Znaleziono 0 artykułów
01.12.2022

Przezroczyste buty najmodniejszym dodatkiem z wybiegów

01.12.2022
Bottega Veneta (Fot. ImaxTree)

Przezroczyste buty wykonane z PVC albo siateczki pojawiły się na pokazach Valentino, Simone Rocha i Bottegi Venety na sezon wiosna-lato 2023. Jak nosić naked shoes, które mogą z powodzeniem zastąpić „nagie” sukienki?

Po co nam kolejny „nagi” trend, zapytacie. Tym razem nie chodzi jednak o negliż, a buty przypominające pantofelki współczesnego Kopciuszka. Nie mówimy tu o sandałach z paskami. Zamiast tego, pomyśl o przezroczystych butach z PVC i siatki, które pozwalają zobaczyć całą stopę.

Loewe (Fot. ImaxTree)
Loewe (Fot. Getty Images)

Na pokazie Valentino na wiosnę-lato 2023 wszystko kręciło się wokół wysokości, a modelki skakały po wybiegu w obuwiu przypominającym uwielbiane przez Lady Gagę szpilki striptizerek. Pierpaolo Piccioli wykorzystał sukces wysokich Tan-Gos z poprzednich sezonów i zaprezentował platformy z przezroczystymi cholewkami i cienkimi paskami na kostkach. W połączeniu z minimalistycznymi minisukienkami i zdobionymi okryciami wierzchnimi wyglądały naprawdę świetnie.

Redaktorka działu mody brytyjskiego „Vogue’a” Laura Hawkins,  która słynie z zamiłowania do ugly shoes, była zauroczona szklanymi butami Loewe. Zdaje sobie jednak sprawę z niepraktyczności twardego materiału. 

Simone Rocha (Fot. ImaxTree)

Dla tych, którzy chcą wypróbować klapki Dilary Findikoglu lub sandały Simone Rocha, zalecane są plastry, bo również zostały wykonane ze sztywnego plastiku.

Mniejsza o utrudnienia, jakie mogą powodować przezroczyste buty, Net-a-Porter odnotował 400-procentowy wzrost wyszukiwań „przezroczystych obcasów” podczas miesiąca mody.

Bottega Veneta (Fot. ImaxTree)

Buty od Acne Studios i Bottegi Venety są natomiast wykonane z półprzezroczystej siatki. Zwłaszcza modele Bottegi – z widocznymi szwami na cholewce – naprawdę nadają się do noszenia, co udowodniły modelki na wybiegu.

Dilara Findikoglu (Fot. ImaxTree)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij