Znaleziono 0 artykułów
20.06.2023

Ołówkowa spódnica w bieliźnianym stylu: Pewniak lata

20.06.2023
Emily Ratajkowski / Fot. Getty Images

Dzięki obniżonej talii i jedwabistemu materiałowi ołówkowa spódnica w stylu halki, która święciła triumfy w latach 90., dziś lansowana przez takie domy mody jak Gucci, Dolce & Gabbana i Etro, wpisuje się w trend na noszenie bielizny na pierwszym planie. W 2023 roku traktujemy slip skirt jako uniwersalny model, który można nosić zarówno na plaży, jak i w mieście.

Slip skirt to trend tego lata

Powrót satynowej spódnicy w 2023 roku zawdzięczamy przede wszystkim Kate Moss, która w latach 90. wprowadziła slip dress na salony. Wówczas noszona zarówno w dzień, jak i w nocy sukienka szybko podbiła wybiegi na całym świecie, pojawiając się m.in. na pokazach u Toma Forda i Versace.

Kate Moss w 1995 r. / Fot. Getty Images

Spódnica typu slip skirt zyskała status modnej do tego stopnia, że trafiła na mały ekran: uwielbiała ją Rachel Green (Jennifer Aniston) z „Przyjaciół” i Phoebe Halliwell (Alyssa Milano) z serialu „Czarodziejki”. A ponieważ trendy z lat 90. są dziś w centrum uwagi, spódnica typu slip skirt, podobnie jak sukienka typu slip dress, znalazła się na szczycie listy najmodniejszych elementów sezonu.

Miu Miu wiosna-lato 2023 / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Wszystkie największe domy mody podążają za tym trendem. Miu Miu, która potrafi sprawić, że niektóre ubrania stają się natychmiastowym obiektem pożądania, jak słynna mikrospódniczka z zeszłego lata, lansuje teraz lejącą się spódnicę typu slip skirt. Gucci stawia za to na jej przezroczystą wersję ozdobioną kwiatowym haftem.

Gucci jesień-zima 2023 / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Po slip skirt chętnie sięgają także gwiazdy, m.in. Emily Ratajkowski, która została zauważona na ulicach Nowego Jorku w bieliźnianym stroju składającym się z krótkiego topu i spódnicy. Całość uzupełniła parą skórzanych botków.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
Proszę czekać..
Zamknij