Znaleziono 0 artykułów
08.01.2022

Najbardziej szalone akcesoria na sezon wiosna–lato 2022

08.01.2022

W Londynie Richard Quinn zaprezentował wiązane pod brodą czepki z falbanami, a w Paryżu modelki na pokazie Loewe przechadzały się po arenie jeździeckiej w butach z flekami w kształcie kostek mydła, lakierów do paznokci i rozbitych skorupek jajek. W tym sezonie projektanci w kwestii dodatków jednogłośnie postawili na maksymalizm. Oto najbardziej szalone akcesoria na sezon wiosna–lato 2022. 

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

1/9 Współpraca Givenchy i Josha Smitha

Współpraca Matthew Williamsa z nowojorskim artystą Joshem Smithem zaowocowała stylowymi kaloszami i bluzami z postacią żniwiarza. Od kopertówki w kształcie kartonu mleka i kanistra po torby w kształcie piłki do koszykówki – to akcesoria, a jednocześnie małe dzieła sztuki. Najlepszą inwestycją będzie prawdopodobnie Kenny, torebka nazwana na cześć Kendall Jenner.

2/9 Buty z obcasami w kształcie rozbitego jajka

– To czas eksperymentów – tak o nowej wizji Loewe mówi Jonathan Anderson. – Jeśli potrzebujemy zmian, musimy najpierw pozwolić nowej estetyce się narodzić. Kunsztownie wykonane obcasy szpilek, które pojawiły się w kolekcji marki na wiosnę–lato 2022, przybrały kształt rozbitych jajek, kostek mydła, lakierów do paznokci i róż.

3/9 Torby przypominające ukwiał od Chet Lo

Chet Lo, nowy członek programu Fashion East, zrzeszającego młodych projektantów brytyjskiej sceny modowej, zachwycił krytyków kolorowymi kostiumami kąpielowymi, ale to zaprojektowane przez niego ogromne torby na ramię wykonane z dzianiny z kolcami przykuły największą uwagę. Zaprezentowane podczas debiutu Lo na londyńskim tygodniu mody torby z pewnością będą w stanie pomieścić wszystko, czego potrzebujemy podczas wakacji. Jedyny problem? Ich rozmiar przekracza wymiary bagażu podręcznego.

4/9 Uszy Bambi na pokazie Burberry

Już niedługo na pewno staną się fenomenem na TikToku. Wykonane z silikonu imitującego ludzką skórę, zostały zainspirowane emocjami zwierząt. – Pochodzimy od zwierząt. Mamy instynkt zwierzęcy, który szczególnie uwidacznia się wtedy, kiedy czujemy się szczęśliwi, przygnębieni lub smutni – mówi Riccardo Tisci.

5/9 Maski do nurkowania Botter

Nakrycie głowy będące częścią kolekcji zatytułowanej „Global Warming” (pol. „globalne ocieplenie”), które zostało zestawione z kurtkami przeciwdeszczowymi w kształcie parasola, symbolizuje apokalipsę, która czeka nas, jeśli nie zaczniemy jak najszybciej przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu.

6/9 Torba w kształcie owcy od Moschino

Jeremy Scott zabrał nas na kampową wycieczkę do krainy wspomnień. – Wydaje mi się, że wszyscy w głębi duszy tęsknimy za dziecięcą beztroską i poczuciem bezpieczeństwa – mówił projektant. Kluczowy motyw? Owieczka znana z wierszyka „Mary miała małą owieczkę”.

7/9 Falbaniaste czepki od Richarda Quinna

Richard Quinn w kolekcji na wiosnę–lato 2022 odszedł od charakterystycznych dla siebie projektów inspirowanych BDSM. Na wybiegu pojawiło się za to więcej falban, w tym wiązane pod brodą czepki w stylu Małej Pastereczki. To idealne rozwiązanie dla wszystkich przeciwników kapturów!

8/9 Dentystyczna biżuteria u Simone Rochy

– Niektóre naszyjniki nazywamy torami kolejowymi, bo dżety i perły, z których są wykonane, wyglądają jak dziecięcy aparat na zęby – mówi Simone Rocha. Jeszcze bardziej uderzające skojarzenie? Porcelanowe zęby zawieszone na złotych kolczykach w kształcie kół.

9/9 Nakrycia głowy od Schiaparelli odpowiednie na każdą pogodę

To odpowiedź projektantów na powrót do tradycyjnego cyklu prezentowania kolekcji po lockdownie. U nikogo nie wyglądały tak dobrze jak u Schiaparelli. Daniel Roseberry zestawił małe parasolki z okalającymi twarz ozdobnymi kolczykami. Zwróćcie też uwagę na torby z sześciopakiem, dzięki którym będziemy mogli na co dzień poczuć się jak Kim Kardashian w sukience przypominającej Hulka.

Vogue
Proszę czekać..
Zamknij