Znaleziono 0 artykułów
03.12.2021

Horoskop na grudniowy nów

03.12.2021
(Ilustracja: Tomasz Opaliński)

Nów w Strzelcu – ostatni w tym roku – towarzyszy pełnemu zaćmieniu Słońca. Przez ostatnie 18 miesięcy musieliśmy nauczyć się komunikacji. Zamknijmy ten etap w wielkim stylu i zaplanujmy przyszłość. Kolejna taka okazja trafi się dopiero za dziewięć lat.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Łabędzi śpiew

Karty: Pustelnik, 6 Monet, Giermek Mieczy

Przygotuj się na nie lada wywrotkę – Kosmos postawi cię przed wyborem: wypowiedz to, co chodzi ci po głowie, albo zamilknij na wieki. Zbierz się na odwagę, by ujawnić innym prawdę o sobie – poglądy, które Pustelnik penetruje podczas swojej samotnej podróży. 6 Monet, karta harmonii powiązana z Merkurym, w tym kontekście oznacza źle rozumianą dyplomację, czyli ustępowanie innym z obawy przed oceną albo powodowane ukrytym poczuciem wyższości. Giermek Mieczy reprezentujący dworską lekkość i intelektualny szwung jest twoim przewodnikiem po labiryncie autoprezentacji. Jeśli nie masz siły zrobić tego inaczej, udawaj przed sobą, że to zabawa.

Zadanie: Wyślij sobie w przyszłość wiadomość. Włóż do butelki list, spisując swoje koncepcje w formie przemowy. Zakop ją w bezpiecznym miejscu, odkop dopiero podczas pełni w czerwcu przyszłego roku.

Byk: Najtrudniejszy pierwszy krok

Karty: 7 Monet, 9 Pucharów, 2 Monet

To nie czas na podsumowania, tylko działania! 7 Monet, ulubiona karta refleksyjnych pracusiów, co każdą z nielicznych wolnych chwil poświęcają na dywagacje o sensie swoich poczynań, zderza się z 2 Monet, czyli koniecznością opowiedzenia się po którejś ze stron. 9 Pucharów to proste życiowe przyjemności – materialna i emocjonalna sytość. Być może spoglądając za horyzont, zaburzyłeś proporcje między działaniem, czuciem a rozumieniem. Zaćmienie wybudzi cię ze stuporu, każąc sięgnąć po radość z tego, co masz.

Zadanie: Wyślij w przyszłość kapsułę czasu. Zapakuj do pudełka notatki i drobiazgi, które ujmują najlepiej twoje wyobrażenie o dobrobycie. Oddaj pudełko na przechowanie bliskiej osobie i nastaw budzik na godzinę 13:51, 14 czerwca 2022 roku, czyli datę Pełni w Strzelcu. Wtedy sprawdź jej zawartość.

Bliźnięta: Słoneczny poranek po ciemnej nocy duszy

Karty: 9 Mieczy, 3 Monet, Papieżyca

9 Mieczy to karta głębokiego smutku i wstydu, które mogą towarzyszyć wchodzeniu na wyższy poziom emocjonalnego rozwoju. Nagle zdajemy sobie sprawę z ciężaru naszych błędów i ich konsekwencji, które ponoszą także nasi bliscy. 3 Monet mówi o wspólnym wysiłku, mającym na celu wzniesienie monumentu, który przyćmi ego budowniczych. Każda z zaangażowanych osób musi zrobić dokładnie tyle, ile jest w stanie, bo tylko wtedy można mówić o sprawiedliwości. Papieżyca łączy ludzi we wspólnocie kierowanej polityką troski. Musisz otrzeć łzy, przełknąć żal i resentyment. Nie każ dłużej czekać dobrym relacjom.

Zadanie: Wyślij w przyszłość e-mail zaadresowany do siebie. Napisz wiadomość, w której opowiadasz o życiu uczuciowym, zobowiązaniach, pragnieniach i gotowości na zmiany (lub jej braku). Zaprogramuj skrzynkę nadawczą na 14.06.22, godzina 13:51.

Rak: Pomocnicy świętego Mikołaja

Karty: As Pucharów, As Monet, Pustelnik

Podczas zaćmienia Słońca Księżyc, ciało niebieskie opiekujące się twoim znakiem, wciska się między Ziemię a słoneczną tarczę. Emocje maskują wtedy bezpośrednie doświadczenie bytu. Bierze w tym udział twój astrologiczny patron, więc masz prawo potraktować to osobiście. Obecność dwóch Asów, jednego rządzącego uczuciami, Puchary, oraz drugiego, władającego materią, Monety, wzmacnia wydźwięk lunarium. Karta Pustelnik przedstawiająca osobę, która wycofując się ze społeczeństwa w poszukiwaniu wyższych prawd, w rzeczywistości poświęca życie służeniu, nadaje kierunek interpretacji tego rozkładu. Działaj teraz w roli suflera, cichego wsparcia lub szarej eminencji. Twoje drugoplanowe działania są nie do przecenienia. Nadejdzie dzień, gdy zostaną zauważone.

Zadanie: Wyślij w przyszłość informację dla wszystkich swoich znajomych. Napisz status na Facebooku lub tweeta i ustaw datę publikacji na godzinę 13:51, 14 czerwca 2022. Analogicznie zaplanuj publikację zdjęcia na Instagramie.

Lew: Nektar, Ambrozja i inne sporty ekstremalne

Karta: Królowa Monet, Księżyc, 5 Pucharów

Źródło radości życia leży poza zasięgiem portfela. Królowa Monet uchodzi za materialistkę, strażniczkę tego, co potrzebne, pragmatyczne, lecz także piękne i kosztowne. Księżyc jest kartą natchnienia, poetów i odważnych poszukiwań w realiach skrytych na co dzień w cieniu. 5 Pucharów to mierzenie się ze stratą i rozczarowaniem. Czas poddać surowej ocenie swoje nawyki, wyciągnąć na światło dzienne wszystkie bezpłodne rytuały i przetrzepać zakurzone snobizmy. Ile tak naprawdę czerpiesz z nich przyjemności? Twoim przeznaczeniem na najbliższy rok jest duchowa adrenalina. Nic, co czcze i płytkie, nie nasyci twojego głodu życia.

Zadanie: Wyślij w przyszłość album ze wspomnieniami z randki z samym sobą. Spędź wymarzony dzień we własnym towarzystwie, zrób pełno zdjęć, wydrukuj je, włóż do butelki i zakop na rozstaju dróg. Odkop 14.06.22, w dniu Pełni w Strzelcu.

Panna: Wyłonienie nowych lądów

Karty: As Pucharów, Giermek Buław, 9 Pucharów

Oto świt nowej ery. As Pucharów to karta uczuciowego potencjału – miłość w czystej postaci, jeszcze niezaprzęgnięta do kieratu, jeszcze nieuformowana. Giermek Buław to entuzjazm potrzebujący kierunku, 9 Pucharów zaś reprezentuje możliwość nawigowania między problemami życia codziennego. Jest ci dane teraz zdecydować, które przyzwyczajenia wyniesione z domu są obciążającym nawykiem, a które wartościowym dziedzictwem. Podobno większość naszych wspomnień jest fałszywa. Jeśli to prawda, to od nas zależy ton wewnętrznej narracji. W najbliższe dni przepisz historię rodową. Wszechświat czeka niecierpliwie, aż rozwiniesz skrzydła.
Zadanie: Wyślij w przyszłość wizję idealnego domu. Stwórz moodboard odnoszący się do pojęć domu, korzeni, pochodzenia. Ukryj go w pudełku i daj je na przechowanie komuś z rodziny. 14.06.2022 roku odzyskaj pudełko i sprawdź, jak bardzo aktualna jest jego zawartość.

Waga: Persona

Karty: Królowa Buław, 8 Mieczy, 3 Monet

Czy wizerunek, który prezentujesz publicznie, jest aktualny? Ptaszki ćwierkają, że tu i ówdzie wkradły się drobne przekłamania. Królowa Buław przedstawia obraz osoby kierowanej instynktem zwycięstwa. 8 Mieczy opowiada o sytuacji zgoła odmiennej – pełnej obaw, wahania i nadziei na wyręczenie w trudach. 3 Monet szuka wsparcia w grupie, detronizuje monarchie na rzecz pierwotnych, równościowych wspólnot. Minął już czas, gdy strategia podboju była najskuteczniejsza. Najprawdopodobniej twoje cele zostały już osiągnięte, więc przyznaj, że omnipotencja nie jest ci do niczego potrzebna. Ważniejsze jest zbudowanie dobrze skomunikowanej sieci, która przyjęłaby formę harmonijnie funkcjonującego tworu żeglującego w tym samym co ty kierunku.

Zadanie: Puść w przyszłość SMS. Większość telefonów ma teraz możliwość zaplanowania daty wysłania wiadomości tekstowej, ustaw ją na 13:51, 14.06.22, czyli moment kulminacji Pełni w Strzelcu. Opisz komuś bliskiemu, jak się w danej chwili postrzegasz. 

Skorpion: Wszystko jest możliwe

Karty: Papież, Giermek buław, 10 Mieczy

Twój stan posiadania powinien być odzwierciedleniem wyznawanych przez ciebie wartości. Papież, symbol tradycji, struktur nienaruszalnych i cennych dla społeczeństwa, pojawia się tu jako stróż etyki w świecie materialnych ambicji. Giermek Buław, jedna z najsympatyczniejszych postaci Tarota, to powiew spontanicznej kreatywności. 10 Mieczy sugeruje wyrastanie z etapu nastoletniego (niezależnie od wieku) angstu. Dostajesz możliwość zainwestowania w coś, co ma dla ciebie bardzo duże znaczenie. Zbierasz się na odwagę, by podjąć ryzyko, które może skończyć się utratą niedużej sumy, ale zyskiem na poziomie duchowym. 

Zadanie: Wyślij w przyszłość, w wiadomości mailowej skierowanej do siebie, piosenkę, film i plan wymarzonego dnia, którego realizacji jesteś zobowiązany się podjąć. Zaplanuj datę na 14.06.22, godzinę 13:51.

Strzelec: Różnica między łabędziem a brzydkim kaczątkiem

Karty: Gwiazda, As buław, 9 Mieczy

Po stokroć niech żyje nam! A kto? Strzelec! Nów i Zaćmienie odbywają się w twoim znaku. Wraz z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność. Będąc na świeczniku, możesz zetknąć się z własnymi lub cudzymi negatywnymi wyobrażeniami na twój temat. Wiedz tylko, że wszystko obróci się na twoją korzyść. Pomyśl o jabłoni, którą potrząsa się, żeby zebrać jabłka. Jesteś jak jabłoń, na tym się zatrzymajmy.
Gwiazda reprezentuje nadzieję, piękno, czystość i niewinną twórczość. Jest uznawana za kartę wielkiego szczęścia i bogactwa potencjałów. As Buław to rozmach i kreatywna siła, która dąży do zapłodnienia całego wszechświata. 9 Mieczy ściąga pozostałe dwie karty na ziemię, konfrontując je z ograniczeniami ciała, czasu i społecznego funkcjonowania. Nasze umysły nie znają granic, zasady fizyki i biologia niestety tak. Ten konflikt powoduje, że czasem niezgrabnie posługujemy się danymi nam narzędziami, ruszamy się w zrywach i bez rytmu. Zamiast besztać się i podejmować płonne wysiłki wpasowania w kanon, stwórz własną poetykę. Czasami wystarczy nazwa.
Zadanie: Wyślij w przyszłość list miłosny napisany dla siebie. Zamknij go w butelce, zapieczętuj pocałunkiem i zakop na kwietnej rabatce. 14.06.22 odkop ją i przeczytaj, stojąc wśród kwitnących kwiatów. 

Koziorożec:  Kwiat lotosu

Karty: 5 Pucharów, Rydwan, 3 Monet

Nawet jeśli w świecie rzeczywistym wszystko pozornie działa zgodnie z planem, w duchu spacerujesz ostatnio po ciemnej stronie księżyca. 5 Pucharów stawia wyzwanie, by doświadczając straty, przekroczyć jej ograniczenia. W obliczu rozczarowania mamy dwie drogi wyjścia: poprzez kreatywność lub poprzez zgodę. Obydwie wymagają konkretnych działań i tu, na szczęście, pojawia się Rydwan w towarzystwie 3 Monet. Rydwan często świadczy o skłonności do mentalnego wszędobylstwa. 3 Monet, pozornie pragmatyczna, w rzeczywistości mówi o duchowych wyżynach, na które wspiąć się można wyłącznie dzięki wsparciu grupy. Frenetyczna aktywność w świecie rzeczywistym nieraz mimochodem porządkuje świat wewnętrzny.
Zadanie: Wyślij w przyszłość kapsułę czasu, w której schowasz drobiazgi symbolicznie reprezentujące zyski i straty minionego roku. Pojemnik zachomikuj w najciemniejszym, najmniej spodziewanym kącie swojego mieszkania. Ustaw alarm na godzinę 13:51, 14 czerwca przyszłego roku, by korzystając z Pełni w Strzelcu, ruszyć na poszukiwania zaginionego skarbu.

Wodnik: Casting

Karty: Rycerz Buław, 2 Pucharów, 5 Monet

Bardziej niż powietrza potrzeba ci teraz przyjaciół. Rycerz Buław plasuje cię dosyć wysoko w towarzyskich notowaniach, ale niekoniecznie udało ci się odnaleźć bratnie dusze. 2 Pucharów to karta partnerstwa, koleżeństwa, pierwszej miłości. 5 Monet mówi zaś o kryzysie i odrzuceniu. Zachęcam, byś pomalutku poszerzał swoje zasięgi, przymykając oko na pojedyncze niepowodzenia. Gdzieś czeka na ciebie twoje plemię, a znajomości mają to do siebie, że większość z nich jest z założenia tymczasowa.
Zadanie: Zarezerwuj lokal, stolik w restauracji, salę w domu kultury, do wyboru, do koloru, na 14 czerwca 2022, na godzinę 13:51. Nic więcej na razie nie planuj. Poczekaj, aż historia napisze się sama.

Ryby: Wielkie obietnice

Karty: As Buław, Cesarz, Wieża

Jeśli błyskotliwa kariera jest czymś, o czym od dawna marzysz, natychmiast zrób pierwszy krok. Jeśli marzysz o rzeczach mniej spektakularnych, takich jak bezpieczeństwo i święty spokój, do dzieła! Cesarz i As Buław tworzą niepokonaną parę, dla której wyzwania to synonim rozrywki. Wieża to wstrząs, uwolnienie, kryzys prowadzący do ulgi. Wieża wymaga radykalnej prawdy, oczyszczenia, brutalnie usuwa każdy fałsz. Przygotuj się na bolesny start. Jeśli oprzesz się zniechęceniu, dostaniesz rzadko spotykaną szansę, by ukształtować życie zawodowe według własnych standardów. 
Zadanie: Wyślij do siebie, w przyszłość, SMS o treści: gratulacje! Zaplanuj datę na 14.06.2022, godzinę 13:51, czyli moment kulminacji Pełni w Strzelcu zamykającej rozpoczynający się dziś cykl.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij