Znaleziono 0 artykułów
27.03.2022

Hit sezonu: Miniówka Diesel

27.03.2022
Diesel jesień-zima 2022 (Fot. Estrop)

Internet podbija mini marki Diesel, tak krótka, że właściwie bliżej jej do paska niż do spódnicy. Projekt Glenna Martensa konkuruje z innym hitem sezonu, mini marki Miu Miu. 

Wyobraź sobie, że przeglądasz szafę, łapiesz za najgrubszy pasek w stylu lat 90., a następnie przerabiasz go na ultrakrótką mini. Voilà! Taki właśnie klimat chciał uzyskać dyrektor kreatywny marki Diesel Glenn Martens. Mamy na punkcie jego projektu prawdziwą obsesję.

W pierwszym pokazie dla włoskiej marki belgijski projektant, który zasłynął dzięki docenionym przez krytyków kolekcjom dla Y/Project i Jean Paul Gautier haute couture, zaprezentował współczesne ujęcie stylu Y2K. Efektowne minispódniczki wywołały szał na portalach społecznościowych.

Od skórzanej wersji w kolorze czarnym, wiśniowej czerwieni i czekolady ozdobionej przeskalowanym logo marki, po spektakularną wersję dżinsową z dziurkami na pasek od góry do dołu – te spódniczki są ultrakrótkie i stworzone tylko dla odważnych. To tylko kwestia czasu, kiedy zobaczymy Julię Fox w pełnej stylizacji Diesel. 

Diesel jesień-zima 2022 (Fot. Estrop)

Wielkie brawa dla Glenna Martensa. Trzy genialne kolekcje z rzędu to osiągnięcie, które przejdzie do historii.

Diesel jesień-zima 2022 (Fot. Estrop)

Materiał w oryginale ukazał się na Vogue.co.uk.

Alex Kessler
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Hit sezonu: Miniówka Diesel
Proszę czekać..
Zamknij