Znaleziono 0 artykułów
01.11.2023

Mixie cut, razored bob albo w stylu quiet luxury. Jaką fryzurę nosić jesienią 2023?

01.11.2023
(Fot. Getty Images)

Jaką fryzurę nosić jesienią? Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, wiedz, że modnych jest mnóstwo szykownych fryzur, z których każda może okazać się idealną dla ciebie. Niezależnie od tego, czy fascynujące wydaje ci się grunge’owe cięcie mixie cut, czy chcesz, by włosy stanowiły odzwierciedlenie twojej garderoby w stylu quiet luxury, z łatwością znajdziesz tę dla siebie. Poprosiliśmy ekspertów, by zdradzili, które są ich ulubionymi. 

Fryzura w stylu quiet luxury

(Fot. Getty Images)

– Nieważne, czy mówimy o włosach idealnie wymodelowanych w salonie, czy o świeżym cięciu – styl quiet luxury wykracza poza modę, przenikając do świata stylizacji fryzur – mówi Christian Wood, którego klientka, Rosie Huntington-Whiteley, ma prawdopodobnie najbardziej luksusowo wyglądające włosy wśród gwiazd. – Chodzi o miękkie, nieskomplikowane cięcia, sprężyste, idealnie wymodelowane fryzury, zmysłowe, choć proste kucyki i wyczesane fale, które wyglądają na zadbane, choć nie wymagają wielkiego wysiłku – mówi. – Eleganckie, luksusowe fryzury nie pozwalają stwierdzić, czy osoba je posiadająca wydała 300 funtów na kosztowne modelowanie w salonie, czy ma naturalnie piękne włosy, które same wyschły tak na powietrzu. Jego najważniejsza wskazówka? Zainwestuj w zdrowie swoich włosów – wypróbuj maskę, na przykład taką jak Elvive Hydra Hyaluronic Overnight Cream L’Oréal Paris na noc, i śpij na poduszce w jedwabnej poszewce, by zapobiec rozdwajaniu się końcówek. 

Mixie cut

(Fot. Getty Images)

Mixie cut, czyli coś pomiędzy cięciem typu mullet a pixie cut, już od kilku sezonów jest ulubioną fryzurą alternatywnej części show-biznesu i – jak udowodnia Kristen Stewart – zostanie w nim na dłużej. – To kombinacja fryzury Meg Ryan z lat 2000. i młodego skejta – wyjaśnia Luke Hersheson. – Inną jej cechą są delikatnie, miękko roztrzepane włosy z tyłu, a z przodu pasma w stylu grzywki curtain bangs, które można założyć za uszy. Jako przykład osoby, u której krótka i chłopięca fryzura mixie cut wygląda świetnie, podaje influencerkę Niamh Adkins.

Grzywka peek-a-brow

(Fot. Getty Images)

Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad grzywką, chłodne jesienne miesiące to idealny moment, by w końcu to zrobić, a najlepsza jej wersja to ta w stylu peek-a-brow– Kończy się nad linią brwi, ale nie jest to mikrogrzywka – wyjaśnia Anita Rice, współzałożycielka Buller & Rice. – To jedno z bardziej wyrazistych cięć, choć można sprawić, że będzie bardziej uniwersalne dzięki delikatnym krawędziom. 

Fryzura typu fluid hair

(Fot. Getty Images)

Owszem, boby są modne, jednak osobom wiernym dłuższym pasmom Larry King poleca look typu fluid hair. Pomyślcie tylko o Naomi Campbell, której włosy dosłownie smagały wybiegi pokazów na sezon wiosna–lato 2024, czy o fryzurze Kim Kardashian. – To proste włosy, poruszające się niczym falująca woda – mówi ekspertka. 

Razored bob

(Fot. Getty Images)

Bob to, jak wiadomo, nieprzemijająca klasyka. Jednak w każdym sezonie pojawia się jakiś niuans, który odróżnia ten look od jego poprzedniej wersji. Jednym z najbardziej pożądanych cięć jesieni jest razored bob, znana wszystkim fryzura, do której stworzenia zamiast nożyczek używa się brzytwy. – Brzytwa zapewnia miękkie wykończenie – wyjaśniają Nick Latham i Sean Paul Nother, założyciele Hair Bros. – Nożyczki gwarantują bardziej wyrazisty, precyzyjny look, ale fryzura typu razored bob ma wyglądać, jakby cięcie wykonano kilka miesięcy wcześniej.

Ghost cut

(Fot. Getty Images)

Idealne cięcie dla dziewczyn, które nie chcą wyglądać, jakby właśnie wyszły z salonu fryzjerskiego? Oczywiście ghost cut. Według Hershesona jest to cięcie (dla dłuższych włosów) o ledwie zauważalnej strukturze wokół twarzy. – Chodzi o to, by nie stracić nic na długości, ale wykorzystać bardzo subtelne cieniowanie, które nadaje tej fryzurze formę – tak, by nie mówiła ostentacyjnie „właśnie ścięłam włosy”. Efekt jest naturalny, a i tak wygląda się oszałamiająco – mówi. 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij