Znaleziono 0 artykułów
21.06.2020

Horoskop na czerwcowy nów 2020

(il. Tomasz Opaliński)

W tym roku nów w Raku – patronie życia uczuciowego i przynależności – zdarzy się aż dwa razy. Mało tego, pierwszy nadchodzi w towarzystwie zaćmienia Słońca, w Noc Kupały, a według najnowszej wiedzy o Kalendarzu Majów – także końca świata. Mam nadzieję, że te atrakcje nie wpłyną negatywnie na frekwencję wyborczą. Tymczasem bądźcie gotowi na prawdziwy ocean emocji.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Dopuść emocje

Karty: Cesarzowa, Śmierć, Królowa Pucharów

Korzystając z okazji, jaka jest nam wszystkim dana – lipcowy nów w Raku przyniesie szansę na start 2.0. Dopuść do głosu swoją słodszą stronę i pozwól tkliwym uczuciom zagrać pierwsze skrzypce. Teraz Kosmos faworyzuje to, co delikatne, zapomnij więc na chwilę o sarkazmie. Cesarzowa i Królowa Pucharów odwołują się do archetypu matki, zachęcając tym samym, byś przyjrzał się roli kobiet w swojej rodzinie. Śmierć wskazuje na gwałtowną zmianę w rozumieniu domowych konstelacji interpersonalnych. 

Możesz doznać nagłego olśnienia odnośnie funkcji i rang wewnątrz twojego własnego klanu albo rozwikłać jakąś pokoleniową zagadkę. Oddaj stery emocjom i daj się ponieść ku głębszemu zrozumieniu.

Świętojańskie czary: Rodzinne spotkanie. Nazwa mówi sama za siebie. Czasem zebrać wszystkich członków rodziny w jednym miejscu graniczy z cudem, rzucam ci wyzwanie.

Byk: Nowa perspektywa

Karty: 3 Mieczy, Śmierć, 7 Pucharów

Możesz podjąć teraz próbę unormowania swoich relacji z rodzeństwem, kuzynami, braćmi mlecznymi, a jeśli żadna z tych opcji się do ciebie nie odnosi – posłuchaj, co mają do powiedzenia twoi sąsiedzi. Wszystkie otaczające cię w półprzezroczysty sposób osoby, będące tłem twojej codzienności, powinny stać się tematem głównym. Karta 3 Mieczy świadczy o dręczącym cię poczuciu krzywdy, które czas poddać weryfikacji. Śmierć, karta towarzysząca spektakularnym przełomom, daje ci szansę, by spojrzeć na swoją rolę w przebiegu wydarzeń z zupełnie nowej, niespodziewanej perspektywy. 7 Pucharów, zgodnie z przesłaniem całego nowiu w Raku, każe zawierzyć uczuciom i marzeniom. Oczyszczenie dokona się dzięki kredytowi zaufania danemu, nieco na wyrost, innym lub sobie. Nie ograniczaj się w myśleniu życzeniowym.

Świętojańskie czary: Tańce naokoło Słupa Majowego w towarzystwie kłopotliwych znajomych lub skłóconego rodzeństwa. Wspólna aktywność łączy, dystans jest utrzymany, na poważne rozmowy nie ma czasu.

Bliźnięta: Czas na postój 

Karty: Rydwan, Wisielec, Królowa Mieczy

Karta Rydwan w tarocie odpowiada znakowi Raka. Interpretowana przez pryzmat zodiaku kładzie akcent na opiekę. Odpowiedz sobie na pytanie, jak wysoko cenisz materialną niezależność. Czy jesteś gotów (lub w potrzebie) przyjąć finansową pomoc z zewnątrz? Być może gdzieś w głębi serca szukasz sposobu, by zrzucić z siebie ciężar odpowiedzialności za finanse, choć szansa, że po prostu chcesz uciec od dyktatu pogoni za bogactwem, jest równie duża. Wisielec pomaga nabrać dystansu do konsumenckich przyzwyczajeń, daje czas na postój, którego efekty docenia się w dalszej perspektywie. Królowa Mieczy jest natomiast kartą odcinania się od tego, co nie ma prawa funkcjonować. Za miesiąc, podczas drugiego nowiu w Raku, będziesz mieć kolejną okazję na zbudowanie zdrowego podejścia do pieniędzy, tymczasem pozwól sobie na eksperymentalne wsłuchiwanie się w podszepty intuicji.

