Znaleziono 0 artykułów
13.12.2020

Horoskop na grudniowy nów

13.12.2020
(Il. Tomasz Opaliński)

Nów w Strzelcu nawołuje do przełamywania rutyny, a połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca nie pozostawia miejsca na półśrodki. Niech wasze marzenia nabiorą rozmachu.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta, opierając się na wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Wybaczcie jednorazową zmianę formuły. Nów w Strzelcu nawołuje do przełamywania rutyny, a połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca nie pozostawia miejsca na półśrodki. Tym bardziej że poprzedza o tydzień najważniejsze wydarzenie astrologiczne epoki, determinujące kierunek, w którym zmierzać będzie ludzkość przez kolejne dwie dekady, a tak naprawdę przez 200 lat. Najciemniejszą noc tego już historycznego roku, noc zimowego przesilenia, rozjaśni Wielka Koniunkcja Jowisza z Saturnem w Wodniku. Niech wasze marzenia nabiorą rozmachu.

Baran: Kierunek rozwoju

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Księżyc, Pustelnik, Rycerz Buław, 4 Pucharów

Pożegnaj: Księżyc jest spotkaniem z podszewką naszych świadomych działań, ukrytymi mechanizmami, które, choć nie zawsze muszą być wstydliwe, prawie zawsze, kiedy ujawnione, witane są z zaskoczeniem. Dla ciebie nadszedł moment rozstania z iluzją nieskończonych możliwości, koniecznego, by odnaleźć sens życiowych poszukiwań. 

Przywitaj: Pustelnik, w odróżnieniu od Księżyca odbijającego blask Słońca, niesie własne źródło światła, tradycyjnie przedstawiane jako latarenka rozpraszająca mrok na dzikiej ścieżce. Otwórz się na wiedzę, którą już masz, a którą ukryłeś pod stertą zewnętrznych wpływów.

Nowy cykl: Rycerz Buław wprowadza kreatywny zamęt, podmuch gorącego wiatru przygody. Pod jego przewodnictwem można liczyć na jasno wyznaczony kierunek i ekscytację nowymi wyzwaniami.

Niespodzianka: 4 Pucharów. Na pewno będzie to piękna niespodzianka, ale z 4 Pucharów łatwo ją przeoczyć. Bądź uważny i życzliwy, a zminimalizujesz ryzyko pominięcia okazji życia.

Zadanie: Posiądź nową, zupełnie zbędną umiejętność, w której osiągniesz mistrzostwo.

Byk: Dziel i rządź

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Giermek Monet, 5 Buław, Rycerz Mieczy, Sprawiedliwość

Pożegnaj: Giermek Monet wnosi do biznesu i relacji międzyludzkich element niewinności. Czas rozstać się z iluzją wiecznego dzieciństwa. Wziąć ślub, założyć firmę, zasadzić dom, wybudować syna, spłodzić drzewo.

Przywitaj: 5 Mieczy, czyli konkurencję. Życie stawia w obliczu trudnych wyborów, ale sprostanie im, nawet za cenę niesmaku lub chwilowej utraty moralnego kompasu, przybliża cię krok do celu. Miejsce przesadnych skrupułów niech zajmie determinacja.

Nowy cykl: Rycerz Mieczy jest najambitniejszym spośród tarotowych rycerzy. Jego błyskotliwy umysł i radykalne idee miażdżą napotkane przeszkody, jego orężem jest słowo, a tarczą chłodna logika. Uważaj tylko, żeby nie zgubić po drodze ludzkich odruchów.

Niespodzianka: Sprawiedliwość, czyli ciąg przyczynowo-skutkowy i radykalna prawda. Czasami dosłownie kwestie prawne, rozwiązane przychylne, jeśli masz czyste sumienie, złowrogie w przypadku jakichkolwiek zaniedbań. Oczekuj pięknego za nadobne.

Zadanie: Załóż na boku małą działalność zarobkową, która na pierwszy rzut oka nie ma prawa przynieść ani grosza. Cyrk pcheł, fabryka etui na inne etui, co chcesz. Nie rezygnuj, dopóki nie zarobisz na bukiet stu róż.

Bliźnięta: Bliżej i dalej

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Pucharów, 4 Buławy, Kochankowie, As Buław

Pożegnaj: Królowa Pucharów symbolizuje czułość, empatię i bezpieczeństwo. Pojawia się również jako wskazówka co do osoby, a zatem wybierz z trzech możliwości. Rozstanie z osobą rozkoszną, ale niekompatybilną. Pozbycie się obezwładniającego nadmiaru uczuć. Ostateczne wyjście ze strefy komfortu i konfrontacja z tym, co wrogie oraz tym, co kuszące.

Przywitaj: 4 Buław zaprasza do świata radości, otacza gronem życzliwych ludzi, zapewnia bezpieczną przystań. Uwierz, że bliskość tworzona z przyjaciółmi jest tej samej jakości, co bliskość tworzona z intymnymi partnerami.

Nowy cykl: Kochankowie. Karta ta w równym stopniu może oznaczać wymarzoną miłość, jak i opatrznościową szansę, która zwiąże cię z jakimś wyborem, szczęśliwie, na lata. Masz szansę odnaleźć powołanie.

Niespodzianka: As Buław, czyli esencja kreatywności, inspiracji, libido, odwagi. Niewykluczone są namiętność, twórczy zapał lub ciąża z zaskoczenia.

Zadanie: Zmień się w tajemniczego wielbiciela. Wysyłaj dowolnie wybranym osobom listy miłosne, zostawiaj niespodzianki. Nie daj się przyłapać i nie zwierzaj nikomu.

Rak: Waga codzienności

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Księżyc, As Mieczy, Rycerz Monet, 10 Monet

Pożegnaj: Księżyc. Twoim największym wrogiem jest twój cień. Może nie wiesz nawet, że pałasz do kogoś niechęcią, dostając wrzodów żołądka. Może śnisz o innym życiu, może przeżywasz cudze humory na wyrost lub boisz się wilka złego. Neurozy już do niczego ci nie posłużą.

Przywitaj: As Mieczy daje ogromny autorytet, siłę łączenia racjonalnymi argumentami i dzielenia za pomocą chłodnego rozumu. Opieraj się na rozsądku, zorganizuj codzienność, tak żeby zaspokajać swoje potrzeby intelektualne w pierwszej kolejności, w drugiej, by mieć jasno wyznaczone granice.

Nowy cykl: Rycerz Monet, pracowity, rozkwitający dzięki stałym rytmom, uparty. Rutyna jest twoim sprzymierzeńcem, stosując się do prostych życiowych zasad, planując dalekosiężnie, szanując swój czas i zdrowie, prostą drogą możesz dotrzeć do bardzo odległego i ambitnego celu.

Niespodzianka: 10 Monet często oznacza zasoby rodzinne, czyli spadek, wspólne dobra, tantiemy. Na poziomie emocjonalnym zaś harmonię między ciałem, duchem a materią.

Zadanie: Wymyśl rytuał, który zostanie z tobą na długo. Parz kawę zawsze w ten sam sposób. Sznuruj rytualnie buty. Masz pełną dowolność. Nie ustawaj.

Lew: Serce w ogniu

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Rydwan, Gwiazda, 2 Monet, Umiarkowanie

Pożegnaj: Rydwan, niezmącone poczucie wygranej. Zauważ, jaki wkład w twój sukces mają inne osoby, dostrzeż nawet te najmniej zauważalne. W naturze nie istnieje coś takiego jak self made man, a zwycięstwo faktycznie ma wielu ojców.

Przywitaj: Gwiazda jest zwiastunem odzyskanej niewinności. Wraz z rezygnacją z przerostu ego wrócą do ciebie nadzieja, ufność i młodzieńczy zachwyt nad światem. Odkryj na nowo entuzjazm do dawnych pasji lub zaangażuj się w idealistyczną działalność.

Nowy cykl: 2 Monet to umiejętność godzenia wymogów codzienności z lekkością bytu. Trudy stają się wyzwaniami, kłopoty przygodami, obowiązki to zabawa w dorosłego. Nadciąga czas frajdy, która nie grozi zaniedbaniami.

Niespodzianka: Umiarkowanie. W powyższym szaleństwie odkryjesz metodę, twoje harce mogą okazać się drogą ku mistrzostwu w jakiejś dziedzinie, mogą też wprowadzić cię w stan medytacyjnej równowagi, uwalniając od resztek toksycznych emocji.

Zadanie: Dogłębnie przeżyj coś smutnego. Doświadcz świadomie żalu, przejdź przez niego od początku do końca.

Panna: Fundamenty wszystkiego

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Koło Fortuny, 4 Mieczy, Królowa Buław, Cesarzowa

Pożegnaj: Koło Fortuny z definicji mówi o cyklach, ich początkach i końcach. A zatem pozwól domknąć się bieżącemu etapowi. Ustal, co zyskałeś, co straciłeś, co odpuszczasz dobrowolnie, a czego musisz bronić w kolejnym etapie życia.

Przywitaj: 4 Mieczy, czyli kontemplacyjny odpoczynek. O ile Koło Fortuny mówi o byciu rzuconym w wir losu, o tyle 4 Mieczy opowiada historię dobrowolnej pasywności. Oddaj się spokojnemu trwaniu, przyjmuj opiekę nad sobą, postawa bierna nie przysporzy ci teraz wstydu. Twoja rodzina podoła nowym obowiązkom.

Nowy cykl: Królowa Buław jest receptywną stroną przebojowości. Jej charyzma polega na chłonięciu cudzego zaangażowania i uwagi, bez konieczności trwonienia czasu na podejmowanie wysiłków.

Niespodzianka: Cesarzowa przypomina Królową Buław. Jest konsumentką darów, odwdzięczającą się użyczeniem blasku. Jak starożytna bogini płodności musi być najpierw dopieszczona, żeby zdecydować się błogosławienie plonów. Zaskocz bliskich niezapowiedzianym upodobaniem do luksusu.

Zadanie: Przechwalaj się osiągnięciami w dyscyplinie spędzania wolnego czasu na błahostkach.

Waga: Wiedza i poznanie

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Diabeł, 7 Buław, Słońce, 10 Monet

Pożegnaj: Diabeł ma dwojakie znaczenie, zależne od tego, co uważasz za grzech. Jeśli grzechem jest uleganie cielesnym pokusom, pożegnaj się z wyrzutami sumienia. Diabeł wzywa do sprostania zwierzęcej naturze, domagającej się zaspokojenia głodu, pożądania, potrzeby zabawy. Jeśli zaś grzechem dla ciebie jest stawianie wolności własnej ponad zobowiązania, zrzuć kierat i zmień choćby podejście do pracy.

Przywitaj: 7 Buław to udowadnianie swojej mężności, czyli pragnienie bycia zauważonym i wyróżnionym. Jest to rywalizacja podobna tej między rodzeństwem, mająca na celu ustalenie hierarchii w oczach bezinteresownie przychylnych rodziców lub wewnątrz istniejącego systemu takiego jak uczelnia, grupa przyjaciół lub drużyna sportowa.

Nowy cykl: Słońce. Nauka, tworzenie aliansów, odnawianie znajomości z dawnych czasów. Zapisz się na kurs lub zorganizuj jakiś sam zgodnie z zasadą, że najlepiej przyswaja się wiedzę, ucząc innych.

Niespodzianka: 10 Monet, wspólnota – narodowa, lokalna, rodzinna. Bogactwo tradycji i bezpieczne więzi. Dostatek. Największą zmianą w nadchodzącym cyklu będzie zadzierzgnięcie nowych, głębokich przyjaźni.

Zadanie: Zacznij prowadzić gazetkę dla mieszkańców swojego budynku, koniecznie z konkursami i krzyżówkami. Przypinaj ją do korkowej tablicy.

Skorpion: Wartość prywatna

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 8 Pucharów, Mag, Giermek Monet, 2 Pucharów

Pożegnaj: 8 Pucharów. Jako że jest to ogólnie karta pożegnań, sprecyzuję jedynie, że pożegnanie powinno być nieodwołalne. Porzucasz sprawy, które mogą zdawać się jeszcze niedomknięte, na pozór obiecujące, ale w rzeczywistości nieprzystające do twoich aktualnych potrzeb. Przykrość dziś zaowocuje szczęściem kiedyś.

Przywitaj: Mag jest synonimem czystej siły sprawczej i samostanowienia. Ma dostęp do wszystkich umiejętności niezbędnych, by osiągnąć pożądany cel. Jego największym zasobem jest umiejętność kreowania sprzyjających zyskowi okoliczności.

Nowy cykl: Giermek Monet jest postacią pełną nadziei zakorzenionych w dobrobycie. Kocha rzeczy piękne i wygodę, jednak brakuje mu środków, by je pozyskać, co nadrabia entuzjazmem i pomysłowością. Kiedy stoisz w obliczu materialnych przeszkód, wykorzystuj swój wdzięk osobisty i wiarę w przychylność losu.

Niespodzianka: 2 Pucharów dobrze wróży inicjatywom partnerskim, czasem dorzuca do mikstury element romansu, ale w głównej mierze obiecuje wsparcie i równy podział obowiązków.

Zadanie: W ramach ćwiczeń z tracenia w sklepach zapominaj wziąć reszty, przypadkiem upuszczaj, wychodząc z metra, zostawiaj książki, dawaj komuś drobiazgi do potrzymania, a potem znikaj jak zjawa i nigdy już się nie pokazuj.

Strzelec: Wiwat Ty!

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 6 Mieczy, 6 Monet, Sąd Ostateczny, 2 Mieczy

Pożegnaj: 6 Mieczy to karta podróży, wewnętrznych i tych w świecie rzeczywistym. Nieraz towarzyszy gwałtownym objawieniom, które odsuwają od dawnych, mniej istotnych spraw. Cokolwiek nie pasuje do świata, który chciałbyś dla siebie widzieć, z czystym sercem zostaw na drugim brzegu. To twoje święto, bądź co bądź.

Przywitaj: 6 Monet, czyli porządek społeczny i materialny, zysk dla wszystkich. Pod gościnnym parasolem 6 Monet skryje się każdy potrzebujący. Zdefiniuj jedynie, ile jest ci naprawdę potrzebne.

Nowy cykl: Sąd Ostateczny przychodzi zawsze w chwili, kiedy dokona się etap rachunku sumienia. Jest to wspaniała karta dla tych, którzy zbłądzili, padli ofiarą cudzej niecnoty lub stracili z oczu swój cel. Oznacza narodziny do lepszego świata, w ulepszonej formie, rewizję przeszłości z happy endem.

Niespodzianka: 2 Mieczy. Prawdopodobnie to, od czego odwrócisz dyplomatycznie oczy, rozpłynie się we mgle. Czasami eskapizm działa tak, jak tego sobie życzymy, burza przechodzi bokiem albo przedawnia się w oczekiwaniu na naszą uwagę.

Zadanie: Zaadoptuj zwierzę, może być to honorowa adopcja zwierzaka przebywającego w fundacji lub zoo. Oficjalnie nadaj mu imię od swojej najbardziej wstydliwej wady.

Koziorożec: Wypucowana dusza

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Mieczy, Rycerz Monet, Księżyc, Sprawiedliwość

Pożegnaj: As Mieczy swoim bezwzględnie racjonalnym potencjałem nie jest w stanie zaspokoić subtelniejszych potrzeb ducha. Racjonalizacja działa wyłącznie na papierze, w psychologii traktuje się ją jako błędny mechanizm obronny. Wnętrze ludzkie rządzi się zasadami utkanymi z mgły.

Przywitaj: Rycerz Monet nie dopuściłby sytuacji, w której którykolwiek zakamarek jego dominium pozostałby bez opieki. Tak więc przygotuj się na długotrwałe, dogłębne porządkowanie spraw odsuniętych w kąt.

Nowy cykl: Księżyc jako się rzekło, konfrontuje z cieniem. Ułatwia osobom otwartym na przygody zawarcie przyjaźni z demonami. Nic skuteczniej nie uczłowiecza niż przyjaźń z kimś zupełnie pokracznym. Będzie to okres eksploracji siebie, badania swojego wpływu na innych i splątania z mitami.

Niespodzianka: Sprawiedliwość. Ku świętemu zaskoczeniu ludzkości, dzięki ubrudzeniu rąk we własnej psyche uzyskasz pełne rozgrzeszenie. Które zresztą przyznasz sobie sam. W „Metamorfozach” Apulejusza przemiana w osła ma znaczenie inicjacyjne, prowadzące do wyświęcenia na kapłana Izydy. Tak i tu zostajesz wyróżniony, dzięki rezygnacji z rozumu na rzecz tajemniczych popędów.

Zadanie: Trenuj myślenie niewerbalne, 23 minuty dziennie.

Wodnik: Plany ludzkości

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Mieczy, Rycerz Buław, 8 Mieczy, Słońce

Pożegnaj: Król Mieczy pełni funkcję mędrca, wyroczni, osoby uświęconej do wyższych celów. Jeśli dobrze życzysz swoim kamratom i szerszej publiczności, porzuć marzenia o podobnej roli. Obecnie potencjał mędrkowania jest najmniej wszystkim potrzebny.

Przywitaj: Rycerz Buław – ulubiony kolega wszystkich, magnetyczny, wesoły, pomysłowy. Któż by nie chciał dotknąć jego szaty! Najwięcej zdziałać można, zniżając się do funkcji przyjaciela, współtowarzysza podróży. Swoje idee prędzej zrealizujesz, zagrzewając do czynu niż służąc dobrą radą z królewskiej loży.

Nowy cykl: 8 Mieczy. Karta symulowanej bezsilności. Metoda zacieśniania więzów poprzez wymaganie pomocy jest stara ja świat i całkiem skuteczna. Pilnuj umiaru.

Niespodzianka: Słońce, równość wolność, braterstwo, czyli to, na czym zależy ci najbardziej. Przygotuj się do prawdziwych wyzwań, tworząc lub uczestnicząc w tworzeniu społeczności. Wzrastaj pod czułą opieką i dopiero wyrośnięty realizuj swoje wielkie plany.

Zadanie: Przegrywaj we wszystkie gry, w boule i w pokera. Przechwalaj się przegranymi jak zwycięstwem.

Ryby: Sukces miarą sukcesu

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Księżyc, As Monet, Król Pucharów, 10 mieczy

Pożegnaj: Księżyc. Na etapie burzy mózgów, kiedy koncepcja podbicia świata dopiero się wyłania, oniryczne podszepty Księżyca mogły być przydatne. Teraz lepiej zejść na ziemię, między fakty i nadać swoim planom ciało.

Przywitaj: As Monet. Rzeczone konkrety. Myśląc o karierze, w pierwszej kolejności myśl o pieniądzach i solidnej bazie. Im bardziej nowatorskie są twoje pomysły, tym bardziej As Monet jest sprzyjający. Będąc zalążkiem zysku, lubi dorastać do pełni swoich możliwości razem z oddaną mu pod opiekę ideą.

Nowy cykl: Król Pucharów, pan swoich emocji. Jest to faza dojrzałości, w której kontrola uczuć ich nie zabija, a pozwala je lepiej komunikować. Jest to też faza współpracy i brania na siebie odpowiedzialności zgodnej z wysokimi kompetencjami.

Niespodzianka: 10 Mieczy to brutalne zaskoczenie pozbawione złych konsekwencji. Im wyższą zajmujesz w życiu funkcję, tym większa musi być twoja odporność na stres. 10 Mieczy przychodzi sprawdzić twoją gotowość.

Zadanie: By stać mocno na ziemi, włóż do każdego buta po monecie. By nie stracić marzeń, pod czapką lub kapeluszem noś na głowie piórko.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij