Znaleziono 0 artykułów
12.06.2022

Horoskop na czerwcową pełnię

12.06.2022
(Il. Tomasz Opaliński)

Czerwcowa pełnia upłynie pod znakiem wolności. Patronujący jej Strzelec gorąco namawia wszystkich, by żądali niemożliwego. „Idź na całość” – to pozytywny przekaz w sam raz na początek wakacji. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Ślepy traf

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Umiarkowanie, Koło Fortuny, Rydwan

Koło Fortuny jest kartą śmiałków, gotowych postawić honor na jedną kartę. Umiarkowanie dla odmiany mówi o zdolności do dalekosiężnego planowania. Wspólnie tworzą wybuchową mieszankę, umożliwiającą realizowanie najśmielszych przedsięwzięć. Obecność karty Rydwan jest ostrzeżeniem, by nie ufać ślepo intuicji i pamiętać, że niektóre rzeczy po prostu nie powinny iść po naszej myśli. Zrezygnuj z brawury i pychy. Same z nimi problemy.
Zadanie: Spędź kilka miłych chwil w towarzystwie swojego buńczucznego „ja”. Tę rolę może odegrać bliska ci osoba lub lustrzane odbicie. Podziękuj mu uprzejmie i odeślij na zasłużone, wieczne wczasy.

Byk: Finis coronat opus

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Śmierć, Moc, Wisielec

Przekroczyłeś granicę, która wydawała się nieprzekraczalna, sięgnąłeś po nieosiągalne i co więcej, powiodło ci się. Śmierć symbolizuje zmianę, cykliczność i – ma się rozumieć – zakończenie. Moc mówi o odwadze, witalności i pokonywaniu przeszkód. Wisielec to karta poświęcenia, często cudzej sprawie, zatrzymania się w pół gestu, rezygnacji na rzecz kogoś, czy czegoś, co obiecuje nam gruszki na wierzbie. Zaszedłeś za daleko, by poddać się przed końcem. Wisielec służy tu za przestrogę: zaprzestawszy starań przed finałem, nigdy nie dowiesz się, czy twoje dzieło jest udane.
Zadanie: Spisz na kartce wątpliwości, obawy i racjonalne argumenty przeciwko swoim dążeniom. Spal je powolutku w płomieniu świecy, zbierz do woreczka i podczas spaceru rozsyp w malowniczym zakątku, jak prochy z urny.

Bliźnięta: Blisko, bliżej, najbliżej

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 4 pucharów, 6 Buław, 10 Monet

Miniony rok nie był dla ciebie łatwy, ale plony, które teraz zbierasz, są znacznie obfitsze, niż mógłbyś oczekiwać. 6 Buław jest pomyślną kartą dla każdej osoby o zrównoważonym podejściu do tematu popularności. Przedstawia obraz sukcesu na ludzką miarę, bycia w centrum zdrowego zainteresowania, takiego, które nie uzależnia od oklasków, ale nasyca radością na dalszą drogę. 4 Pucharów mówi o twoim psychicznym wyczerpaniu. Może świadczyć o kryzysie w miłości, choćby i własnej, problemach ze współpracownikami, wątpliwościach narastających naokoło zobowiązań. 10 Monet, przy całym ładunku wspaniałości, jaki zazwyczaj w sobie niesie, świadczy też o nudzie i poczuciu uwikłania w pustą tradycję. Najważniejsza jednak w rozkładzie jest karta środkowa, rzeczone Buławy ze swoim radosnym przesłaniem. Czas najwyższy uznać stagnację za przeszłość, a kryzys za zapętlenie we własnych ruminacjach. Jesteś otoczony miłością i uznaniem. Otrząśnij się, otwórz oczy i uwierz w to, co widzisz.
Zadanie: Rytualnie pozbądź się symboli swojego dotychczasowego życia. Mam na myśli to trzymające cię w szponach nudy i wątpliwości. Buty, które już do niczego nie pasują? Stare bombki choinkowe? Dowód osobisty z paskudnym zdjęciem? Precz! Na zakończenie wpłać najmniej popularnej na stronach crowdfundingowych osobie darowiznę w wysokości ceny jednego lunchu. Szczęściem trzeba się dzielić.

Rak:  Sprawki i sprawunki fundamentalne

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Buław, Cesarzowa, Giermek Buław

As Buław i Cesarzowa to duet kreatywny i ekspresyjny, żądny piękna, oczekujący wspaniałości, zdolny do szczodrych gestów. Być może to sprawka nadchodzącego raczego sezonu, zwanego latem, być może to wynik twoich starań i mądrego zarządzania codziennością, dość, że tam, gdzie u innych to samo, co zawsze, u ciebie niespodzianki, energia i witalność. Powiem więcej, połączenie tych dwóch kart może zwiastować ciążę lub rozwiązanie, coś, co przekształca rutynę w akt tworzenia. Giermek Buław namawia cię do poluzowania zależności, przez którą swoją wolę życia traktujesz jak kaprys. Prawdziwa ludzka biografia to suma drobiażdżków – niech będą one warte świeczki.
Zadanie: Pożegnaj się z wątpliwościami. Niech twoją nową mantrą będzie: „To ważne”. W pierwszej kolejności zrób coś niedorzecznego. Czemu? Bo to ważne.

Lew: Radość współdzielona

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Umiarkowanie, 10 Pucharów, 9 Monet

Czas skorzystać ze swoich możliwości, Lwie! Umiarkowanie zaprowadziło cię daleko, ograbiając przy tym z części radości życia. Harmonia, o której mówi ta karta, wyklucza kreatywny chaos i ryzyko, niezbędne do krzesania z siebie iskry. Czymże jest życie bez iskry? Na szczęście nie wszystko stracone. 10 Pucharów to ekstaza wygody, dostatku, łatwości, prawdopodobnie osiągnięta dzięki metodycznej pracy. 9 Monet zaś często się pojawia, gdy osoba zadająca pytanie w rzeczywistości ma już problem za sobą. W niektórych interpretacjach wyznacza moment przełomu, pozbywania się zgromadzonych dóbr na rzecz odzyskiwanej wolności, mówi wręcz o sprzedaży lub wystawianiu na widok publiczny.
Trzeba się dzielić, tak mówiły panie w przedszkolu, tak mówi tarot, za moim pośrednictwem. Na co ci twoje duchowe skarby, skoro nikt o nich nie wie? Jak ich użyjesz, skoro do tanga trzeba dwojga? Skromność to przeżytek i narzędzie opresji. Lśnij!
Zadanie: Zorganizuj wyprzedaż garażową, a zarobione pieniądze przeznacz na balangę dla wszystkich uczestników.

Panna: Zawsze i wszędzie jest tu i teraz

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 9 Monet, 3 Pucharów, Królowa Mieczy

Każdy z nas dźwiga jakiś ukryty ciężar, niechciane rodzinne dziedzictwo, problem, który przeszkadza w utrzymywaniu życiowej równowagi. Czyż drzewo genealogiczne nie powinno nazywać się genealogicznym krzakiem? Splątane gałęzie i meandry bez wyjścia bardziej przypominają żywopłot niż jakąkolwiek inną schludną strukturę. Oto też wyzwanie dla ciebie. Wyplątać się z korzeni i odzyskać poczucie przynależności do świata wykraczającego poza granice wspólnego nazwiska lub krwi. 9 Monet mówi o komforcie, jaki daje trwanie w danym porządku, zaś 3 Pucharów to przyjaźń i prosta radość, możliwa do osiągnięcia w środowisku, z którym łączy nas przede wszystkim teraźniejszość. Królowa Mieczy symbolizuje konieczność odcięcia się od minionej historii na rzecz pisania nowej.
Zadanie: Podaruj komuś, niekoniecznie bliskiemu, pamiątkę ze swojej kolekcji. Zapamiętaj historię, która jest z nią powiązana, na zawsze pozbądź się jej fizycznej reprezentacji.

Waga: Paroles, paroles

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Pucharów, Sąd Ostateczny, 5 Pucharów

Raz na kwartał warto zrobić mały rachunek sumienia. Spójrz sobie głęboko w oczy i odpowiedz na pytanie, czy wyrażam się jasno. Jakie treści wolę ukryć, jakie treści powinny być upublicznione, a czego nie muszę wypowiadać na głos? Sąd Ostateczny mówi o pryncypium postępowania w zgodzie z sobą, przy jednoczesnym uszanowaniu ogólnych zasad, wymaga więc brutalnej samoświadomości. Giermek Pucharów to karta niewiniątek, zakładam więc, że punktem wyjścia jest dla ciebie zawsze dobro innych, niekoniecznie konsultowane z wyżej wymienionymi innymi. Dobre chęci! Któż ich nie ma? 5 Pucharów każe rozprawić się z sentymentem, który skazuje nas na błądzenie w kółko. Zadaniem stawianym przez tę kartę jest pogodzenie się z utratą mitu i przejście do porządku dziennego nad rzeczywistością w wersji okrojonej. Pełnia to najlepszy z możliwych moment na wyjaśnianie, kończenie i wielkie olśnienia.
Zadanie: Zabierz na randkę duchy niegdysiejszych przyjaciół i obrażonych kontrahentów. Spędź czas tak, jak każdy z nich mógłby sobie tego życzyć. Notuj wszystkie refleksje.
 

Skorpion: Navigare necesse est

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Głupiec, 2 Monet, 10 Pucharów

Ryzyko to twoje drugie imię, w każdym razie takie być powinno. Gratulacje, posiadłeś sztukę łączenia lekkomyślności z pragmatyzmem, żonglerki łutem szczęścia i zdolnością planowania. Pozostaje tylko nie popaść w samozadowolenie, które w dalszej perspektywie może się skrystalizować jako brak kontaktu z rzeczywistością. Głupiec jest kartą słodkich początków, wiary i przychylności losu. 2 Monet mówi o dobrobycie będącym owocem skrajności – wrodzonego talentu lub wręcz przeciwnie, nabytych ciężką pracą umiejętności. 10 Pucharów to owa złudna mgła komfortu i spełnionych pragnień, fatamorgana mamiąca wizją bycia u szczytu swoich możliwości. Wszystko, co osiągnąłeś, otaczające cię dobra i pozycja społeczna, są nie tylko dziełem unikalnej mieszanki marzycielstwa z hartem ducha, ale też punktem na kontinuum. Trzymaj kurs, nie czas jeszcze opuszczać żagle.
Zadanie: Zacznij gubić drobiazgi bez czucia imperatywu ich odnajdywania. Improwizuj życie, jakby nigdy tych drobiazgów w nim nie było.

Strzelec: Jak pić z czary życia

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 3 Pucharów, 7 Buław, 10 Buław

Wszystkiego najniesamowitszego, Strzelcu! To pierwsza od dawna pełnia w twoim znaku, której nie towarzyszy zaćmienie. Co za gratka! Czy czujesz, jak z twych ramion spada ciężar? Czy jesteś wreszcie sobą? 10 Buław to karta ogromu odpowiedzialności, jaki zdecydowałeś się dźwigać. Nienawykły do składania broni, wolałeś nadwyrężyć kark, niż wziąć się za coś półgębkiem. Czas bycia podporą dla wszystkich i symbolem niezłomności dobiega końca. Odrobiłeś pracę domową, skup się na tym, co pomaga ci świecić wewnętrznym światłem. 3 Pucharów zastaje cię w najlepszym towarzystwie. Krocząc przez mękę, nazbierałeś sobie wiernych przyjaciół lub co najmniej kompanów zawsze skorych do czerpania z uroków życia. 7 Buław dowodzi twojej charyzmy i zapewnia, że wizerunkowo wysiłek nie poszedł na marne. Najgorsze już za tobą, wspomnienie trudów odeślij w przeszłość, a w czasie teraźniejszym daj się porwać rozrywce i przygodzie.
Zadanie: Uroczyście zakończ okres prób i znoju. Zorganizuj swoje połowiny, w pół drogi od urodzin. Zamiast świeczek na torcie spal w ogniu coś, co symbolizuje twoje minione już brzemię. Nie każdy musi wiedzieć, o co chodzi, ale niech każdy obecny wznosi ekstatyczne toasty.

Koziorożec: Swobodne szybowanie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Monet, 6 Buław, 9 Monet

Nie zdarza się to często, ale drodzy państwo, wszem wobec muszę oznajmić, że nie dostrzegam tu żadnych niepokojących sygnałów. Król Monet osadza cię w psychicznej homeostazie, pomaga docenić wartości, dzięki którym możesz budować długotrwały spokój. 6 Buław ilustruje życiową fazę, w której jesteś ceniony i umiesz to docenić. 9 Monet zachęca, by czerpiąc ze swoich zasobów, nie przeoczyć zasobów istniejących poza granicami twojego królestwa. Jeśli zgodnie z charakterem pełni masz coś, z czym chciałbyś się nieodwołalnie pożegnać, dokonasz tego bez bólu i z łatwością przejdziesz nad każdą stratą do porządku dziennego. Jeżeli zaś cokolwiek musi zostać wystawione na widok publiczny, nie obawiaj się surowej oceny, z takimi kartami nie mógłbyś się spotkać z chłodnym odbiorem. 
Zadanie: Nie ma niczego, co musiałbyś odczarowywać, więc oddaj się oczyszczającym przyjemnościom. Odbądź długi spacer w świetle księżyca, wykąp się w wodzie nasyconej wonnymi olejkami, wymień jakiś staroć na coś nowego. Ot, miłe drobnostki.

Wodnik: Czyściec to inni ludzie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rydwan, 6 Mieczy, Gwiazda

Niektóre rozstania są nieuniknione. 6 Mieczy to sztandarowa karta pożegnań. Mogą one być konsekwencją wyboru lub konieczności, zawsze jednak dokonują się z obopólną korzyścią. Rydwan symbolizuje pewność siebie, niekoniecznie zasłużoną, ale praktyczną, gdy trzeba działać szybko i skutecznie. Karta Gwiazda symbolizuje ciebie, Wodnika we własnej osobie. Może więc przypominać, że radykalnie porządkując sprawy towarzyskie, z każdą skreśloną osobą tracisz cząstkę siebie. Niektóre stereotypy dotyczące twojego znaku opisują cię jako osobę bezkompromisową, kroczącą zawsze kilka metrów przed resztą społeczeństwa. Zawieś na gwoździu dumę i zastanów się, jak dalece potrzebujesz wyprzedzać otaczających cię ludzi.
Zadanie: W ramach eksperymentu dołącz do różnych grup – im bardziej niezgodnych z twoimi standardami, tym lepiej. Chadzaj w miejsca na co dzień niedostępne, stołuj się tam, gdzie nigdy byś się nie stołował. Szukaj punktów stycznych między cudzymi światami a twoim.

Ryby: Oddajcież cesarzowi, co cesarskie!

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 3 Mieczy, Cesarz, Królowa Mieczy

Uszy do góry! Nawet jeśli twoje ambicje są większe niż obecne dokonania, jedno jest pewne: wbijając sobie samemu szpilę, nie pchniesz kariery ani o krok dalej. Wręcz przeciwnie, nagradzając się za upór i odwagę, motywujesz się do dalszej pracy. 3 Mieczy ukazuje cię w okolicznościach mało sprzyjających. Może jakieś czynniki zewnętrzne zraniły twoje uczucia lub pokrzyżowały plany, a może to twoje własne emocje zerwane z postronka nie pozwalają wyjść poza poczucie krzywdy. Na szczęście w zestawie pojawia się Cesarz, symbol pozycji, którą wykarczowałeś dla siebie w gąszczu konkurencji. Cesarz jest kartą władzy i autorytetu, czasem wskazuje na przeoczone w ferworze walki wsparcie ważnych osób i instytucji, czasem mówi o tobie jako uosobieniu porządku i dominacji. Królowa Mieczy nakazuje błyskawicznie zerwać z przeszłością. Perspektywy rozciągające się przed tobą są zbyt obiecujące, by spowalniać rozwój czczym rozpatrywaniem minionych ciosów, zmarnowanych szans i niedopełnionych zobowiązań.
Zadanie: Zrób listę pretensji do siebie i do świata, udaj się z nią na rozstaje dróg i wykrzycz wszystkie w powietrze. Listę zachowaj na wypadek konieczności. Powtarzaj ten rytuał tyle razy, ile trzeba, by usłyszeć niedorzeczność swoich żalów.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij