Znaleziono 0 artykułów
29.12.2020

Filmy i seriale, które znikają z Netfliksa

29.12.2020
Fot. East News

Do końca roku z oferty Netfliksa zniknie ponad 130 tytułów, w tym wiele klasyków. Zostały tylko dwa dni, żeby zobaczyć „Przyjaciół”, „Plotkarę” i wszystkie części „Harry’ego Pottera”.

„Wielki Gatsby”: Przepych i miłość

Adaptacja słynnej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda z Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan i Tobey’em Maguirem w rolach głównych to opowieść o sile miłości, luksusie i pięknie. Milioner Jay Gatsby po pięciu latach spotyka dawną miłość Daisy. Mimo przeciwności losu, chcą spróbować szczęścia raz jeszcze.

„Harry Potter”: Magia nie tylko dla dzieci

Nie ma chyba osoby, która nie znałaby historii czarodzieja z Privet Drive. 31 stycznia z platformy zostaną usunięte wszystkie części „Harry’ego Pottera”, więc najwyższy czas na seans.

„Przyjaciele”: Na poprawę humoru

Losy szóstki przyjaciół z Nowego Jorku także znikną z Netfliksa w styczniu (może sylwestrowy maraton?). A tuż przed odcinkiem specjalnym, który pojawi się już wiosną 2021 roku na HBO Max, warto przypomnieć sobie perypetie Rachel, Moniki, Phoebe, Joey’a, Chandlera i Rossa.

„Plotkara”: Elita z Manhattanu

Dobrze przypomnieć sobie także losy bajecznie bogatych nastolatków z Upper East Side, bo nowa wersja kultowego serialu, która przybliży sekrety Nowego Jorku generacji Z, zbliża się wielkimi krokami.

„Batman”: Najlepsza adaptacja komiksu

Trylogia autorstwa Christophera Nolana jest wciąż na czasie, a „Mroczny Rycerz” jest przez wielu uznawany za najlepszą komiksową adaptację w historii kina. W oczekiwaniu na nową wersję z Robertem Pattinsonem, powróćmy do kultowej produkcji sprzed kilkunastu lat.

„Lśnienie”: Klasyka horroru

 

Jedna z najlepszych produkcji Stanleya Kubricka z 1980 roku fascynuje i przeraża. Głównym bohaterem filmu, stworzonego na podstawie powieści Stephena Kinga, jest Jack Torrance (Jack Nicholson), zostaje zatrudniony jako stróż w górskim hotelu. Odcięcie od świata stopniowo doprowadza go do obłędu. Z platformy znikną także inne obrazy Kubricka, takie jak „Mechaniczna pomarańcza”, „2001: Odyseja kosmiczna” czy „Pełny magazynek”.

„Billy Elliot”: Droga do gwiazd

Pochodzący z górniczej rodziny 11-letni Billy (Jamie Bell) na przekór ojcu, który chce, aby syn został bokserem, pragnie dostać się do Królewskiej Akademii Tańca. Czy rodzina stanie na drodze do realizacji marzeń? Film w reżyserii Stephena Daldry’ego jest częściowo inspirowany historią tancerza Philipa Mosleya.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij