Znaleziono 0 artykułów
04.04.2021

Trend na teraz: Chusty na głowie

04.04.2021
Versace jesień-zima 2021 (Fot. ImaxTree)

Chusty, apaszki i bandany powracają w wielkim stylu. Czy zastąpią opaski, by stać się najmodniejszą ozdobą sezonu?

Chusty wiązane na głowie pojawiły się na pokazach kolekcji na sezon jesień-zima 2021. Kilka dni po tym, jak Gigi i Bella Hadid (ta ostatnia miała satynową chustę zawiązaną z tyłu głowy) szły w pokazie Versace, prezentowały inne ozdoby – w tym jedwabne apaszki – u Diora, Connera Ivesa, Max Mary, Paco Rabanne i Anny Sui. Czy chusty stały się nowymi opaskami?

Tak się złożyło, że to pytanie zadawałam sobie kilka miesięcy temu, kiedy dostałam zadanie zrecenzowania dokumentu o Audrey Hepburn, który właśnie trafił na Netfliksa. Audrey związywała chustę pod brodą, podobnie jak u Diora.

Versace jesień-zima 2021 (Fot. ImaxTree)

Jako wierna nosicielka opasek – aksamitnych, wysadzanych perłami lub renesansowych – byłam przyzwyczajona do ozdób. Audrey przekonała mnie, żeby spróbować chust. Kojarzą się z królową Elżbietą II za kierownicą range rovera, elegancką Carolyn Bessette-Kennedy na spacerach z mężem, a także z Rihanną w prześwitującej kreacji Adama Selmana na rozdaniu nagród CFDA. A na TikToku użytkownicy zakładają chusty i okulary przeciwsłoneczne, aby sprostać wyzwaniu „Please Don’t Go”.

Miałam już kolekcję jedwabnych apaszek vintage: w delikatne kwiatki, łańcuszki, a także w stylu Pucci. Aby prawidłowo je nosić (najlepiej sprawdzają się standardowe kwadraty o bokach 50-60 cm), należy złożyć je na pół w trójkąt, a potem odpowiednio ułożyć na głowie. Zaczynam z włosami spiętymi w koński ogon, co pozwala mi na łatwiejsze zawiązanie materiału pod nimi, a następnie rozpuszczam je nad węzłem.

Max Mara jesień-zima 2021 (Fot. Imax Tree)

Chciałam poszerzyć horyzonty, sięgnęłam więc po chusty letnie i bawełniane w kratkę gingham. Zapolowałam też na Etsy na bandanę. Niezwłocznie zakupiłam pięć – czerwoną, czarną, szarą, żółtą i niebieską, za około 10 dolarów za każdą.

Mam już moje jedwabiste kwadraty na bardziej strojne chwile i opcje z bawełny na te swobodne. A jako że mamy wiosnę, noszę obie. Na Zoomie wygląda to naprawdę świetnie.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.com.

Lilah Ramzi
Proszę czekać..
Zamknij