Znaleziono 0 artykułów
03.12.2022

Buty jak dla Barbie

03.12.2022
(Fot. Getty Images)

Po różowych total lookach serwowanych przez gwiazdy przyszedł czas na kolejną fazę barbiecore. Na pokazach Loewe, Versace czy Valentino na sezon wiosna-lato 2023 pojawiły się buty jak dla lalki – różowe, cekinowe, plastikowe.

Tego trendu nikt się nie spodziewał. Od kiedy w sieci pojawiły się zdjęcia Margot Robbie i Ryana Goslinga jako Barbie i Kena w nowym filmie Grety Gerwig, adekwatnie zatytułowanym „Barbie”, świat mody pokochał barbiecore.

Loewe wiosna-lato 2023 (Fot. GoRunway)

To antyteza stylu gothcore, a Kim Kardashian, Anne Hathaway, Megan Fox, Dua Lipa i nawet Brad Pitt pokazali, że nie mogą mu się oprzeć. W świecie mody noszenie różu od stóp do głów stało się czymś zupełnie zwyczajnym. 

Teraz projektanci zajrzeli do szafy Barbie z butami. Na pokazach na sezon wiosna-lato 2023 modelki nosiły gumowe szpilki albo platformy, które przypominały obuwie z Polly Pocket albo należące do Myszki Minnie. 

Loewe wiosna-lato 2023 (Fot. GoRunway)

Najbardziej rozpoznawalne różowe buty projektu Jonathana Andersona pojawiły się u Loewe. Demna dla Balenciagi pokazuje jaskrawą wersję, ale w mroczniejszym duchu, z nutą BDSM, dodając do różu cekiny.

Balenciaga wiosna-lato 2023 (Fot. GoRunway)

Inne domy podchwyciły trend, ale w subtelniejszym wydaniu. U Fendi pojawiły się gumowe klapki i sneakersy z kolorowymi platformami, a u Versace i Valentino – bardzo wysokie szpilki.

Fendi i Versace, wiosna-lato 2023 (Fot. GoRunway)

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Alexandre Marain
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Buty jak dla Barbie
Proszę czekać..
Zamknij