Znaleziono 0 artykułów
23.06.2021

Horoskop na czerwcową pełnię

23.06.2021
Il. Tomasz Opalliński

Wiosna była czasem wyjątkowych pełni – po Różowym Księżycu 26 kwietnia, Kwiatowym 26 maja, czeka nas Truskawkowa Pełnia. 24 czerwca po raz ostatni w tym roku zaświeci Superksiężyc. Nadchodząca pełnia w Koziorożcu bywa też zwana Miodową – to od niej wziął się termin „miodowy miesiąc”. W starożytności był to czas ślubów – pełnia Księżyca symbolizowała pełnię miłosnego szczęścia. Górska koza – zodiakalna patronka pracy i determinacji, dodaje temu czasowi rozkoszy intrygującej ambiwalencji. 

Baran

Il. Tomasz Opalliński

7 Pucharów, 5 Mieczy, Sąd Ostateczny

Ostatni nów otworzył ci głowę na szereg fascynujących możliwości, zwłaszcza w sferze kariery. Truskawkowa Pełnia w Koziorożcu – znaku niezwykle ambicjonalnym, skoncentrowanym na budowaniu sukcesu, pozwoli zobaczyć, że to, czym zajmowałaś się przez ostatni rok, przynosi co najmniej oczekiwane owoce. Obecna w rozdaniu karta 7 Pucharów przekonuje cię jednocześnie, że warto popatrzeć w niebo i szukać natchnienia w Księżycu – pobujaj w chmurach. Zacznij fantazjować – możesz o pracy. Stanowisko w oddziale firmy na drugim końcu świata? Czemu nie, marzenia można teraz wcielać w życie. 5 Mieczy i Sąd Ostateczny podkreślają konieczność zamknięcia spraw z przeszłości. Bitwy, które ostatnio stoczyłaś, są definitywnie zakończone. Pora inicjować nowe działania, lubisz to przecież. Zmruż oczy, zobacz siebie w najbardziej śmiałej wersji kariery i ją realizuj. Możesz zacząć już w ten czwartek. 

Inspiracje: Pomyśl o różnych fantastycznych pomysłach, które miałaś w przeszłości. Możesz zrobić porządek w folderach w komputerze – czają się tam perełki. Potem połóż się na trawie i kontempluj pełnię!

Byk

Il. Tomasz Opalliński

Giermek Buław, Rycerz Buław, Pustelnik

W przypadku Byków, nad którymi czuwa patronka sensualnych rozkoszy – Wenus, Truskawkowa Pełnia wybrzmi feerią doznań. Tradycyjnie czas czerwcowej pełni zarezerwowany był dla romantycznych wojaży. Teraz też czeka cię niespodziewany wyjazd, najpewniej w intrygującym towarzystwie. W czerwcowy wieczór pójdź na spotkanie z przyjaciółmi – Giermek Buław gwarantuje, że zostaniesz królową balu. Może właśnie wtedy poznasz Rycerza Buław – rzutką osobę, która wciela słowa w czyny. Zrobi na tobie piorunujące wrażenie i porwie w nieznane. Truskawkowa pełnia obiecuje Bykom luksusy – pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu i igraszki w basenie. Będzie tak rozkosznie, że możesz poczuć się zmęczona. Pustelnik mówi o potrzebie spędzenia czasu z samą sobą. Niewykluczone, że na chwilę zamkniesz się w mieszkaniu, żeby kontemplować. W twoim przypadku może się to jednak skończyć tym, że zechcesz zakupić ekskluzywną lampę.

Inspiracje: Poczytaj o dworskich romansach. To nie muszą być „Niebezpieczne związki”. Możesz też odświeżyć „Marię Antoninę” Sofii Coppoli.

Bliźnięta
 

Il. Tomasz Opalliński

4 Buław, Diabeł, Rycerz Kielichów

Przynosząca wspaniałości Miodowa Pełnia w Koziorożcu będzie oświecać Ósmy Dom Bliźniąt. Odpowiada on za sferę materialną, to jednak przychody, które przynosi łut szczęścia. Przez ostatni miesiąc, zapewne z powodu retrogradacji Merkurego, żyłaś w poczuciu zastoju. Karta 4 Buław mówi, że mimo poluzowania pandemicznych obostrzeń najbezpieczniej czułaś się w domu. Koniec retrogradacji tej planety w twoim znaku połączony z Truskawkowym Księżycem spowoduje niebywałe przyspieszenie. Diabeł w rozkładzie może niepokoić, jednak jest to karta tarota patronującego czerwcowej pełni Koziorożca i oznacza odreagowanie od ciężkiej pracy w równie intensywnej zabawie. Może ci przyjść do głowy, by odwiedzić kasyno. Nie polecamy, ale jeśli już musisz, to możesz liczyć na wygraną. Wisienką na torcie niech będzie przepowiednia, którą niesie Rycerz Kielichów. Szalone, romantyczne przygody Truskawkowej Pełni staną się twoim udziałem.

Inspiracje: Zamiast wizyty w kasynie możesz obejrzeć z ukochaną osobą film o przygodach hazardzistów. Polecamy „Oszustów” Barbeta Schroedera.

Rak
 

Il. Tomasz Opalliński

Gwiazda, 10 Monet, Królowa Pucharów

Miodowa poświata czerwcowej pełni oświeca twój Siódmy Dom odpowiedzialny za stałe relacje. Jego działanie wzmacnia opiekuńcza karta Gwiazdy. Na przestrzeni ostatnich lat twój związek był narażony na liczne turbulencje. Mogłaś mieć poczucie zapętlenia w powracających dyskusjach, a może kłótniach. Sytuacja poprawi się o tyle, że albo dojdziecie wreszcie do konsensusu, albo zdecydujesz się odejść. Gwiazda oznajmia – to będzie cywilizowane rozstanie, oszczędzicie sobie dramatów, możecie pozostać przyjaciółmi. 10 Monet wynagradza wszelkie złe przejścia i wzmacnia obietnicę najbliższej fazy Księżyca zwiastującą pełnię szczęścia. Poczujesz się bezpiecznie finansowo, a w głowie zaświta ci myśl o zamorskich wojażach. Łap wiatr w żagle – najlepiej wyruszyć jeszcze w trakcie pełni. Królowa Pucharów sugeruje, że potrzebujesz emocjonalnego wsparcia – w niezapomnianych okolicznościach wyjazdu poznasz osobę o nieprzebranych zasobach emocjonalnych. Odpuść ostrożność, daj się przytulić.

Inspiracje: W dzień pełni możesz wybrać się do fryzjera. Nowe dynamiczne cięcie będzie doskonale prezentować się na zdjęciach z nieznanych zakątków, które odwiedzisz. Nie lubisz się afiszować, ale powrzucaj trochę ujęć na Instagram.

Lew

Il. Tomasz Opalliński

Śmierć, 7 Monet, 9 Monet

Rozkład tarota rozpoczyna karta, która często budzi grozę wśród osób nieobeznanych z talią. Niepotrzebnie, bo Śmierć mówi przede wszystkim o nadchodzących zmianach. Sygnalizuje przełomowy moment w życiu – w czasie pełni może to być sfinalizowanie pracy nad ważnym projektem. Truskawkowy Księżyc oświeca Szósty Dom Lwów. Jeśli pracujesz kreatywnie – piszesz, grasz, performujesz – poczujesz przełom. Nareszcie uchwycisz element nadający sens całości. 7 Monet oznajmia, że po tej chwili twórczej epifanii płynnie przejdziesz do obserwacji, jak twoje genialne dzieło przynosi owoce. I faktycznie – 9 Monet to materialna satysfakcja, która z miejsca uruchamia potrzebę dalszego wykorzystania kapitału dla twórczych działań.

Inspiracje: W tym czasie sam dla siebie będziesz największą inspiracją. Eksperymentuj ze strojem i makijażem, tańcz przed lustrem.

Panna

Il. Tomasz Opalliński

Cesarzowa, 10 Mieczy, Rycerz Mieczy

Karta Cesarzowej w kontekście Truskawkowego Księżyca to komunikat o mocach twórczych natury, które w tobie drzemią. Mówi o pełni kobiecości, płodności – zarówno tej cielesnej, jak i umysłowej. Pełnia oświeca twój dom prawdziwej miłości, więc jeśli starałaś się w ostatnim czasie o dziecko, przyniesie ci dobre wiadomości. Jeśli natomiast miałaś w głowie co innego – obmyślałaś i zakładałaś start-up, tworzyłaś od podstaw biznes, który traktujesz jak dziecko, teraz ruszysz z nim na dobre. W ostatnim czasie mogłaś czuć się przytłoczona, o czym mówi 10 Mieczy. Być może był to frustrujący wpływ Merkurego w retrogradacji, przez którą utknęłaś w rozmowach z partnerem biznesowym. Rycerz Mieczy symbolizuje rozprawienie się z problemami jednym szybkim ruchem.

Inspiracje: Możesz pójść na wyścigi – odrobina adrenaliny zmotywuje cię do podjęcia konkretnych działań. 

Waga
 

Il.Tomasz Opalliński

7 Buław, 8 Mieczy, 8 Buław

Wygląda na to, że wciąż jesteś pochłonięta wielkim projektem, który ma dać ci wreszcie poczucie bezwzględnego bezpieczeństwa. To może być budowa domu bądź remont, którego przeprowadzaniu towarzyszyły spory z wykonawcą, o czym mówi 7 Buław. 8 Mieczy podkreśla, jak bardzo mogło być to dla ciebie przytłaczające i jak bardzo uzależniłaś się od myślenia, że sytuacja jest bez wyjścia. Na szczęście wszystko zmierza ku końcowi, a w trakcie wspaniałej pełni w Koziorożcu uda ci się złapać trochę luzu. Zobaczysz nareszcie efekty działań. Końcowy etap prac pójdzie już niezwykle sprawnie, o czym zapewnia 8 Buław.

Inspiracje: Myśląc tak dużo o domu, postaraj się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Najlepiej wieczorami – może kino w plenerze?

Skorpion

Il. Tomasz Opalliński

8 Pucharów, 9 Buław, 2 Buław

Miodowa Pełnia oświeca twój Trzeci Dom odpowiedzialny za komunikację i umowy. Czas podjąć zdecydowane kroki w kierunku formalnego uregulowania sytuacji, z którą dotychczas nie chciałaś się konfrontować. 8 Pucharów mówi o możliwej doznanej przykrości, ale też o konieczności wzięcia odpowiedzialności, przede wszystkim w sferze relacji. To mogą być kwestie związane z rodziną bądź z ukochaną osobą. 9 Buław sygnalizuje, że mimo iż jest to wymagająca sytuacja, potrafisz na nią spojrzeć z dystansu – nie takie rzeczy już w życiu przeszłaś. 2 Buław sygnalizuje możliwość spontanicznego wyjazdu we dwoje – w trakcie rozmowy z koleżanką z działu kreacji możecie wpaść na pomysł wspólnej wycieczki za miasto. Nie oglądaj się na nic i jedź. 

Inspiracje: W uzyskiwaniu dystansu może ci pomóc muzyka. To jeszcze nie czas letnich festiwali, ale może w trakcie wyjazdu uda się zahaczyć o koncert na świeżym powietrzu. Pobaw się w groupies. 

Strzelec

Il. Tomasz Opalliński

As Pucharów, Król Monet, Kochankowie

Karta Asa Pucharów w tarocie nosi znamiona symboliki Świętego Graala. Co to oznacza? Jest to atrybut genialnych twórców pozostających w kontakcie z nieziemskimi mocami. Oznacza pełnię duchową, ale też emocjonalną. As Pucharów świeci blaskiem podobnym do Miodowej Pełni, która nazwę wzięła od trunku, jakim częstowano nowożeńców udających się na miodowy miesiąc. Jest to czas miłości, o czym już pewnie doskonale wiesz. Jak pokazują Kochankowie, z drugą połową jesteście na etapie potwierdzenia wzajemnego zaangażowania. Zaręczyny? Jak najbardziej – Miodowa Pełnia to najlepszy moment. Superksiężyc oświeca również twój Drugi Dom odpowiedzialny za zarobki. Doświadczyłaś ostatnio frustrujących opóźnień w płatnościach, głównie za sprawą Merkurego w retrogradacji, teraz sytuacja ustabilizuje się. Król Monet zapowiada współpracę z niezwykle dobrze sytuowaną osobą. Nowy klient? Wcześniejsze opóźnienia mogą teraz przynieść korzyść.

Inspiracje: Stabilność w związku to stan egzotyczny dla Strzelca. Pozwól więc sobie na tańce i flirt.

Koziorożec

Il. Tomasz Opalliński

As Monet, 6 Buław, 3 Monet

Truskawkowa Pełnia to jeden z najwspanialszych momentów w roku, w dodatku wypada ona w twoim znaku. Oznacza to możliwość spełnienia najskrytszych marzeń. Jesteś osobą niezwykle ambitną, etyczną i konsekwentną. Codziennie wypracowujesz sukces – mówi o tym karta 3 Monet. Teraz poczujesz pełnię satysfakcji – złota poświata Superksiężyca migocze jak złoty As Monet w twoim rozkładzie. Możesz liczyć na naprawdę solidne wynagrodzenie. Karta 6 Buław zapowiada zasłużoną radość z odniesionego zwycięstwa – w talii Raider Waite’a karta przedstawia młodzieńca wjeżdżającego na rumaku do miasta w tryumfalnym pochodzie. 

Inspiracje: Czy byłaś już kiedyś w Neapolu? Może czas na spotaniczny wyjazd. Skonsumuj swój sukces – Verdi, Wezuwiusz i pizza!

Wodnik

Il. Tomasz Opalliński

6 Monet, Świat, 4 Monet

Ponieważ czerwcowa pełnia oświeca twój Dwunasty Dom prywatności, a retrogradacja Merkurego dopiero co ustąpiła, możesz mieć ochotę po prostu zamknąć się w domu. W upał to może być nie najgorszy pomysł. 6 Monet mówi o poczuciu bezpieczeństwa materialnego – może weźmiesz urlop i znajdziesz przestrzeń na autoekspresję. Karta 4 Monet oznajmia z kolei, że niekoniecznie chcesz się dzielić zasobami. Skoncentrujesz się na sobie. W domowym zaciszu będziesz z zapałem pracować nad projektem: książką, artykułem, obrazem. Karta Świat wskazuje na niezwykłą determinację, aby skończyć dzieło i skonfrontować je z szerokim gronem odbiorców. 

Inspiracje: Nie siedź cały czas sama. Zaproś na wieczór przyjaciółkę. Rozmowa pozwoli ci złapać zdrowy dystans do tego, nad czym tak zawzięcie pracujesz.

Ryby

Il. Tomasz Opalliński

Arcykapłanka, 7 Mieczy, 7 Buław
Przy kumulacji obowiązków mogłaś odczuwać frustrację wynikającą z ciągłych opóźnień. Nawet codzienne odwożenie dzieci do szkoły mogło być męczarnią. Arcykapłanka zapowiada potrzebę wyciszenia i sięgnięcia do słynnych pokładów wrażliwości Ryb. Z najsłodszej w roku pełni skorzystasz, odzywając się do przyjaciół albo organizując spotkanie rodzinne w ogrodzie. Jak zwykle będziesz chciała służyć emocjonalną pomocą – nikt nie potrafi słuchać tak jak ty. Karta 7 Mieczy ostrzega, żeby pragnienie wysłuchania innych nie zostało odebrane jako zachęta do plotkowania. Tym bardziej że karcie tej towarzyszy 7 Buław, przepowiadająca spory. Być może jedna z twoich przyjaciółek z pracy, którą zechcesz zaprosić, ma uderzenie wzrostu poczucia własnej wartości i zechce ustawić cię do pionu. Nie daj się sprowokować.

Inspiracje: Czy muszę Rybom polecać wyjazd nad wodę? Pewnie, gdy to czytasz, już siedzisz w basenie bądź wyszłaś z jeziora. Zanurz się głębiej, zanurkuj, poczujesz spokój i ulgę.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę