Znaleziono 0 artykułów
08.04.2021

Trend na teraz: Luźne dżinsy

08.04.2021
Hailey Bieber (Fot. Getty Images)

Podczas gdy przedstawiciele generacji Z ogłosili koniec obcisłych dżinsów, milenialsi wciąż mają do nich sentyment. Nieubłaganie ich miejsce zajmują szerokie spodnie.

W liceum pod koniec lat 2000. dumnie nosiłem rurki. Kupowałem je na dziale damskim (im ciaśniejsze, tym lepsze!). Przy stylizacji inspirowałem się Lindsay Lohan czy Nicole Richie.

Katie Holmes (Fot. Getty Images)

Choć jakiś czas temu kolekcję obcisłych dżinsów schowałem na dnie szafy, nie odeszły w zapomnienie. Specjalizujące się w produkcji ubrań z denimu marki, takie jak J Brand, Levi’s czy Wrangler ,wciąż sprzedają rurki jako część stałej kolekcji. Z chwilowego trendu stały się stałym elementem garderoby noszonym niezależnie od sezonu. Gwiazdy i influencerki upodobały sobie ostatnio luźny i szeroki model dżinsów, który wkrótce może całkowicie wygryźć uwielbiane przez nas dotąd rurki.

Jennifer Lopez, 2007 rok (Fot. Getty Images)

Takie ikony mody ulicznej, jak Hailey Bieber, Bella Hadid czy Katie Holmes, pokazały się ostatnio w obszernych dżinsach z szerokimi nogawkami. Zmiana ta nie powinna nikogo dziwić: w ciągu ostatniego roku wszyscy przy zakupie ubrań zaczęliśmy zwracać uwagę przede wszystkim na komfort. Celebrytki stylizują luźne denimowe spodnie na wiele sposobów. Podczas gdy rurki nadają elegancji, obszerne dżinsy pozwalają na lekkość, swobodę i bycie cool. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że są przy tym zdecydowanie wygodniejsze. Czego chcieć więcej?

Okazuje się, że nie tylko gwiazdy zdecydowały się porzucić rurki. Kiedy zapytałem redakcyjne koleżanki o opinię na temat nowego trendu, wiele z nich przyznało, że są gotowe rozstać się z obcisłymi spodniami. – Cieszę się, że rurki w końcu wychodzą z mody – mówi Cassandra Pintro. – Zawsze uważałam, że moda powinna dawać wolność i swobodę, a przylegające do ciała spodnie są tego zaprzeczeniem. Podobną opinię wygłosiła redaktorka działu urody Akili King: – Raczej nie noszę rurek. Wolę dżinsy typu mom lub te z szeroką nogawką. Nie lubię czuć się ograniczona przez ubrania, dlatego zawsze stawiam na komfort.

Bella Hadid (Fot. Getty Images)
Hailey Bieber (Fot. Getty Images)

Dziennikarka zajmująca się badaniem rynku, Rachel Besser, wydaje się podzielać nastroje koleżanek, choć sama nie decyduje się na porzucenie rurek. Jak przyznała: – Nie cierpię obcisłych dżinsów, za każdym razem, kiedy mam je na sobie, czuję się, jak bym była naga, ale kilka lat temu tak samo czułam się w japonkach, więc może jednak kocham rurki. Podobnie bywa z każdym trendem. Za kilka miesięcy wszystkie gwiazdy pewnie znów powrócą do noszenia rurek. Cykl zacznie się od nowa. Ale dzisiaj noszę denim baggy. 

Artykuł w oryginale ukazał się na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij