Znaleziono 0 artykułów
26.12.2019

Horoskop na grudniowy nów

26.12.2019
(Ilustracja Tomasz Opaliński)

Siła Księżyca, Jowisz moszczący się na cały rok w Koziorożcu oraz zaćmienie Słońca sprawią, że spełnią się marzenia. 

Baran: Sceniczny szept intuicji

Karty: 4 Mieczy, Królowa Buław, Cesarzowa

Po miesiącach letargu zrozumiesz rzeczy, o których nie miałaś wcześniej pojęcia. Okres wymuszonego bezruchu symbolizowany przez 4 Mieczy wyczerpał swój potencjał. Tarot zachęca, by świeże spojrzenie w pierwszej kolejności zwrócić w stronę kariery, zwłaszcza rozumianej subiektywnie jako drogę ku samorealizacji. Podążaj za Królową Buław, swoją zodiakalną bliźniaczką. Cesarzowa nie pozostawia wątpliwości, że celem twoich starań powinno być dopieszczanie własnego ego.

Zadanie: Załóż na Instagramie prywatne konto, żeby zagospodarować kolekcję selfie, których z wrodzonej skromności nie możesz nikomu pokazać. Zasilaj konto regularnie aż do wiosny.

Byk: Proście, a będzie wam dane

Karty: Świat, Giermek Monet, Wisielec

Fantastyczny wstęp do 2020 roku! Nie zmarnuj ani chwili z tego intensywnego nowiu. Planuj szeroko, zwłaszcza w kwestii finansów (Giermek Monet). Spróbuj poszerzyć strefę wpływów o kierunek międzynarodowy. Równocześnie rozejrzyj się wokół i zrób inwentarz dóbr, materialnych i duchowych, którymi cieszysz się na co dzień. Karta Świat układa rzeczywistość pod twoje potrzeby, czasem nieuświadomione. Dobrze jednak zdać sobie sprawę z zasobów, jakimi się dysponuje, już teraz i stawiać żądania z pozycji wdzięczności. Wisielec ponagla, by nie odkładać nic na później.

Zadanie: Nawiąż kontakt ze swoimi idolami. Skomentuj tweet albo wyślij pocztówkę. Jakkolwiek chcesz, byle z każdym z osobna.

Bliźnięta: Podejdź bliżej

Karty: Świat, 2 Pucharów, Król Pucharów

Intymność można postrzegać w szerszym znaczeniu jako sferę życia dostępną jedynie po przekroczeniu granicy dystansu prywatnego, nawet symbolicznie. Dopuść do tego kręgu więcej niż jedną osobę. Karta Świat przechodząca w 2 Pucharów wyraźnie mówi o sytuacji dojrzewania do otwarcia się na innych. Doskonały ład zawsze jest momentem przejściowym, więc niezależnie od stopnia zadowolenia ze swojej samowystarczalności, zrób dobrowolny gest w stronę wyczekującego tłumu. Obecność Króla Pucharów może świadczyć o tym, że chodzi o intymność o charakterze czysto miłosnym. Alternatywnie może być to twoje marzenie o przejęciu funkcji opiekuna lub dobroczyńcy. Którakolwiek opcja porusza twoje struny, zacznij działać teraz. Wszechświat nie może się doczekać, by ulżyć ci w samotności.

Zadanie: Zainicjuj wieczorek karaoke z piosenkami Whitney Houston.

Rak: It’s my party and I cry if I want to

Karty: 2 Mieczy, Cesarz, 5 Mieczy

Kluczową dla ciebie kartą jest Cesarz, naokoło którego obraca się energia tego nowiu. Wszechświat zadaje ci pytania o wartości, źródło siły i poczucie bezpieczeństwa. Sama refleksja wystarczy, żebyś spojrzał na siebie jako na centralną i najsilniejszą postać narracji. Czujesz tę władzę? 2 Mieczy opowiada o lęku przed kłopotami wynikającymi ze zbyt dokładnego przyglądania się sposobom, w jakie budujesz więzi, a 5 Mieczy – o potrzebie zmiany. Uwierz, że jesteś panem tego ogródka, masz swoje standardy i oddzielając ziarno od plew, nie zgubisz korony.

Zadanie: Narysuj Układ Słoneczny, w którego centrum jesteś ty.

Lew: Masaż dla duszy

Karty: Śmierć, Gwiazda, 8 Mieczy

Wyzwól się ze złych nawyków. Śmierć oznacza, że musisz zamknąć jakiś etap. Pierwszy impuls do transformacji mógł nastąpić już jakiś czas temu. Alegoryczna ilustracja na karcie Gwiazda przedstawia nagą niewiastę zanurzającą stopę w jeziorku, pod rozgwieżdżonym nocnym niebem. Tradycyjnie mówi o duchowym oczyszczeniu, powrocie do źródeł niewinności, wejściu na właściwą ścieżkę. 8 Mieczy to odzyskiwanie równowagi emocjonalnej, czasem też utrata zbędnych kilogramów. Pamiętaj, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Zadanie: Pobaw się w grę słów. Pompki zamiast pączków, maseczka zamiast ciasteczka, relaksacja zamiast reklamacja. Potraktuj sugestie poważnie.

Panna: Bateria słoneczna

Karty: Cesarzowa, 8 Buław, 5 Monet

Na zabawie raczej się nie zarabia, zacznijmy więc od 5 Monet potwierdzających tę regułę. Jeśli jesteś w stanie przymknąć oko na szczuplejące zasoby pieniężne, masz szansę otworzyć sobie drogę do worka emocjonalnej obfitości. Chwytaj moment, bo 8 Buław nadaje zdarzeniom zawrotnego tempa, a Cesarzowa oczekuje intensywnych doznań. Może to dotyczyć romansu, przygody, kreatywnej kolaboracji albo dziecka (w astrologii te zagadnienia są ściśle powiązane). Młodzi rodzice niech turlają się po dywanie z dziećmi, ludzie stanu wolnego niech dadzą się uwodzić, artyści rzucają w nowe projekty, cywile – spędzają czas na balach. Z jedną ważną adnotacją – należy karmić siły witalne.

Zadanie: Odbieraj telefon, mówiąc: „Tu rezydencja państwa Carringtonów, słucham”.

Waga: Fantomowa przeszkoda

Karty: 5 Mieczy, 10 Mieczy, 4 Buław

Poddaj się biegowi wydarzeń. Gdzie dostrzegasz zagrożenie, tam czeka cię największa niespodzianka. Od pewnego czasu strefa komfortu znajduje się poza twoim zasięgiem – u źródeł tego stanu mogą leżeć przetasowania rodzinne, zawirowania w sytuacji mieszkaniowej, zmiana perspektywy na to, co dotychczas było pewniakiem. 5 Mieczy wnosi nastrój nieufności graniczący z wyczerpaniem. Wbrew pozorom to dobry kierunek, bo zmęczenie prowadzi do irytacji, a irytacja do bezkompromisowości w podejmowaniu decyzji. 10 mieczy to moment wyzwolenia. Masz okazję, żeby walnąć pięścią w stół. I nie ponieść żadnych konsekwencji. A nawet na tym zyskać. 4 Buław zapowiada powrót bezpieczeństwa, szczęśliwy koniec remontu, oklaski publiczności.

Zadanie: Wyobraź sobie, że masz nieograniczoną moc, ale bardzo zmarznięte stopy. Możesz podjąć tylko trzy decyzje.

Skorpion: Słowo stało się ciałem

Karty: 2 Monet, Słońce, 8 Pucharów

Czas wyjść z kokonu. Czekałeś na swój moment już wystarczająco długo, ale wiedz, że to, co postrzegałeś jako stagnację, było niezbędnym etapem rozwoju. Nów ułatwia ci komunikację, zapewnia szerszy zasięg i dar przekonywania. 2 Monet pozornie odbierała majestat wszystkiemu, czemu towarzyszyła, ale w rzeczywistości uchyliła okienko na eksperymenty. Skup się na korzyściach, które czerpałeś ze swojej nietypowej pozycji. Słońce pojawia się zawsze tam, gdzie wzrastanie jest asekurowane, możesz zatem przemawiać bez lęku. 8 Pucharów kończy jakiś etap.

Zadanie: Spotkaj się ze znajomymi, by wspólnie pisać wiersze na konkursy poetyckie.

Strzelec: Wszystko złoto, co się świeci

Karty: Rycerz Monet, As Buław, Giermek Mieczy

Odpowiednia osoba, odpowiedni czas, odpowiednie miejsce. Możesz teraz odkryć, co stanowi o twojej wartości, a potem zbić na tym majątek – samorealizacja i monetyzacja. Rycerz Monet jawi się jako archetyp konserwatywnego biznesmena, natomiast Giermek Mieczy jest błyskotliwym innowatorem. Masz szansę na spotkania z takimi osobami odpowiadającymi albo na obudzenie w sobie kilku talentów naraz. As Buław – brawura, wigor, kreatywność – nie tylko wzmacnia wymowę nowiu, ale przede wszystkim nalega, by nie stosować półśrodków. I działać natychmiast. Pierwszym krokiem niech będzie określenie źródeł życiowej satysfakcji.

Zadanie: Połóż się na kanapie i niewidzialnemu psychoterapeucie wyjaw nawet najbardziej wstydliwe pobudki motywujące cię do osiągania sukcesu.

Koziorożec: Przez ciernie do gwiazd

Karty: As Buław, Umiarkowanie, 6 Buław

Twoje zdrowie, Koziorożcu! W prezencie wszechświat daje ci potężny nów. Zaczyna się dla ciebie nowa era. Dobroczynny wpływ wizytującego twój znak Jowisza, planety ekspansji i zwykłego fuksa, uwydatnia karta Umiarkowanie, której Jowisz jest patronem. Wszystkie przykrości obracają się na twoją korzyść. Asy z natury noszą w sobie energię nowiu, będąc symbolami pierwszego impulsu. W przypadku Asa Buław ten impuls jest szczególnie silny. 6 Buław wieńczy rozkład odrobiną pychy, na którą możesz sobie, po ostatnich dwóch trudnych latach (gdy byłeś pod wpływem tranzytu ponurego Saturna), pozwolić. Świętuj to, kim jesteś, i to, kim chcesz się stać – cały nadchodzący rok należy do ciebie.

Zadanie: Obiecaj sobie obchodzić urodziny, kiedykolwiek przyjdzie ci na to ochota – w maju, w przyszły wtorek albo w każdą niedzielę handlową.

Wodnik: Gdybym był własnym terapeutą…

Karty: Wisielec, 4 Buław, Świat

Paradoksalnie nów mówi o zakończeniach, a nie o początkach. Rozkład kart sprzyja sympatykom psychoanalizy. Na domknięcie czekają sprawy fundamentalne, dotyczące tożsamości, całego twojego światopoglądu. Może się to dokonać przez gwałtowną zmianę, np. obiektu uczuć, powołania, rozstania. Wisielec dał ci czas na zdobycie szerszej perspektywy. Postaw sobie za cel dotarcie do źródeł – 4 Buław to karta prostego życia, czterech ścian, idealnej równowagi między potrzebami a możliwościami. Czy wiesz, czego lub kogo potrzebujesz, żeby niczego więcej nie potrzebować? Świat przenosi temat równowagi na wyższy poziom. Jeśli zadasz sobie kilka kluczowych pytań, zwieńczysz całą epokę swojego rozwoju, a w kolejną wkroczysz zupełnie oczyszczony.

Zadanie: Wyczyść umysł i stań się odbiornikiem. Może wyłowisz kluczowe pytania z białego szumu.

Ryby: Co możesz z siebie dać

Karty: 10 Monet, 2 Pucharów, 10 Buław

Wygoda kontra wyzwanie, spokój w opozycji do obowiązku, nuda versus nadmiar możliwości. 10 Monet, czyli ziemia, przeciwstawiona jest tu 10 Buław, czyli ogniowi. Kluczowa staje się karta 2 Pucharów, która pomoże ci konsekwentnie wytrwać w postanowieniach. Podjęta teraz decyzja będzie miała długotrwały wpływ na twoje życie towarzyskie. Zdecyduj, czy jesteś gotów, by budować więzi opierające się głównie na bezpieczeństwie. A może poradzisz sobie z niepewnością, bo cenniejsza wydaje ci się nieustająca stymulacja? U źródła dylematu leży pytanie, jak bardzo możesz na samym sobie polegać.

Zadanie: Przez tydzień prowadź korespondencję między tą częścią ciebie, która woli spokój i otacza się zdrowym rozsądkiem, a tą, która musi wiecznie zdobywać. Mam nadzieję, że pod koniec tygodnia uda ci się opracować trzecie rozwiązanie.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij