Znaleziono 0 artykułów
08.03.2022

Gwiazdy na gali Independent Spirit Awards

08.03.2022
Kristen Stewart w Chanel (Fot. Getty Images)

Maggie Gyllenhaal była triumfatorką tegorocznych Independent Spirit Awards. Jej reżyserski debiut „Córka” podczas gali wręczania nagród, która odbyła się 6 marca w Los Angeles, otrzymał statuetki za najlepszy film, reżyserię, scenariusz. – Opowiadamy się za wolnością słowa, niezależnością, wiarą w człowieczeństwo. Dzisiaj jesteśmy zmuszeni stanąć po stronie narodu ukraińskiego. – powiedziała podczas ceremonii Kristen Stewart.

Nagrody, zwane „niezależnymi Oscarami”, powędrowały w tym roku między innymi do Taylour Paige („Zola”), Simona Rexa („Red Rocket”), Ruth Neggi („Pomiędzy”) i Troya Kotsura („CODA”). W uroczystym wieczorze udział wzięli też Daisy Edgar Jones, Julia Fox, Lily James, Andrew Garfield.

Gwiazdy, aktorzy, twórcy filmowi podczas ceremonii wyrażali solidarność z Ukrainą. Do dramatycznej sytuacji odnieśli się gospodarze gali Nick Offerman i Megan Mullally, którzy powiedzieli: – Chcielibyśmy przekazać wyrazy wsparcia i solidarności z osobami dotkniętymi wojną w Ukrainie oraz ofiarami wszystkich konfliktów zbrojnych na świecie. (…) Mamy nadzieję na szybkie i pokojowe rozwiązanie tej sytuacji. (…) Prosimy, abyście wszyscy w miarę swoich możliwości wsparli ofiary tego bezsensownego i brutalnego aktu agresji.

Kristen Stewart, która pełniła w tym roku funkcję honorowej przewodniczącej nagród, mówiła: – Ukraińcy ryzykują życiem, aby walczyć o ważne dla nas wartości. Stoimy za setkami tysięcy uchodźców, uciekających przed tą wojną, ukraińskich, jak również przed innych narodowości, którym zabrano bezpieczne schronienie.

1/9 Jennifer Beals w Gucci

2/9 Daisy Edgar Jones w kreacji z domu mody Nensi Dojaka

3/9 Nick Offerman

4/9 Regina Hall w Lanvin

5/9 Andrew Garfield w marynarce Valentino

6/9 Sydney Sweeney w Miu Miu

7/9 Lily James w topie Del Core

8/9 Maggie Gyllenhaal w Gucci

9/9 Julia Fox w sukni No Sesso

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij