Znaleziono 0 artykułów
19.05.2021

Mini najmodniejszą długością sezonu

19.05.2021
Fot. Getty Images, Imax Tree

Zaczynamy sezon kontrastów. Neonom towarzyszą kolory ziemi, skrajnemu minimalizmowi zmysłowa ekstrawagancja, a maksi pojawia się obok mini. Superkrótkie są spódnice, sukienki i szorty.

W tym sezonie kontynuujemy dziedzictwo Mary Quant i André Courrègesa. Mini pozostaje symbolem rewolucji w modzie. Kojarzy się z buntem, odwagą i śmiałością. Teraz wyraża także radość ze zmiany – po kilkunastu miesiącach spędzonych w dresach wreszcie wychodzimy na świat.

Pattie Boyd w 1966 roku /(Fot. Keystone/Hulton Archive/Getty Images)

W górę szybują nie tylko wykończenia sukienek i spódnic. Kurczą się też kombinezony (koniecznie dopasowane albo wykończone ciekawymi detalami, jak u Saint Laurenta) i szorty. Tym ostatnim bliżej do zabudowanych majtek szytych z najlepszej jakości wełny, kaszmiru albo grubych cekinów.

Fot. Imax Tree

Króciutkie fasony już dawno wyciągnęły z szaf Giorgia Tordini i Gilda Ambrosio (projektowanie mini dla autorskiej marki Attico zobowiązuje), Emili Sindlev i Camille Charriere, która w ultrakrótkich sukienkach czekała na otwarcie się londyńskich restauracji i klubów, a mikroszorty nosiła z czarnymi rajstopami, kozakami i obszernym płaszczem z autorskiej kolekcji influencerki Filippy Hagg.

Jacquemus (Fot. Imax Tree)
Coperni (Fot. Imax Tree)

Króciutkich sukienek, spódnic i szortów nie trzeba traktować zbyt dosłownie. Ich seksowny charakter warto przełamać oversize’ową marynarką albo dużym swetrem, a zamiast butów na obcasie założyć minimalistyczne sandały lub klapki japonki. To rozwiązanie z pokazów Jacquemusa, Etro i, w nieco bardziej futurystycznym wydaniu, z prezentacji młodej paryskiej marki Coperni. Możliwości jest wiele. Dla ułatwienia przedstawiamy nasze propozycje od projektantów i popularnych marek.

Sukienka 16 Arlington ok. 3300 zł (fot. materiały prasowe)
Kombinezon Saint Laurent/ Net-a-Porter 9000 zł (Fot. materiały prasowe)
Spódniczka Magda Butrym, 12300 zł (Fot. materiały prasowe)
Sukienka The Attico/ Matchesfashion.com ok. 2300 zł (Fot. materiały prasowe)
Sukienka Staud/ Moda Operandi ok. 800 zł (Fot. materiały prasowe)
Szorty Mach& Mach/ Moda Operandi ok. 1700 zł (Fot. materiały prasowe)
Spódnica Zara, 119,90 zł (Fot. materiały prasowe)
Szorty Jacquemus/ Net-a-Porter ok. 800 zł (Fot. materiały prasowe)

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij