Znaleziono 0 artykułów
03.03.2023

Czy trwała ondulacja ma szansę na wielki powrót?

03.03.2023
Fot. Getty Images

Czyżby trwała ondulacja miała zaliczyć wielki powrót? Patrząc na fryzury gwiazd, może być to jeden z najbardziej zaskakujących urodowych trendów 2023 roku.

Emily Ratajkowski swoje niesamowite loki w stylu disco zaprezentowała 9 lutego na imprezie zorganizowanej przez jedną z perfumeryjnych marek, natomiast Katie Holmes we własnej interpretacji kultowej fryzury pojawiła się na ulicach Nowego Jorku. Jeśli jeszcze jedna gwiazda zdecyduje się na kręcone włosy, będzie można śmiało mówić o nowym trendzie.

Fot. Getty Images

Holmes, od zawsze wierna przedziałkowi na boku, nadała swoim włosom objętości, zamieniając pasma w drobne loczki. Nonszalancka, ale genialnie ułożona fryzura podkreślała jej świetlisty makijaż i zmieniła prostą stylizację z marynarką w jodełkę i białym T-shirtem w coś bardziej ekscytującego. Taka jest właśnie siła loków.

Aktorka rzadko zmienia swoją charakterystyczną, brązową, półdługą fryzurę i jeszcze rzadziej ją stylizuje, dlatego nowy look wyróżnił aktorkę z tłumu i przyciągał spojrzenia wszystkich na czerwonym dywanie. Aby odtworzyć drobne i mocno skręcone loki w stylu Holmes można wypróbować stożkową lokówkę (np. Ghd Curve Thin Curl Wand o średnicy 14 mm), owijając wokół niej małe pasma włosów.

Pomimo negatywnych skojarzeń z puszącymi się, nadmiernie natapirowanymi włosami z lat 80. trwała wciąż pozostaje w modzie, choć traci na popularności dzięki technologicznemu rozwojowi domowych sprzętów do stylizacji na ciepło. Jeśli jednak chcesz uzyskać trwałe fale, ondulacja w salonie to dalej najkorzystniejsza opcja. Zanim umówisz się na zabieg, wybierz rozmiar loków, które chcesz uzyskać. O czym jeszcze warto pamiętać? Wybierz się do renomowanego salonu fryzjerskiego i upewnij się, że postępujesz zgodnie z wytycznymi dotyczącymi pielęgnacji po zabiegu.

Artykuł oryginalnie pojawił się na Vogue.com

 
Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij