Znaleziono 0 artykułów
04.06.2021

Najmodniejsze printy lata 2021

04.06.2021
Paloma Wool / Fot. IMaxTree

Tie-dye wciąż trzyma się mocno. Towarzyszą mu kratka vichy, romby jak z lat 70. i psychodeliczna abstrakcja. Te nadruki ożywią każdą letnią garderobę. Redaktorki „Vogue’a” radzą, jak je nosić.

Kratka vichy: Jak na pikniku

Fot. materiały prasowe Rodarte

Ta drobna kratka jest dla mnie synonimem lata. Teraz może trafić na podatny grunt, bo coraz częściej inspirują nas stroje domowe – od koszul nocnych i satynowych piżam po szydełkowe serwety. Rodarte, Larroudé i Altuzarra już zapowiadają wielki powrót vichy – mówi Rickie De Sole, dyrektorka wykonawcza ds. mody.

Mam obsesję na punkcie piknikowej kratki. Niedawno po vichy sięgnęły Laura Harrier czy królowa Letycja, które nadały jej wytworności – mówi Janelle Okwodu, starsza redaktorka mody.

Psychodeliczne wzory: Jak w transie

Fot. materiały prasowe Paloma Wool

Nastawiam się na renesans jaskrawych, nieregularnych i odjazdowych printów, bo czy jest lepsza opcja na pierwszą imprezę po lockdownie? – mówi Sarah Spellings, redaktorka newsów.

Jestem głęboko przekonana, że psychodeliczne wzory zawładną latem. U Rafa Simonsa, Dries van Notena, Palomy Wool – są wszędzie. Można je dowolnie miksować, także z innymi nadrukami – mówi Naomi Elizée, redaktorka ds. rynkowych.

Nadchodzi lato odrodzenia, miłości i budowania wspólnoty. Nic dziwnego, że na ulicach i pokazach widzimy wiele odwołań do późnych lat 60. i 70. Nadruk inspirowany stylem retro zabierze cię w słoneczną podróż – mówi Madeline Fass, redaktorka ds. rynkowych.

Romby: Jak z lat 70.

Fot. materiały prasowe Burberry

Chociaż jestem zagorzałym fanem stylu preppy, cieszę się, że w tym sezonie projektanci przywracają go w nieco innym wydaniu malowanego w romby i kratę. Moją uwagę przykuło głównie minimalistyczne podejście Grace Wales Bonner oraz zdobione legginsy z dzianiny proponowane przez Pradę na tegoroczną wiosnę. Moja interpretacja? Pewnie nigdy się nie odważę, ale byłaby to wysadzana kryształkami Swarovskiego kamizelka Ludovica de Saint Sernina. Najwspanialsze imprezowe oblicze rombów – mówi Liam Hess, autor zewnętrzny.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij