Znaleziono 0 artykułów
07.03.2023

Trend dla minimalistek: Waniliowy french

07.03.2023
(Fot. Acielle/Style du Monde)

Wydaje ci się, że wyczerpałaś już wszystkie opcje związane z francuskim manikiurem? Mamy dobrą wiadomość. Istnieje nowy trend w stylizacji paznokci. Waniliowy french nadaje paznokciom delikatny, lekko rozmyty, naturalny wygląd. Do grona fanek należą Kylie Jenner, Adele i Hailey Bieber.

Waniliowy french spopularyzowała w 2022 r. sławna stylistka paznokci z Los Angeles, Zola Ganzorigt – mówi manikiurzysta Robbie Tomkins, który ostatnio często eksperymentował z tym stylem. – Jest podobny do klasycznego amerykańskiego francuskiego manikiuru, ale z twistem. Końcówka jest lekko zamglona, a całość utrzymana w brzoskwiniowych tonacjach. Klasyczny french kojarzymy raczej z różem i bielą.

Waniliowy french jest minimalistyczny i wygląda dobrze niezależnie od tego, jaki masz kształt paznokci. Chociaż, trzeba przyznać, najlepiej prezentuje się na dłuższych paznokciach w kształcie migdałów.

Aby wydłużyć optycznie krótsze paznokcie, polecam wybrać głęboki french, ale nie ma tu sztywnych zasad. Pamiętajmy, że stylizacja paznokci to zabawa i bez obaw eksperymentujmy – zachęca Robbie Tomkins. 

Jak więc stworzyć waniliowy french? Poproś manikiurzystkę o użycie jako bazy miękkich, czystych różów i brzoskwiniowych odcieni. Najlepiej, by odcień był zbliżony do naturalnej barwy paznokci. Jeśli chodzi o końcówki, wybierz odcienie kremowo-białe.

Waniliowy french można bez trudu osiągnąć w domu. – Polecam nałożenie bazy, na przykład Protein Formula for Nails, bo na mocnych paznokciach manikiur utrzyma się dłużej – radzi Robbie Tomkins.  – Następnie nałóż cienką warstwę lakieru w kolorze nude, delikatnie połyskująca baza Dior Base Coat Abricot pasuje do wszystkich odcieni skóry. Nieco bardziej kryjące są Sugar Daddy lub Not Just A Pretty Face firmy Essie. Malując końcówki, użyj kremowego odcienia.

Jeśli nie masz kremowego odcienia, użyj białego. – Aby stworzyć waniliową francuską mgiełkę, nałóż kolejną warstwę wybranego odcienia nude na cały paznokieć, w tym końcówkę – Robbie Tomkins dzieli się sekretem.

Nie zapomnij na koniec użyć olejku do skórek, najlepiej w dużej ilości.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij