Znaleziono 0 artykułów
06.03.2023
Artykuł partnerski

Brita: Po pierwsze, woda

06.03.2023
Fot. Materiały prasowe

Skoro bez wody nie ma życia, w jaki sposób zapewnić sobie łatwy dostęp do niej, bez konieczności kupowania butelkowanej? Nieocenioną pomocą w tej misji są produkty filtrujące BRITA.

Pomaga utrzymać zdrowie, ma ogromny wpływ na urodę i ogólne samopoczucie. Woda jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby codziennie pić jej odpowiednio dużo. Również zimą, bo choć nie odczuwamy wówczas pragnienia tak często jak latem, nie oznacza to, że nasze zapotrzebowanie na wodę maleje.

Fot. Materiały prasowe

Ale jak pamiętać o tym, by w ciągu dnia wypić jej dwa litry? I co z ekologią? Woda w plastikowych butelkach oznacza przecież generowanie kolejnych ton odpadów, a ta w szklanych jest mało poręczna. Rozwiązaniem tych problemów są butelki oraz dzbanki filtrujące BRITA, które dzięki dopracowanemu w najdrobniejszym szczególe designowi sprawią, że z radością będziemy sięgać po każdy kolejny łyk wody.

Filtrowana woda zawsze pod ręką

Większość z nas wie, jak ważne jest wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Ale nie zawsze nam się to udaje. Dlaczego? Bo w codziennej gonitwie łatwo zapomnieć, żeby kupić odpowiednią liczbę butelek. W większości polskich miast woda z kranu jest odpowiednia do picia, jednak wielu z nas nie lubi jej smaku. Można go polepszyć dzięki butelkom i dzbankom filtrującym BRITA.

BRITA to prawdziwy ekspert w produkcji filtrów do wody. Pierwsze produkty marki ponad 50 lat temu były wytwarzane ręcznie w ogrodzie założyciela firmy Heinza Hankammera. Z biegiem lat pomysłodawca przekształcił swoją firmę w innowacyjnego lidera w dziedzinie optymalizacji jakości wody pitnej. 

Fot. Materiały prasowe

Dziś, dzięki wykonanym z trwałych materiałów wysokiej jakości butelkom filtrującym BRITA, możemy w łatwy sposób uzyskać doskonałą alternatywę dla wody kupowanej. Wystarczy napełnić butelkę kranówką, a filtr sprawi, że będziemy mogli cieszyć się smaczną, czystszą wodą. Filtracja odbywa się na bieżąco, podczas picia, dzięki czemu zyskujemy pewność, że zawsze mamy pod ręką świeży napój wszędzie tam, gdzie akurat jesteśmy – w biurze, na spacerze lub wycieczce, podczas ćwiczeń w siłowni.

Fot. Materiały prasowe

Jak to działa? Sekret tkwi w naturalnym węglu aktywnym, pochodzącym z łupin orzecha kokosowego. Filtruje on chlor oraz inne substancje negatywnie wpływające na smak, wyłapuje nawet mikroskopijne cząsteczki oraz śladowe zanieczyszczenia, takie jak niektóre pestycydy, herbicydy i hormony, jeśli znajdują się w wodzie z kranu. Jednocześnie zachowuje cenne minerały, takie jak wapń i magnez.

Dzięki starannie dopracowanemu designowi oraz najwyższej jakości materiałom butelka filtrująca jest nie tylko lekka i poręczna, lecz także stylowa i trwała. Możemy bez obaw wrzucić ją do torebki lub plecaka czy wozić zawsze w aucie. Posłuży nam przez wiele lat, wystarczy wymieniać filtr.

Fot. Materiały prasowe

Produkty, które pomagają dbać o ekologię

Woda jest nie tylko podstawowym budulcem naszego organizmu, lecz także najczęściej wykorzystywanym składnikiem w kuchni. Aromatyczna kawa, rozgrzewająca herbata, pożywna zupa, orzeźwiający koktajl czy aksamitny sos – do przygotowania tego wszystkiego, jak doskonale wiemy, niezbędna jest woda. Ale nikt nie chce wyczuwać w kawie czy herbacie nieprzyjemnego posmaku chloru czy innych znajdujących się w wodzie substancji. Z kolei kamień może szybko uszkodzić ekspres do kawy, a osad, gromadzący się na innych urządzeniach i naczyniach, też nie jest przyjemny. Alternatywą może być korzystanie z wody butelkowanej. To jednak wiąże się z dodatkowym kosztem oraz współtworzeniem ogromnych ilości plastikowych odpadów. A przecież pyszną i zdrową wodę możemy mieć, dzięki filtrom, prosto z kranu.

Fot. Materiały prasowe

Jak mieć pewność, że woda, z której korzystamy w naszych domach, jest zawsze smaczna i świeża? Najlepiej zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący BRITA. Drobna siateczka stosowana w filtrach zatrzymuje duże cząsteczki pochodzące z rur, a perełki wymiennika jonowego zmiękczają wodę, zmniejszają tworzenie się kamienia, redukują metale, takie jak ołów i miedź. Z kolei mikroperełki węgla aktywnego, wytwarzane z łupin orzechów kokosowych, zatrzymują chlor oraz inne substancje pogarszające zapach wody. Redukują też występowanie śladowych zanieczyszczeń, takich jak niektóre herbicydy, pestycydy i substancje farmaceutyczne, o ile występują w wodzie kranowej.

Dzbanki filtrujące BRITA zostały zaprojektowane tak, aby idealnie dopasować się swoim wyglądem do każdego wnętrza, nie musimy zatem przelewać wody po przefiltrowaniu z butelki do karafki. Dzbanek nie tylko dobrze prezentuje się na stole, mieści się też na półce przy drzwiach w lodówce. Niektóre modele zostały wyposażone w skalę, dzięki czemu łatwo zauważyć, ile wody wypiliśmy albo zużyliśmy. A dzięki specjalnemu czujnikowi wiemy dokładnie, kiedy należy wymienić wkład filtra.

Fot. Materiały prasowe

Dzbanki BRITA pozwalają również ograniczać ilość zużywanego plastiku i zmniejszać emisję CO2 – dzięki programowi recyclingu możemy oddać zużyty wkład do filtra; za sześć zużytych marka przysyła kolejny nowy. Picie świeżej, smacznej wody jeszcze nigdy nie było tak proste.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij