Znaleziono 0 artykułów
16.06.2022

Szerokie spodnie na lato 2022 roku

16.06.2022
Jennifer Aniston i Brad Pitt (Fot. Getty Images)

Na przełomie lat 90. i 2000. Aaliyah, Spice Girls i Beyoncé nosiły szerokie spodnie – z niskim stanem, bojówki albo dresy. Latem 2022 roku ten trend powraca, o czym przekonują influencerki i trendforecasterzy. 

 Liczba wyszukiwań „spodni spadochronowych” wzrosła w ostatnich trzech miesięcy o trzy tysiące procent – mówiAgustina Panzoni, specjalistka od trendów w Depop. O 171 proc. wzrosło zainteresowanie spodniami przypominającymi narciarskie albo snowboardowe, a o 40 proc. – spodniami z niskim stanem. Bojówki pozostają trzecim najczęściej wyszukiwanym hasłem na platformie w Wielkiej Brytanii. Sprzedawcy Depop co minutę wystawiają na sprzedaż spodnie spadochronowe.

Ciara w 2006 roku (Fot, Getty Images) 
Destiny’s Child na Grammy w 2001 roku (Fot. Getty Images)

Kim się inspirować przy wyborze spodni? Britney Spears i Paris Hilton były specjalistkami od spodni z niskim stanem, a dziewczyny z Destiny’s Child świetnie nosiły bojówki. Do łask powracają nawet ortalionowe spodnie z dresu, o czym zaświadcza Bella Hadid. – Fanki lat 2000., łączcie się! – zachęca Panzoni, miłośniczka athleisure.

Aaliyah w 2001 roku (Fot. Getty Images)
Paris Hilton w 1990 roku (Fot. Getty Images)

Z szerokimi spodniami najlepiej komponują się krótkie topy (Hailey Bieber kupuje je w sklepie 194 Local w Londynie) albo topy na ramiączkach.

Przy odpowiedniej stylizacji casualowe spodnie mogą stać się strojem do pracy. Dyrektor ds. handlu brytyjskiego „Vogue’a”, Naomi Smart, nosi dresowe spodnie z trzema paskami do koszuli, a redaktorka działu mody Laura Hawkins – bojówki moro z marynarką. 

Bella Hadid w dresie Stüssy w 2021 roku (Fot. Getty Images)
Justin i Hailey Bieber w 2022 roku (Fot. Getty Images)

Kolejne inspiracje można znaleźć na Instagramie Camille Charrière, która kupiła niedawno spodnie Jaded London, takie jak ma w szafie Hailey Bieber. Do złudzenia przypominają wakacyjne spodnie Jennifer Aniston z lat 90. XX wieku. Do tego pasują żółte buty Asics, łańcuszek na brzuchu z napisem „babygirl” i torebka Dior. 

Chcesz wypróbować ten trend? Zobacz kolekcję Dion Lee, specjalizującej się w gorsetach i bojówkach. Możesz też wypróbować londyńską markę Peachy Den, której spodnie Mimi zachwyciły pokolenie TikToka. A na Depop, Vinted, Vestiaire Collective i eBayu znajdziesz skarby vintage.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij