Znaleziono 0 artykułów
05.06.2020

Horoskop na czerwcową pełnię Księżyca 2020

05.06.2020
(il. Tomasz Opaliński)

Podczas Pełni w Strzelcu możemy liczyć na rozmach wizji, nadmiar energii, brak przywiązania do faktów. Strzelec jest znakiem idealistów, a jego patron Jowisz, ma w zwyczaju wyolbrzymiać wszystko, czego się dotknie. Pełni towarzyszy działające jak akcelerator częściowe zaćmienie Księżyca. Przygotujcie się na wielkie wyolbrzymienie.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Horyzonty

Karty: 3 Mieczy, Słońce, Rycerz Mieczy

Jesteś gotowy do wojaczki, nabuzowany energią, na styku między zakończeniami a początkami. Karta 3 Mieczy pojawia się w sytuacjach kryzysowych, kojarzy się ze złamanym sercem lub konfliktem dwóch stron, zaognionym interwencją z zewnątrz. Słońce dla odmiany, również operując na zasadzie trójkąta sił (ilustracja przedstawia dwójkę dzieci bawiących się pod czułą opieką słonecznej tarczy), przedstawia sytuację wsparcia, odnalezienia najwłaściwszej dla siebie dynamiki. Potraktuj opór jako przyjazną zachętę do podjęcia większego wysiłku, zamiast skupiać się na utrudnieniach w realizacji wymarzonych planów. Rycerz Mieczy to wspomniany przeze mnie duch bojowy, który przenika obecną pełnię i unaocznia się w większości rozkładów. Nie warto go powstrzymywać. Konflikty będą miały teraz funkcję katartyczną, a że wszyscy jesteśmy w tej samej kabale, eksplozje staną się chwilową normą. 

Zadanie: Jako znak najbardziej podatny na ogniste emocje, potraktuj siebie ze szczególną łaskawością. Zażyj relaksującej kąpieli, pogratuluj sobie w myślach wyborów, wypij herbatę z werbeny. Masz pozwolenie na ekscesywne dbanie o swój komfort.

Byk: Zespolenie

Karty: 3 Buław, 9 Monet, 6 Buław

Pełnia oświetla twój astrologiczny sektor odpowiedzialny za intymność. Tym większy nacisk należy położyć na motyw uciekania w niezależność, widoczny w kartach 3 Buław i 9 Monet. 3 Buław to wyobrażenie o sobie jako istocie mającej siłę, by przekomponować istniejące społeczne relacje pod własne widzimisię. 9 Monet idzie o krok dalej – pokazuje moment znużenia światem spełniającym wszystkie oczekiwania. Jako karta transformacji zachęca, by wyjść poza ramy ustalonego przez siebie porządku i zainwestować we współpracę, czy to na stopie zawodowej, czy interpersonalnej. Może oznaczać dzielenie się finansami, uwzględnianie cudzego wkładu i zakresu własnego. Kończąca rozkład 6 Buław to karta na wskroś towarzyska. Przypomina, że dzielić się możesz na swoich zasadach, twoje zaangażowanie znajduje wdzięcznych odbiorców, a dopuszczając do siebie innych, nie musisz rezygnować z jasno wytyczonych granic.

Zadanie: Odpuść oczekiwanie na idealną rzeczywistość.

Bliźnięta: Partnerstwo 

Karty: Głupiec, Król Mieczy, 6 Buław

Trudno w Tarocie o bardziej jaskrawy kontrast niż między Głupcem a Królem Mieczy, czyli niezmąconym wolą chaosem a czystym rozumem. W obliczu aktualnych astrologicznych wydarzeń zachęcam cię, byś postawił na to pierwsze. Zrzuć sztywny gorset logiki, nie jesteś kalkulatorem, tylko społecznym zwierzęciem, żyjącym dzięki osobistym związkom z otaczającymi cię ludźmi. Twój nieskoordynowany czar jest teraz bardziej na miejscu niż najbłyskotliwszy intelekt. Bywają takie momenty i oto jeden z nich. 6 Buław umieszcza cię w centrum zainteresowania i daje ci szansę, by operując wyłącznie na żywych emocjach, zaimponować komu zapragniesz. Pozwól się obserwować w akcji, pokaż, że jesteś częścią grupy, a przede wszystkim wykorzystaj swój szarm i energię na pierwszą bezmyślną zabawę w tym roku.

Zadanie: Zastanów się, po co być rozważnym, skoro można być romantycznym?

Rak: Użyteczność

Karty: 6 Monet, 9 Pucharów, Papieżyca

6 Monet to karta nudnawej homeostazy, tak bardzo niezharmonizowanej z frenetyczną Pełnią w Strzelcu. Prawdopodobnie dlatego w odpowiedzi pojawia się 9 Pucharów, synonim pychy, samozadowolenia, zachłanności. Tego właśnie ci trzeba! Przekształć rutynowe dbanie o codzienność, zdrowie, swoją przestrzeń z obowiązku w brak umiaru. Pobłażaj sobie, właśnie teraz ujdzie ci to na sucho! Papieżyca zwraca uwagę na decydującą rolę emocji, wypartych żądz, tego, co uznałeś za szczęśliwie wyciszone. Reżyser Alejandro Jodorowsky zbudował cały system terapeutyczny naokoło pojęcia podświadomości domagającej się realizacji ukrytych pragnień. Jego zdaniem, dopóki, choćby symbolicznie, nie zaspokoisz najosobliwszych żądań swojej duszy, dopóty nie uwolnisz się od bólu zębów, podagry i wiecznego bałaganu. Czas zatem poddać się odkorkowaniu potrzeb. Energetyczny ładunek najbliższych dni pomoże ci dokonać tego czynu z wdziękiem.

Zadanie: Uznaj, że jeśli coś wydaje ci się zbędne, w tej chwili jest niezbędne. Myślisz, że obejdziesz się bez tortu? Absolutnie nie. Spełniaj wszystkie swoje zachcianki.

Lew: Ekspresja

Karty: Słońce, Rycerz Mieczy, Mag

Słońce i Mag tworzą dream team, który sabotowany jest przez Rycerza Mieczy – słynnego miłośnika awantur. Może się teraz zdarzyć nieumyślny afront, przypadkowe nadużycie władzy, potknięcie na linii dyplomatycznej wynikające z nadmiaru rozmachu. Zamiast kultywować tradycję robienia z igły wideł, pójdź w popieraną przez Słońce współpracę, zamiast miażdżyć sarkazmem roztocz czar charyzmy Maga. Agresywną energię intelektualną zamień w nieskrępowaną energię kreatywną. Niech bombastyczny duch Pełni w Strzelcu uwolni cię od racjonalizacji. Masz teraz ogromny potencjał twórczy, a twoim zadaniem jest znaleźć dla niego odpowiednie ujście. Niech to będzie zabawa, romanse, żarty, pisanie książek – niepotrzebne skreślić. Niezrealizowanie tego potencjału grozi frustracją i konfliktami. Wybór należy do ciebie.

Zadanie: Zastanów się. Żartowałam, nie zastanawiaj się. Kiedy ktoś spyta o twoje motywacje, przedstaw je za pomocą tańca interpretacyjnego.

Panna: Fundamenty

Karty: Giermek Pucharów, Diabeł, 8 Pucharów

Dzięki Diabłu masz możliwość wyzbycia się balastu kumulowanych emocji, co ułatwi ci zdrowe podejście do spraw rodzinnych. Nikt nie działa na nerwy tak, jak najbliżsi. Jest to swoisty przywilej, wymaga on jednak sprawnego managementu. Otwiera się dla ciebie na moment okienko, kiedy solidne huknięcie pięścią w stół nie pozostawi po sobie niesmaku, a jednocześnie spełni oczyszczającą funkcję. Giermek Pucharów to imperatyw szlachetności, którym kierujesz się na co dzień, a z którego najwyższa pora wyrosnąć. 8 Pucharów pozwala pożegnać bez żalu schematy, zwłaszcza te stawiające cię w najlepszym świetle, ale jednocześnie pochłaniające energię, którą mógłbyś spożytkować w celach egoistycznych. Daj się ponieść chwilowemu brakowi umiaru.

Zadanie: Odpuść autocenzurę, sympatyczność, wyższe ideały. Przynajmniej na teraz. Jeśli dopadnie cię wściekłość, uwierz, że wszystko idzie zgodnie z planem. Jeśli usłyszysz zew kanapy akurat, kiedy masz jechać do teściów – wiedz, że wszechświat wspiera twój wybór.

Waga: Bracia

Karty: Mag, Sad Ostateczny, Księżyc

Wygląda na to, że czerpiesz pełnymi garściami z kosmicznego tumultu. Mag daje ci charyzmę graniczącą ze zdolnością manipulacji, Sąd Ostateczny to odrodzenie potrzeb, Księżyc – dar przekonywania. Wprowadź teraz w życie najśmielsze plany. Nie ograniczaj się rachunkiem prawdopodobieństwa ani potrzebą zachowania proporcji. To robisz na co dzień, teraz skup się na sprawdzaniu siły perswazji (ewentualne potknięcia i nadużycia zostaną ci wybaczone i zapomniane). Możesz zawierać znajomości z osobami będącymi dotychczas poza twoim zasięgiem, możesz roztaczać wizje nie z tego świata, każdy uwierzy ci jak rodzonemu bratu. Oczywiście dobrze trzymać przy tym fason, ale skoro pojawia się okazja, dobrze też nie zmarnować szansy na przetestowanie, jak to jest przekroczyć w czymś miarę. Oraz jak dużo można na tym zyskać.

Zadanie: Zrób listę porzuconych projektów. Wybierz taki, z którego zrezygnowałeś w obawie przed brakiem społecznej akceptacji. Zaszarżuj!

Skorpion: Wartość

Karty:  Rydwan, Kochankowie, Cesarzowa

Wszystko układa się tak, jak powinno, karty nie mają co do tego żadnych wątpliwości. Najbliższe dni poświęć więc na celebrację swojej życiowej ścieżki. Okaż sobie hojność! Cesarzowa to bogactwo, w znaczeniu dosłownym, materialnym, ale też inspiracji, piękna, uwagi. Rydwan to triumfalna parada, zwycięstwo, brak przeszkód. Kochankowie – powołanie, pewność słuszności wyboru. Skumuluj rozmach Pełni, ugruntowując swoją pozycję we własnych oczach. Powiedz sakramentalne „tak” swojemu kontu w banku, mieszkaniu, pracy, talentom, przyjaciołom, ubraniom, perfumom, zwierzakom. Odnieś do siebie myśl holenderskiej artystki Laurie Schram: „To jest dobre, bo ja tak chcę”. Jakby nie patrzeć, nikt nie jest bardziej kompetentny w poruszaniu się po twojej rzeczywistości niż ty, więc tylko ty masz moc nadawania rzeczom wartości.

Zadanie: Wyślij do siebie pocztówkę pełną uznania. Bądź swoim najgorętszym fanem. Możesz załączyć mały prezencik, niech to będzie niespodzianka. 

Strzelec: Wpływ

Karty: As Pucharów, Giermek Buław, Cesarzowa

Sto lat! Albo i tysiąc! Co będziemy sobie żałować: całe eony! Sto eonów dla ciebie Strzelcu, władco, opiekunie, jutrzenko swobody! Nie od dziś wiadomo, że jesteś wyróżniony przez los, ale teraz wyróżniony jesteś do kwadratu. Pełnią w swoim znaku kończysz trwający od sześciu miesięcy proces aktualizowania własnego wizerunku, nauki skuteczniejszego komunikowania siebie światu. Jednym z twoich największych talentów jest umiejętność opierania się skostnieniu, dzięki czemu nawet w przypadku niefortunnego przebiegu transformacji, możesz mieć pewność, że to jedynie fragment większej przygody. Czy pamiętasz swoje plany sprzed pół roku? Czy potrafisz prześledzić drogę, którą przebyłeś, aby dostać się do miejsca, w którym jesteś obecnie? As Pucharów i Giermek Buław wskazują na stan wiecznej wiosny, kwitnącej potencjalności o lekko dziecinnym zabarwieniu, natomiast Cesarzowa, jako symbol bogactwa natury, ułatwia tej jakości trwanie. Niewykluczone, że wszystko jest inaczej, niż miało być, ale nie masz żadnych powodów, by nie korzystać garściami z tego, jak jest.

Zadanie: Napisz najlepsze życzenia dla siebie.

Koziorożec: Zakończenia

Karty: As Mieczy, As Pucharów, Cesarz

Wychodzi na to, że drogą eliminacji doszedłeś do esencji tego, czego potrzebuje rozum i tego, co rozumie serce. As Mieczy, siła logiki i świadectwo twoich zdolności poznawczych idzie ramię w ramię z Asem Pucharów, czystą emocjonalnością i potęgą intuicji. Zazwyczaj Asy markują początki, ale w tym przypadku mamy do czynienia z dobijaniem do portu, twoim wewnętrznym świętym Graalem. Polaryzacja rozum-emocje, Miecze-Puchary, symbolizuje tak naprawdę szerokie spektrum zagadnień, z którymi udało ci się uporać i czego owoce możesz teraz zbierać. Potraktuj to jako punkt zerowy, miejsce głębokiego zrozumienia swoich motywacji i w związku z tym jako kapitał na start. Cesarz każe ci pilnie strzec osiągnięć, utrzymywać jak najdłużej stan niezmąconej świadomości. Bombastyczna Pełnia w Strzelcu pozwala ci zajrzeć do tego wspaniałego miejsca, w którym wszystko jest już uporządkowane, a twoja wizja owego wszystkiego jest krystalicznie czysta.

Zadanie: Zorganizuj piknik z ogniskiem. 

Wodnik: Łaskawość

Karty: 2 Mieczy, Królowa Buław, Mag

2 Mieczy i Królową Buław łączy podobieństwo wizualne. Na obydwu kartach przedstawiona jest postać spoczywająca na tronie, trzymająca w dłoni swój atrybut. Różni je kolorystyka – 2 Mieczy utrzymana w chłodnej tonacji kontrastuje z ognistymi barwami Królowej Buław. Przedstawiają dwie skrajnie różne postawy wobec życia: zdeklarowana pasywność przeciw wybuchowej ekstrawersji. Mag w tym zestawieniu pełni funkcję podpowiedzi, wzywa do podjęcia dynamicznych ruchów, sam będąc symbolem aktywności. Możesz zdecydować się na skok w wir zabaw, ale równie dobrze, z rozsądkiem Mieczy i siłą przebicia Buław, masz szansę zabrać głos w palącej sprawie, ruszyć z inicjatywą społeczną, dokonać czegoś, na czym, poza tobą, skorzystać może też ogół. Mag daje pewność, że nie opuści cię siła wewnętrznego przekonania.

Zadanie: Zastanów się, czy wolisz gasić pożary, czy rozniecać ducha rewolucji. 

Ryby: Reputacja

Karty: As Monet, Rycerz Pucharów, Cesarz

Ukazujesz się światu jako najsympatyczniejszy współpracownik roku. Rycerz Pucharów to kompan nie do przecenienia: dyplomatyczny i pełen fantazji. Jedyną jego wadą, na której możesz stracić wyłącznie ty, jest brak inicjatywy. Być może to z delikatności – uprzejmość nakazuje ci dawać sobą kierować. Niestety, ta droga prowadzi tylko tak daleko, jak daleko ktoś będzie chciał cię prowadzić. As Monet i Cesarz sugerują, że stać cię na więcej. As Monet to najczęściej zapowiedź finansowego powodzenia, natomiast Cesarz to najbardziej charakterystyczny, tarotowy symbol władzy. Zdefiniuj swoją wymarzoną rangę, swoje cele zawodowe, nie obawiaj się przesadzać. Każda opcja jest słuszna, pragnienie bycia milionerem i potrzeba przemykania się przez życie opłotkami. Najważniejsze, żeby znać swój potencjał i decyzje o tym, czy go zignorować, czy wykorzystać, podejmować świadomie.

Zadanie: Wolisz być lubianym, czy szanowanym? Zdecyduj, czy takie rozróżnienie ma w ogóle sens i wytłumacz pełnym zdaniem, dlaczego nie ma.

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę