bycia ostatnią osobą, która pojawia się w gmachu Metropolitan Museum of Art, przyjęła rolę finałowej panny młodej. Look piosenkarki od Valentino z ogromnym trenem, który spływał po schodach i peleryną pokrytą trzydziestoma ogromnymi aplikacjami z kamelii wykonanymi z 500 płatków kwiatów, wydawał się szczególnie trafiony.

Oto najpiękniejsze suknie ślubne z czerwonego dywanu MET Gali 2023, które bez wątpienia uzyskałyby aprobatę mistrza fachu.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

1/11 Rihanna w Valentino

2/11 Gisele Bündchen w Chanel

3/11 Elle Fanning w Vivienne Westwood

4/11 Nicola Beckham Peltz

5/11 Halle Bailey

6/11 Alexa Chung in Róisín Pierce

7/11 Alton Mason

8/11 Dua Lipa w vintage Chanel

9/11 Maya Hawke w Pradzie

10/11 Irina Shayk

11/11 Alia Bhatt

Emma Spedding
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Najlepsze ślubne looki MET Gali 2023
Proszę czekać..
Zamknij