Znaleziono 0 artykułów
11.06.2023

Oto lniane spodnie, z którymi nie rozstaniesz się przez całe lato

11.06.2023
Fot. Acielle/ Style du Monde

Ani obcisłe dżinsy, ani spodnie cargo. Spodnie, w których przechodzisz całe tegoroczne lato, są uszyte z lnu i mają szerokie nogawki, jak te lansowane na pokazach mody.

Istnieje idealny element garderoby na ten czas, kiedy z różnych powodów nie chcesz założyć szortów, a temperatura jest zbyt wysoka, by nosić długie spodnie z grubych tkanin. Mowa o parach uszytych z lnu, materiału doskonałego na lato. To oczywiście truizm, ale chcemy podkreślić wszystkie możliwości, jakie dają lniane spodnie – skądinąd często niedoceniane.

Latem lniane basiki sprawdzają się równie świetnie jak kwiecista sukienka czy biały T-shirt. Świetne są spodnie z lnu, to lekka i wygodna opcja przy wysokich temperaturach, zwłaszcza jeśli stawiamy na fason najczęściej wybierany w upalnych miesiącach – z szerokimi nogawkami. W wakacje 2023 roku letnia wersja najpopularniejszych jesienią obszernych spodni stanie się elementem nie do przebicia dzięki połączeniu wygody z wyrafinowaniem.

Max Mara / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

 

Alberta Ferretti /(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Trendy na sezon wiosna–lato 2023 stoją po stronie tych, którzy w tym roku postanowili pozbyć się obcisłych dżinsów. Na wybiegach widać to wyraźnie: Alberta Feretti stawia na lniane spodnie baggy zestawiane z marynarkami w żywych kolorach, na przykład pomarańczowym. Beż i inne neutralne odcienie to wariant, który widzieliśmy u Balmain – stylizacje wykończone dodatkami wykonanymi z rafii i innych naturalnych włókien. Max Mara także proponuje monochromatyczne stroje składające się z szerokich spodni XXL, krótkich topów i wiązanych chust na głowę. Armani zdecydował się na bardziej wyrafinowaną wersję lnianych spodni z regulowanymi nogawkami, które zestawił z wyplataną srebrną nicią marynarką z kwiatowymi niebieskimi motywami.

Balmain /(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Ubrania w odcieniach ziemi stanowią wraz z bielą jeden z najczęstszych wyborów dokonywanych w sklepach. Jednak dla tych, którzy preferują żywszą opcję, dostępne są również odcienie, które zaspokoją wszystkie gusta: od indygo, które zabarwiło lato w 2023 roku, aż po stonowaną żółć, proponowaną przez H&M.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.es.

Por Nuria Luis
Proszę czekać..
Zamknij