Znaleziono 0 artykułów
19.04.2023

Horoskop na drugi nów w Baranie

19.04.2023
(Ilustracja Tomasz Opaliński)

Przed nami jeden z najważniejszych astrologicznych momentów 2023 roku. Zaćmienie Słońca i nów w Baranie, drugi z rzędu w tym znaku, zapowiadają globalne przemiany, za którymi każdy będzie musiał nadążyć. Głębokiej transformacji, na którą ma również wpływ niedawne wejście Plutona w znak Wodnika, towarzyszyć będą ogromne emocje. Tarot podpowiada, jak najmądrzej wykorzystać ten potencjał i zmierzyć się z wyzwaniami.

Baran: Zawalcz o swoje

Królowa Mieczy, As Monet, Rycerz Monet

Zaćmienie Słońca i nów w Baranie podsycają emocje, zwłaszcza osób urodzonych w tym znaku. Jeśli konieczne okaże się rozliczenie z przeszłością, do ostatecznego rozwiązania podejdziesz racjonalnie i bezkompromisowo. Nie obędzie się bez ofiar – Królowa Mieczy zapowiada, że nie zawahasz się przed ich poświęceniem. Przeprowadzenie całej operacji da ci poczucie siły, niewykluczona jest również gratyfikacja finansowa (As Monet). W dłuższej perspektywie korzystne dla ciebie rozwiązanie konfliktu może przynieść długotrwałą stabilizację finansową (Rycerz Monet).

Zadanie: Wykażesz się niebywałym talentem strategicznym i wzmocnisz swój autorytet. Jeśli urodziny jeszcze przed tobą, pozwól, by inni zorganizowali ci przyjęcie.

Byk: Między niebem a ziemią

Karty: 6 Monet, As Mieczy, 6 Pucharów

W życiu Byków dużą rolę odegra Pluton. Kosmiczna aura pozwoli ci pokonać przeciwności. Będziesz chciał się dzielić ze światem poczuciem dobrobytu – jeśli zajmujesz kierownicze stanowisko, łatwo będzie cię nakłonić do przyznania premii, co zapowiada 6 Monet. Jednocześnie możesz jednak mieć poczucie, że ścierają się w tobie dwie sprzeczne siły – As Mieczy symbolizuje potęgę rozumu, a 6 Pucharów odsyła do tęsknoty za dzieciństwem. Pozwól sobie na bujanie w obłokach.

Zadanie: Lubisz i potrafisz stworzyć poczucie dobrobytu. Rozkoszuj się nim z bliskimi.

Bliźnięta: Utarte ścieżki

Karty: 3 Monet, 4 Pucharów, Umiarkowanie

Mimo zmian, które przynosi konstelacja gwiezdna, Bliźnięta będą chciały pozostać przy sprawdzonych rozwiązaniach. W ostatnich tygodniach udało ci się odkryć złotą zasadę pozwalającą na płynne transformowanie zgromadzonej wiedzy teoretycznej w sferę praktyki, o czym mówi karta 3 Monet. W związku z tym wszelkie innowacje wydają ci się nadmiarowe, zgodnie z zasadą „lepsze jest wrogiem dobrego” (4 Pucharów). Umiarkowanie zapowiada, że będziesz kontynuować działania w wypracowanym modelu, co przyniesie ci dużo duchowej satysfakcji.

Zadanie: Pozwól swojej podwójnej naturze nieco zdywersyfikować swoje założenia i plany.

Rak: Teorie spiskowe

Karty: 7 Mieczy, Król Buław, 5 Monet

Trudno przewidzieć, jakie konsekwencje przyniosą kosmiczne zmiany. Rak chciałby mieć do tej wiedzy dostęp. Widzisz, że w twoim otoczeniu zachodzi przemiana i za wszelką cenę, o czym mówi 7 Mieczy, będziesz próbował dowiedzieć się, jakie motywacje i plany stoją za szybko następującymi zdarzeniami. Król Buław ugruntowuje w tobie potrzebę sprawowania kontroli. Powinieneś jednak trochę odpuścić – 5 Monet zapowiada, że trudno będzie ci uchronić się przed lekkim kryzysem. Będzie on jednak przejściowy.

Zadanie: Możesz mieć tendencję do popadania w paranoję. Porozmawiaj z kimś bliskim szczerze o swoich wątpliwościach i podejrzeniach.

Lew: Wir namiętności

Karty: As Buław, Pustelnik, Rycerz Buław

Gwałtowne przemiany towarzyszące zaćmieniu Słońca będą korespondować z twoim temperamentem. As Buław mówi o poczuciu potencji, zarówno w sferze zawodowej, jak i miłosnej. Chęć nurzania się we wrażeniu, jakie robisz na innych, oraz poddawaniu się namiętnościom, które zwiastuje Rycerz Buław, przetnie potrzeba głębokiej introspekcji. Pustelnik zapowiada koncentrację na domknięciu wszystkich zaprzeszłych problemów i otwarciu na to, co nowe.

Zadanie: Poprzez konieczność imponowania otoczeniu możesz sprawiać wrażenie osoby niedostępnej, a może nawet płytkiej. Daj się poznać głębiej.

Panna: W szampańskim nastroju

Karty: PSiła, Giermek Buław, Rycerz Mieczy

Zaćmienie i nów będą oddziaływać na ciebie niezwykle wzmacniająco. Karta Siły mówi o twoim poczuciu pełni sprawstwa – znasz dobrze swoje miejsce we wszechświecie. Wraz z wiosennym ożywieniem będziesz miał ochotę trochę się wyszumieć, co zapowiada Giermek Buław. Odnowienie kontaktów towarzyskich dobrze ci zrobi, ale uważaj na emocje – Rycerz Mieczy zapowiada, że możesz doświadczyć nagłych ataków gniewu. Nie psuj dobrej zabawy!

Zadanie: Wykorzystaj wiosenną aurę i podążaj za swoim dobrym nastrojem. Może zaprowadzić cię w zaskakujące miejsca.

Waga: Pełny rozkwit

Karty: 4 Mieczy, 10 Denarów, Giermek Mieczy

Zaćmienie Słońca przywitasz zmęczeniem – 4 Mieczy mocno sygnalizuje, że musisz dać sobie odpocząć, zanim w twoim życiu rozpoczną się zmiany inicjowane przez kosmiczne konstelacje. A wniosą one dużo dobrego – już niebawem będziesz cieszył się z ogromnego wzrostu statusu. Możesz mieć wrażenie, że udało ci się zdobyć właściwie wszystko. Mówi o tym 10 Monet, za którą postępuje karta Giermek Mieczy, zapowiadająca, że nie spoczniesz na laurach. Masz ochotę zdobywać nową wiedzę, niewykluczone więc, że zapiszesz się na jakieś intrygujące warsztaty albo kurs.

Skorpion: Złote serce

Karty: 9 Pucharów, Król Pucharów, Gwiazda

W nowiu poczujesz pełnię – konsekwentnie postępujesz zgodnie z planem, którego wykonanie przynosi założone efekty. Jesteś więc jak właściciel ogrodu z karty 9 Pucharów cieszący się owocami wykonanej pracy. Pełnia objawi się również w sferze twojego życia uczuciowego – Król Pucharów pokazuje dojrzałą postawę emocjonalną, która pozwala odnaleźć w tobie wsparcie. Będziesz teraz niezwykle otwarty na ludzi. Układ wieńczy karta Gwiazdy – niezwykle opiekuńcza i wzmacniająca poczucie wiary w los.

Zadanie: Kumuluj energię, którą emanują obecnie twoje relacje. Da ci poczucie siły w zbliżających się miesiącach.

Strzelec: Kosmiczna synchronizacja

Karty: Papież, Śmierć, 4 Buław

Masz świadomość zmian, co w twoim układzie symbolizuje karta Śmierci. Kulminacja nastąpi wraz z zaćmieniem Słońca i nowiem. Karta Papieża pokazuje twoje niezwykle poważne nastawienie do transformacji, która ma charakter globalny i odnosi się do fundamentalnych wartości. Zarysujesz zręby dla nowego rozdziału w twoim życiu – poświadcza to 4 Buław, mówiąca o tym, że wyraźnie zakreślisz swoje potrzeby i granice.

Zadanie: Pomyśl o tym, co w twoim najbliższym otoczeniu może dać ci poczucie komfortu. Zorganizuj pod tym kątem swoją przestrzeń.

Koziorożec: Z zimowego snu

Karty: 10 Mieczy, 2 Pucharów, Świat

Konieczność zmiany, którą ułatwi zaćmienie Słońca i nów w Baranie, symbolizuje w twoim układzie 10 Mieczy. Przedstawienie postaci przybitej niejako do gruntu dziesięcioma mieczami robi ponure wrażenie. Jednak to karta, która jednocześnie mówi, że gorzej być nie może – przed nami nowy etap. W przypadku Koziorożców będzie mocno związany ze sferą uczuciową – 2 Pucharów to karta głębokiej więzi z drugą osobą, poważnego związku. Niewykluczone, że znajdziesz drugą połówkę albo odnowisz duchową więź z partnerem. Karta Świata zapowiada ostateczne domknięcie przytłaczających spraw z przeszłości i możliwość zakreślenia nowych celów. Dostrzeżesz możliwość ich realizacji.

Zadanie: Celebruj bycie razem – to najlepszy czas na wspólne spacery, kolacje, wyjazdy za miasto.

Wodnik: Potrzeba manifestacji, konieczność równowagi

Karty: Giermek Monet, Królowa Buław, 2 Monet

Układ kart dla Wodnika pokazuje, że być może zbyt skromnie podchodzisz do drzemiącego w tobie i w świecie potencjału zmian. Nieśmiałą postawę przywołuje Giermek Monet symbolizujący osobę, która chciałaby wnieść coś od siebie w sferze przedsiębiorczości, ale nie ma odwagi zadziałać na większą skalę. Z kolei Królowa Buław pokazuje, że chciałbyś ostatecznie zająć należną ci pozycję osoby znającej swoją wartość i dzięki temu sprawczej. Kolejna karta – 2 Monet – zdaje się jednak podpowiadać, że ograniczenia zewnętrzne powstrzymają cię jeszcze na chwilę przed skorzystaniem z tego potencjału. Na razie będziesz zmuszony skoncentrować się na utrzymaniu chwiejnej  równowagi.

Zadanie: Zapisuj każdą błyskotliwą myśl, która przyjdzie ci do głowy. Wrócisz do nich później.

Ryby: Strzeż się pokus

Karty: 9 Mieczy, Diabeł, 3 Mieczy

Nie do końca odnajdujesz się w energii nowiu i zaćmienia Słońca w ognistym znaku Barana. Jesteś pogrążony w sprawach przeszłości, a myślenie o nierozwiązanym problemie może nie pozwalać ci spokojnie zasnąć (9 Mieczy). Twoja nieświadomość domaga się przepracowania rdzennych problemów – karta Diabła odnosi się do sfery pożądania i kompensacji braków emocjonalnych poprzez doraźne przyjemności. 3 Mieczy poświadcza, że obranie takiej drogi może prowadzić jedynie do pogłębienia się emocjonalnego kryzysu.

Zadanie: Postaraj się spędzać jak najwięcej czasu na kontakcie z naturą. Zwierzęta pomogą rozbroić wewnętrzne napięcie.

 
Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij