Znaleziono 0 artykułów
13.05.2022

Naked dress trendem ślubnym lata

13.05.2022
Fot. Pierre Ange Carlotti

Panny młode coraz częściej rezygnują z tradycyjnych kreacji ślubnych. Trendem lata 2022 ma szansę okazać się naked dress znana z czerwonych dywanów. Jak uczynić nagą sukienkę odpowiednią na rodzinną uroczystość?

Panny młode coraz częściej odchodzą od tradycyjnych sukni ślubnych, rezygnując z odcieni kości słoniowej na rzecz czerni lub odważnych kolorów, a nawet decydując się na ślub w garniturze. Jednym z najnowszych, ale i budzących kontrowersje trendów w modzie ślubnej są przejrzyste suknie.

Nagie sukienki na czerwonym dywanie to nic zaskakującego, ale coraz częściej pojawiają się też na weselu. Globalna platforma zakupowa Lyst donosi, że od początku roku liczba wyszukiwań transparentnych sukienek wzrosła o 80 proc., co sugeruje, że rok 2022 może zapoczątkować trend na nagie suknie ślubne.

Camille Charriere w projekcie Harris Reed /(fot. Pierre Ange Carlotti)

Camille Charrière, francuska influencerka, poślubiła François Larpina nie w jednej, ale w dwóch przezroczystych kreacjach. Goście byli proszeni, aby po pandemii spędzonej w dresach pójść na całość. Charrière na ceremonię wybrała cekinową sukienkę Celine z transparentną spódnicą, a na przyjęcie przebrała się w zdumiewającą suknię Harrisa Reeda uszytą z koronki pochodzącej z recyklingu.

Yuhan Wang / Fot. materiały prasowe

Suknia Charrière była odą do beztroskich lat 90. z domieszką stylu lat 60. XX wieku. Influencerka nigdy nie widziała siebie w roli „tradycyjnej panny młodej”, więc ten jedyny w swoim rodzaju element idealnie pasował do jej paryskiego przyjęcia. Z uwagi na przezroczystość jej sukni bielizna ślubna wymagała jeszcze większego zastanowienia niż zwykle, w końcu podziwiał ją nie tylko pan młody. Camille ostatecznie zdecydowała się na skromny zestaw od La Perli. – Dzień przed ślubem ogarnęła mnie chwila paniki, ale kiedy mój mąż zobaczył suknię, od razu powiedział mi, że bardzo mu się podoba, a to było dla mnie najważniejsze – tłumaczy.

Jej rada dla każdego, kto rozważa alternatywę dla klasycznej sukni ślubnej? – Upewnij się, że okoliczności są odpowiednie – mówi Camille. – Nasz ślub odbył się zimą, w zamkniętym pomieszczeniu, z udziałem młodych ludzi, ponieważ większość moich starszych krewnych nie mogła przyjechać z powodu sytuacji pandemicznej. Myślę, że nie zdecydowałabym się na taką kreację, gdyby to był ślub religijny lub w odbywał się w ciągu dnia. Pamiętaj, że to twój dzień.

Yuhan Wang / Fot. materiały prasowe

Projektantka Yuhan Wang, która uczyniła z prześwitujących sukienek znak rozpoznawczy swojej marki, podziela ten pogląd. – Najważniejsze to być sobą i cieszyć się piękną chwilą! – mówi. Jej projekty najlepiej łączyć z bielizną w kolorze nude, dzięki czemu sukienka wyjdzie na pierwszy plan – Kontrast pomiędzy jednolitymi szwami a prześwitującą bazą tworzy czystą poezję, zwłaszcza za sprawą marszczeń i przeszyć – mówi.

Christopher Kane /(Fot. materiały prasowe)

Natomiast Christopher Kane tworzy kreacje ślubne z myślą o „nowoczesnej pannie młodej”. – Transparentne suknie przeznaczone są dla odważnych kobiet, które czują się komfortowo i pewnie we własnej skórze, zachowując jednocześnie klasyczną estetykę – mówi Kane. Bestsellerem jest suknia z elastycznej koronki z długim rękawem, mankietami i kołnierzem obszytym piórami.

Cecilie Bahnsen /(Fot. materiały prasowe)

Przed wprowadzeniem na rynek kolekcji ślubnej w 2020 roku Kane miał jasną wizję swojej klienteli, a jego celem było pomóc pannom młodym „być sobą” w dniu ślubu. – Nie wszystkie nagie suknie opinają ciało. Uwielbiana przez Skandynawów projektantka, Cecilie Bahnsen, proponuje przypominające chmury kreacje, które wyglądają równie dobrze w połączeniu ze skromnymi elementami garderoby, jak z bielizną. Przezroczyste tkaniny są „kobiece i romantyczne”, to także piękny sposób na pokazanie wyjątkowej konstrukcji, na której opiera się dany projekt. Panny młode Bahnsen często zakładają halki, szorty i topy pod zwiewne suknie Cecilie, które noszą z dżinsami jeszcze długo po wielkim dniu.

Sukces, jaki odnieśli projektanci dzięki przezroczystym sukniom, odzwierciedla coraz odważniejsze podejście do ślubnych stylizacji.

Artykuł ukazał się na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij