Znaleziono 0 artykułów
13.04.2022

Pokolenie TikToka inspiruje się Angeliną Jolie

13.04.2022
Fot. Getty Images

Styl Angeliny Jolie jest ponadczasowy. Jej modowe triki stosują teraz supermodelki: Bella Hadid, Kendall Jenner czy Kaia Gerber. Noszą T-shirty z nadrukami, naked dress i skórzane spodnie w stylu lat 90. XX wieku.

Angelina Jolie inspiruje zoomersów. Skórzane płaszcze i T-shirty w stylu vintage, proste suknie i klasyczne garnitury nosi nowe pokolenie gwiazd. Podczas gdy Jolie stawiała na minimalizm, Kendall i spółka przełamują elegancję ekstrawaganckimi dodatkami.

Przypominany 10 jej najbardziej ikonicznych kreacji, które są inspiracją dla dzisiejszych supermodelek.

Dżins od stóp do głów

Fot. Getty Images

Kiedyś kontrowersyjny, dziś kultowy. Jak widać, Angelina Jolie już w 2000 roku należała do zagorzałych fanek tego trendu.

Naked dress

Fot. Getty Images

W przejrzystych sukienkach widzieliśmy takie gwiazdy jak Bella Hadid i Kendall Jenner, ale to właśnie Angelina Jolie jako pierwsza założyła naked dress na Złote Globy w 1999 roku.

T-shirt z nadrukiem

Fot. Getty Images

Niezależnie od tego, czy noszony jest z ubraniami z wybiegów, czy w stylizacjach vintage, T-shirt z graficznym nadrukiem jest niezmiennie popularny wśród modelek. Angelina Jolie zestawiała koszulki, takie jak ta z plakatem z filmu „Kobieta pod presją” z 1974 roku, z klasycznymi spodniami.

Jedwabna bluzka

Fot. Getty Images

Takie elementy garderoby, jak gładka, jedwabna bluzka, to typowa dla Jolie prosta, a zarazem elegancka stylizacja. Nic dziwnego, że tak wiele kobiet podąża jej śladem.

Biały garnitur

Fot. Getty Images

Na galę rozdania Oscarów w 2001 roku Angelina Jolie zestawiła dwuczęściowy komplet od Dolce & Gabbana z botkami z kwadratowym noskiem, również uwielbianymi przez supermodelki.

Długi skórzany płaszcz

Fot. Getty Images

Uwielbiany przez supermodelki skórzany płaszcz do ziemi stał się dla nich niemal takim rytuałem, jak pojawienie się na okładce brytyjskiego „Vogue’a”.

Tatuaże w zasięgu wzroku

Fot. Getty Images

Wprawdzie niewiele modelek ma tak widoczne tatuaże jak Angelina Jolie, ale zdarza im się odsłonić rysunki na ciele widoczne w wycięciach sukienek.

Skórzane spodnie

Fot. Getty Images

Bardziej eleganckie niż dżinsy i modniejsze niż te materiałowe – skórzane spodnie to klasyk Angeliny Jolie. Nosiła je z czarnym T-shirtem, podczas gdy współczesne fanki łączą je z odważniejszymi dodatkami i ulubionymi it bags.

Sukienka w panterkę

Fot. Getty Images

Angelina Jolie w nietypowy sposób potraktowała klasyczny wzór w panterkę, stawiając na wersję czarno-białą.

Bardzo długi kucyk

Fot. Getty Images

Aby dodać fryzurze dramatyzmu, współczesne modelki często wzorują się na stylizacji Angeliny Jolie z gali BAFTA w 2003 roku w Londynie i upinają włosy w bardzo długi kucyk.

Naomi Pike
Proszę czekać..
Zamknij