Świętojańskie czary: Szukanie kwiatu paproci. Znajdziesz go, bez dwóch zdań.

Rak: Wszystko, co najcenniejsze

Karty: 4 Monet, Pustelnik, 2 Buław

W imieniu wszystkich składam na twoje ręce ten oto wianek i najszczersze życzenia. Ponieważ obchody pierwszego nowiu w twoim znaku są w tym roku wyjątkowo spektakularne, przejdę od razu do rzeczy, bardziej kwieciste powinszowania zostawiając na lipcowy nów.
Możesz czuć rodzącą się potrzebę wykroczenia poza strefę komfortu, z  przebywania w której potrafisz uczynić dzieło sztuki. 4 Monet to karta upartego trwania przy swoich opiniach, przyzwyczajeniach, obawach. Bardzo niemodna postawa, w poprzek gloryfikowanemu przekraczaniu siebie. Pustelnik jednak świadczy o tym, że wiesz, co robisz, uważnie pilnując tego, z czym wiążesz swoją integralność. Pustelnik jest rodzajem przewrotnego innowatora, który w ostrożny sposób przeciera szlaki odkrywcom i awanturnikom. Wykorzystaj moment, kiedy jesteś w centrum uwagi wszechświata, by pokazać, że to właśnie w strefie komfortu kryją się nasze najcenniejsze zasoby. Karta 2 Buław przypomina, że każdy show powinien mieć publiczność, ale też, że publiczność nie powinna decydować o treści przedstawienia.

Świętojańskie czary: Schowaj pod poduszką dziewięć karteczek z wypisanymi dziewięcioma zaletami, którymi chcesz pochwalić się światu. O poranku wyciągnij jedną. To będzie twoja przechwałka na najbliższy miesiąc.

Lew: Pół kroku w tył

Karty: Rydwan, 5 Pucharów, 4 Monet

Dbaj o siebie. Nie czas na wielkie czyny, a na skromne bycie łaskawym dla siebie samego. Na razie zrezygnuj z ambitnych projektów na rzecz doglądania swojego wewnętrznego nastolatka. Rydwan i 5 Pucharów łączy motyw ruchu, przy czym Rydwan daje złudzenie tryumfu, a 5 Pucharów iluzję przegranej. Ani jedno, ani drugie nie jest prawdą, ilustruje jedynie rozkrok między szacunkiem do siebie a wygórowanymi ambicjami. Nów w Raku wydobywa na wierzch splątane emocje i ułatwia zaakceptowanie ich z pełnym dobrodziejstwem inwentarza. 4 Monet zachęca do chwilowego wycofania się z inwestycji, mogących pochłonąć zbyt wiele uwagi i odciągnąć cię od sedna sprawy, czyli ciebie samego i atrybutów bezpieczeństwa. Wewnętrzny nastolatek jest nieco bardziej rozbestwiony niż wewnętrzne dziecko i wymaga gorliwszych zapewnień o swojej wartości. Odsuń na drugi plan wszystko, co nie pozwala ci nawiązać z nim dyplomatycznej relacji.

Świętojańskie czary: Wypunktuj na kartce wszystkie niematerialne przeszkody, które stoją na drodze do czegokolwiek. Spal kartkę w płomieniu świecy podpisaną twoim ulubionym pseudonimem.

Panna: Czas prób

Karty: 4 Buławy, Mag, 4 Pucharów

Niech punktem honoru stanie dla ciebie towarzyska autonomia. Mag to symbol niezależności, mocy i charyzmy. Jeśli z jakiejś przyczyny te hasła nie brzmią swojsko, dowiedz się, co za tym stoi. 4 Buław zapewnia cię o wsparciu grupy, bez względu na obrany przez ciebie kierunek. Pamiętasz dawne dzieje, kiedy trzeba było przyjąć z góry, że osoba wyjeżdżająca w podróż nie zginie marnie na tysiąc sposobów? Brak cyfrowej inwigilacji wymuszał rodzaj zaufania, który obecnie wyrzucony jest poza nawias przydatności. Sprawdź, czy da się go przywrócić światu. 4 Pucharów podpowiada, że najlepszą strategią będzie podjąć ryzyko i wycofać się, żeby sprawdzić, czy da się ciebie towarzysko zastąpić.

Świętojańskie czary: Sobótkową tradycją w Pernambuco jest rozgrywka w darta. Weź przykład z mieszkańców tego wspaniałego regionu i rozegraj mecz darta z zupełnie obcymi ludźmi.

Waga: We właściwym miejscu

Karty:  Rydwan, Król Buław, 4 Buław 

Absolutnie nic nie powstrzyma twojego pędu ku świetlanej karierze. Przygotuj się na oklaski, uznanie ze strony autorytetów, dreszczyk emocji w obliczu nowych wyzwań. Rydwan i Król Buław to duet niezastąpiony, czarujący, zwycięski. Wigor i odwaga Króla Buław równoważy brak kontroli, którym cechuje się Rydwan, a 4 Buław otworzy przed tobą każde drzwi. Pamiętaj, że na razie to wersja treningowa, niemniej jednak ziarna, które zasadzisz teraz, nadadzą kierunek całemu drugiemu półroczu. Lipcowy nów w Raku zweryfikuje i utrwali zmiany, na które się obecnie zdecydujesz. Puść wodze fantazji, marzeń nikt nie podgląda. Pobaw się w myślach obrazem siebie cieszącego się najwyższymi honorami. A przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, co musi się wydarzyć, byś miał pewność, że dopiąłeś swego. Podwyżka? Publikacja w wybranym periodyku? Plotki towarzyskie na twój temat?

Świętojańskie czary: Zanurz się siedem razy w wodzie – wannie, jeziorze, wskocz pod rzęsisty prysznic. Powiadają, że tyle wystarczy, żeby spłukać z siebie złe licho. No i proszę, już jesteś niezwyciężony.

Skorpion: Weź, co chcesz

Karty: 3 Buław, 10 Monet, Śmierć

Chcesz ruszyć coś z posad, ale jest ci wygodnie. Czujesz potrzebę większej wolności, ale szkoda ci rozstawać się z tym, co masz. Chcesz stać na czele, ale jednak być częścią czegoś większego. 3 Buław marzy o transformacji, oczyma duszy widzi odległe lądy, w których mogłaby odkryć na nowo siebie, nie wspominając o innych wspaniałościach przerastających wyobrażenie. 10 Monet to jej przeciwieństwo, zawiera w sobie cały porządek wszechświata, jego cykliczność i przewidywalność, nie szuka niczego, bo wszystkie potrzeby ma zaspokojone. Prawdziwy konflikt tragiczny! W sukurs przychodzi Śmierć – trzecie wyjście z sytuacji, rozbierając ten dualistyczny obraz świata na części składowe. Bez dbania o spójność, zachowaj dla siebie tylko te elementy, które z tobą rezonują. Logika jest ludzkim wynalazkiem. Kto by jej potrzebował?

Świętojańskie czary: Tuż przed północą weź kąpiel, trzymając w dłoni lusterko. Schowaj je pod poduszką, a we śnie bez wątpienia ujrzysz odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

Strzelec: Wychodzenie z mgły

Karty: 6 Mieczy, Pustelnik, Rycerz Monet

Nadchodzi moment na nowy start w sprawach dotyczących bliskości – romantycznej, finansowej, współzależności i zobowiązań. 6 Mieczy kładzie podwaliny pod melancholijne refleksje o przemijaniu, wyciąga na wierzch tęsknoty i potrzeby. Możesz mieć poczucie, że jedynie drastyczne rozwiązania mają jakiekolwiek szanse powodzenia, a początki ani chybi wymagają zakończeń. Powstrzymaj swoje zapędy, karta Pustelnik podpowiada, że przechodzisz przez fazę nazwaną, za alchemikami, przez C.G. Junga „nigredo” – spotkania z własnym cieniem, które skutkuje mylnym wrażeniem głębokiego zastoju. Nic z tych rzeczy – dowiadujesz się właśnie, gdzie się mylisz, co robisz dobrze, czego tak naprawdę chcesz. Rycerz Monet dodaje tu kontekstu finansowego. Zaplanowane teraz wspólne przedsięwzięcia mają ogromne szanse okazać się strzałem w dziesiątkę. Przedsięwzięcia finansowe, ale też małżeństwa. 

Świętojańskie czary: O świcie obmyj twarz świeżą rosą. Nie ręczę, że przyciągniesz tym wygraną na loterii, ale na pewno ożywisz lico i, promieniejąc, zaczniesz dzień. To podstawa magnetyzmu.

Koziorożec: Wolność, równość, partnerstwo

Karty: Król Monet, 9 Monet, Król Mieczy

Bieżący nów jest dla ciebie szczególnie ważnym wydarzeniem – Koziorożec to znak dopełniający Raka, stoisz więc drugi w kolejce po uwagę Kosmosu. Mając to na względzie, przygotuj się na końcowy akt transformacji życia uczuciowego. Twoje podejście do związków przeszło w ciągu ostatnich dwóch lat generalny remont. Do tego stopnia, że wręcz możesz czuć się obco, mierząc się z minionymi przyzwyczajeniami. Największe osiągnięcie w tej kwestii zasygnalizowane jest kartą 9 Monet, która mówi o satysfakcji z bycia we własnej skórze. To najlepszy punkt wyjścia do wejścia w związek, ale też dobrze wróży kończeniu relacji i polepszaniu jakości tej trwającej. Król Monet, rodzaj opiekuna, stoi w opozycji do Króla Mieczy, błyskotliwego partnera. Zatem szukanie schronienia u bliskiej osoby ustępuje miejsca zdolności tworzenia swobodnej unii równorzędnych osób.

Świętojańskie czary: Bardzo dużo zyskasz, puszczając wianki na wodę.

Wodnik: Nowa metoda 

Karty: 7 Monet, Giermek Buław, Papieżyca

7 Monet to typowa karta racjonalizacji. Mierzysz bilans zysków i strat, zastanawiasz się nad życiowymi ułatwieniami. Podejmujesz decyzje. Planujesz kolejne kroki. Giermek Buław zaburza entuzjazmem tę pragmatyczną audycję wybrzmiewającą w twojej głowie. Jeśli masz lubić swoją codzienność, musisz przypomnieć sobie na poły euforyczny stan, jaki towarzyszy każdemu, kiedy dopiero zaczyna ustalać swoje normy. Emocjonalne zaangażowanie to większa wydajność, dłuższe życie, lepsze zdrowie, szczęśliwsze społeczeństwo, świat uratowany przed katastrofą. Papieżyca, opiekunka słabszych pojawia się tu, by przypomnieć, że o tę delikatną niesforną istotę wewnątrz ciebie trzeba dbać jak o porcelanowy kwiatek.

Świętojańskie czary: By uchronić się przed chaosem i morowym powietrzem, przyozdób dom gałęziami czarnego bzu. Chociaż ja radziłabym ci z bzu usmażyć racuchy. Pachną nieporównywalnie lepiej, a czarodziejskie moce są odporne na wysokie temperatury.

Ryby: Narodziny gwiazdy

Karty: Gwiazda, Moc, 9 Monet

Gratulacje, trafił ci się najpiękniejszy zestaw kart tego nowiu. Jedyny błąd, jaki możesz teraz popełnić, to zignorować okazję do zabawy, nie wykorzystując tym samym kreatywnego i radosnego potencjału zaoferowanego ci przez wszechświat. Gwiazda przynosi natchnienie i uwalnia od poczucia winy, a alegoryczna, naga postać z karcianej ilustracji, symbolizuje niewinność i brak powodów do wstydu. Dopełniająca ją Moc przedstawia harmonijny dialog między naturą tzw. niższą a tą uznawaną za wysoką. Bez odbierania spontaniczności wewnętrznemu zwierzakowi pozwala chłonąć kulturowe konteksty. 9 Monet to bogactwo i satysfakcja z cieniem tęsknoty za ryzykiem. Nawet, jeśli nie jesteś z branży kreatywnej, możesz odkryć w sobie artystyczne talenty i od razu znaleźć dla nich ujście. Masz wszelkie dane, by odkrywać, celebrować i wyrażać radość życia.

Świętojańskie czary: Udział w imprezach. Rzuć się w wir zabaw bez litości.

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę