Znaleziono 0 artykułów
08.04.2020

Horoskop na kwietniową pełnię 2020

08.04.2020
(Il. Tomasz Opaliński)

Waga, rządzona przez planetę Wenus, jest patronką wdzięku, dyplomacji i partnerstwa. Spodziewajmy się więc, że pełnia Księżyca rzuci nowe światło na rolę tych trzech jakości w naszym życiu. Jak ulał na obecne czasy. 

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Za głosem serca 

Karty: As Mieczy, 9 Buław, 7 Buław

Powiada się, że Baranom z kindersztubą nie po drodze. Nic bardziej mylnego, nie przypadkiem Baran jest zodiakalnym dopełnieniem Wagi. Prezentujesz po prostu aktywniejsze podejście do zagadnienia komunikacji interpersonalnej. Tam, gdzie Waga będzie główkować, tam ty wprowadzać w czyn – tę dynamikę prezentuje duet As Mieczy i 9 Buław. Podczas kiedy As ocenia na chłodno, Buławy popychają sprawę do przodu. 
Spróbuj odnieść to do sytuacji na gruncie partnerskim i zawodowym: przyjrzyj się, czy nie zmuszasz się do dyplomacji w momencie, kiedy należałoby pójść za głosem serca, albo czy rozumowe rozwiązywanie konfliktów nie stoi w poprzek twojego temperamentu, kreując grożącą zawaleniem piramidę niedomówień. 7 Buław wzywa, by nie uciekać od konfrontacji. Gorące emocje, jeśli autentyczne, oczyszczają atmosferę i wnoszą powiew świeżości.

Zadanie: Odpuść mentalne wciąganie brzucha. Jeśli teraz nie pozwolisz sobie być sobą, to kiedy?

 

Byk: Abdykacja dyktatora

Karty: 5 Mieczy, Pustelnik, 5 Pucharów

Przyjrzyj się swoim codziennym rutynom i zdrowiu. W tarocie karty z numerem 5 poruszają zagadnienie kontroli, stąd pytanie: jak ważne dla ciebie jest reżyserowanie własnego spektaklu? 

5 Mieczy ostrzega przed narzucaniem sobie dyscypliny, której jedyną funkcją ma być tworzenie sztywnej struktury dnia codziennego kosztem relacji towarzyskich, przeoczonych możliwości, a przede wszystkim braku poszanowania dla głosu własnego ciała. 5 Pucharów przypomina, że to emocje rządzą logiką, zatem możesz spróbować spojrzeć na siebie czulej i od nowa wypracować obyczaje i rutyny, które osładzając życie, nie odbiorą ci poczucia bezpieczeństwa. Pustelnik każe wsłuchać się w wewnętrzną prawdę, oderwaną od cudzych mitów i wymogów. Krótko mówiąc – pomaga zdecydować, co lubisz naprawdę, a co dlatego, że ci każą.

Zadanie: Przez jeden dzień rób tylko to, co chcesz. Natychmiast, kiedy tego zachcesz. Następnego dnia zrewiduj efekty i przeanalizuj potrzeby, którym dałeś się ponieść. 

 

Bliźnięta: W dobrym kierunku

Karty: 7 Monet, 5 Pucharów, Umiarkowanie

Pełnia zaprasza cię do zabawy i flirtów. Pozbądź się wątpliwości, zrezygnuj ostatecznie z tego, co przestało funkcjonować, oddaj unieruchamiające cię sentymenty na złom. W twoim przypadku gwałtowne cięcia są niezbędne dla odzyskania równowagi. 
7 Monet i 5 Pucharów mają na celu przygotować cię do zaakceptowania niektórych strat, też tych dotyczących planów i marzeń, oraz przywrócić poczucie sprawczości i entuzjazm. Sprzyjają odblokowaniu kreatywności, powracaniu na rynek romansowy i układaniu na nowo relacji z dziećmi. Umiarkowanie obiecuje długotrwale pozytywne skutki podjętych teraz radykalnych kroków – jest to karta zmierzania w dobrym kierunku, na domiar w sprzyjających okolicznościach, dobrym humorze i całkiem prawdopodobne, że w świetnym towarzystwie. Przypomina też, że najlepsze rezultaty osiągają ci, którym przyjemność sprawia proces, a dopiero w drugiej kolejności efekt.

Zadanie: Pozbądź się balastu. Zrób listę wewnętrznych blokad, do każdego punktu dopisz korzyści, jakie z nich czerpiesz. Spal kartkę, a popiół wyrzuć na wiatr. Pogratuluj sobie najbardziej publicznie, jak to w obecnej sytuacji możliwe.

Rak: Dom w centrum uwagi

Karty: 9 Pucharów, Papieżyca, 10 Buław

Jak się czujesz w swoim najbliższym otoczeniu? A jak czują się w nim – i z tobą – inni? Papieżyca jest opiekunką potrzebujących, patronką pominiętych, a nade wszystko wrażliwą psycholożką. Wyzwaniem rzuconym ci przez pełnię będzie upewnienie się, że wygody i przywileje w twoim domu są rozdzielone sprawiedliwie. Możesz odkryć, że twój wkład w codzienność, np. finansowy, czasowy, emocjonalny jest niewspółmiernie duży wobec wkładu reszty domowników. Albo wręcz przeciwnie, że dbając o swój własny komfort, przeoczyłeś prawa i potrzeby innych. 9 Pucharów mówi jasno, że któraś ze stron jest bardziej zadowolona i w szczerej niewinności nie dostrzega tej dysproporcji. Jeśli mieszkasz sam, weź pod uwagę sąsiadów albo rodziców – hasłem przewodnim pełni jest dla ciebie dom, również w szerszym znaczeniu. 
10 Buław daje ci siłę do konfrontacji tak z innymi, jak z samym sobą oraz wspomaga jej skuteczność.

Zadanie: Przez cały dzień rób precyzyjne notatki, jak naukowiec badający z dystansu życie społeczności świstaków. Zapisuj każdy ruch, rozmowę, swoje wrażenia i przemyślenia, do oznaczania jednostek używając kodu. Przeczytaj za tydzień.

Lew: Szansa na odnowę

Karta: 9 Mieczy, Gwiazda, 10 Buław

Spokojnie Lwie, wszystko się ułoży. Obecność 9 Mieczy świadczy o tym, że słabo radzisz sobie z koniecznymi w obecnym momencie ograniczeniami. Mogą one być sprzeczne z twoją towarzyską naturą albo wchodzić w paradę planom poszerzania twojego zasięgu – na salonach, w internecie i w biznesie. Jeśli masz poczucie pogłębiającej się samotności, doskwiera ci niepokój związany z przyszłością, mam dla ciebie dwie informacje: pierwsza taka, że widać już horyzont, druga, że Gwiazda to jedna z najkorzystniejszych kart tarota. Symbolizuje nadzieję, oczyszczenie źródeł, czyli szansę na uleczenie lub odnowę relacji z bliższymi i dalszymi znajomymi, z rodzeństwem, handlowymi partnerami. 
Jak napisał w eseju o kwarantannie filozof Paul B. Preciado – może to wszystko jest spisek, by móc bezkarnie nawiązać kontakt z naszymi byłymi (zapomnianymi kamratami, zaniedbaną rodziną, niepotrzebne skreślić)? Internet trzęsie się od osób łaknących kontaktu, izolacja łagodzi charaktery, w końcu wszyscy jesteśmy w tych samych tarapatach. 10 Buław potwierdza, że nie dzieje się nic, co przekraczałoby twoje możliwości.

Zadanie: Za każdym razem, kiedy odczujesz ukłucie lęku, zagaduj przez internetowy komunikator do innej osoby. W najgorszym wypadku skończy się to wirtualną masową imprezą.

Panna: Czas przyjemności

Karty: Papież, Królowa Mieczy, Król Monet

Nadszedł czas zrzeczenia się odpowiedzialności za innych. Teraz w pierwszej kolejności liczy się twój dobrobyt. Karty prezentują wspaniały triumwirat. Papież przedstawia cię jako rodzaj głowy rodziny (może być to każda inna grupa – przyjaciele, pracownicy, współlokatorzy), kogoś, kto pod pozorem władzy jest na usługach swoich poddanych. Królowa Mieczy jest postacią rezygnującą z różnych wątpliwych przywilejów na rzecz swoich własnych praw. Król Monet, symbol bogactwa, luksusu, bezpieczeństwa, zwiastuje korzystne rozwiązanie wszystkich kłopotów, zwłaszcza finansowych –jako osoba może oznaczać inwestora, mentora lub ciebie samego, wreszcie korzystającego z uroków życia i owoców swojej pracy.
Przekaz jest prosty – czas, pieniądze, wygodę rozmieniasz na duchową satysfakcję związaną z roztaczaniem opieki nad innymi. Przestań. Czasem warto potaplać się w materializmie.

Zadanie: Przez tydzień nakładaj sobie największy kawałek ciasta, zajmuj najwygodniejszy fotel, serwuj sobie talerz z najładniej zaaranżowanymi potrawami. 

Waga: Wszystko tak, jak chcesz

Karty: Rycerz Buław, 4 Monety, Cesarz

To twoje święto, Wago! Wielki kosmiczny reflektor wybiera cię z tłumu, głos z offu oznajmia: dziś wszystko będzie po twojemu. Oklaski! Tego ci właśnie życzę, a niezależnie od moich życzeń wiedz, że każdy znak zodiaku odkryje teraz w sobie jakiś pierwiastek twoich cech. 
Jak mało kiedy masz szansę, będąc po prostu sobą, rezonować, z kim dusza zapragnie. Oczywiście, jeśli ci na tym zależy. Rycerz Buław zapewnia, że nie musisz niczego forsować. 4 Monety pozwalają ci czuć dumę, a przynajmniej satysfakcję z tego, kim przez ostatnie pół roku, od wrześniowego nowiu, udało ci się stać. Karta Cesarz mówi sama za siebie – nie tylko ty dostrzegasz owoce tego procesu. Naciesz się tym obrazem, nie kalając go udawaniem i zbędnymi w tej chwili dążeniami. Najprościej nazwać to awansem, kimkolwiek teraz jesteś i jakakolwiek była twoja droga.

Zadanie: Odpuść walkę, szpanowanie, siłowanie się, budowanie wizerunku, swoje ambicje. Pokaż się w całej glorii i chwale swojej niepowtarzalnej kompozycji. 

Skorpion: Delikatny temat

Słońce, Królowa Pucharów, 3 Miecze

Pełnia w Wadze ułatwi ci uporanie się z bolesnymi tematami, które sprytnie chowałeś nawet przed samym sobą przez ostatnie pół roku. Miej na względzie, że obecność 3 Mieczy może oznaczać konieczność przejścia swoistej żałoby. Sednem konfrontacji z własnymi sekretami jest przeżycie adekwatnych emocji, które i tak dopraszają się już od pewnego czasu twojej uwagi. Na szczęście dwie pozostałe karty, Słońce i Królowa Pucharów, łagodzą wydźwięk Mieczy, przy czym Słońce ujawnia twój podstawowy mechanizm obronny: bagatelizowanie. Przyjrzyj się uważnie temu, co uważasz za niedokończone, śmieszne, za wersję próbną, niewymagającą pełnego zaangażowania, na jaki temat często ironizujesz. Może być też tak, że siebie samego postrzegasz jako wersję testową. Królowa przypomina, że nie musisz mierzyć się z tym wyzwaniem w pojedynkę i doradza dozę tkliwości. 

Zadanie: Narysuj swoją karykaturę, a następnie komiks o chwalebnych przygodach tej postaci w poszukiwaniu sensu życia. 

Strzelec: Nowi znajomi

Karty: 4 Buławy, 10 Buław, 9 Buław

Same Buławy w twoim rozkładzie nie pozostawiają wątpliwości: siły witalne czerpiesz z aktywnego udziału w życiu szerzej pojętej społeczności. Twoi przyjaciele, koledzy, znajomi, a dalej – nieznajomi, których możesz zaliczyć do podobnych sobie, nawet jeszcze dalej – czemu nie całe miasto! Przewrotnie, obecna sytuacja ułatwia wytworzenie poczucia przynależności, w końcu internet nie zna granic i obala standardowe pojmowanie ram czasowych. 
Karta 4 Buław sygnalizuje jednak, że bezpieczeństwo cyfrowego kontaktu nie zaspokaja potrzeby wykazania się twoją specjalnością – nieproszoną inicjatywą. 10 Buław mówi: pobrudź ręce (w rękawiczkach). Ile możesz dać z siebie innym, jaką wyczerpującą aktywność możesz wykonać, żeby poczuć satysfakcję? Zacznij od wyrzucenia śmieci starszej sąsiadki. 9 Buław symbolizuje wzrastające poczucie siły i kierunku.

Zadanie: Pozbądź się nadmiaru straconego czasu. Chwile niepoświęcone sobie poświęć innym. Masz teraz najlepszy moment, by poszerzyć krąg swoich znajomych o zaskakujące postaci.

Koziorożec: Medale i odznaczenia

Karty: Sąd Ostateczny, 9 Pucharów, 6 Mieczy

9 Pucharów bywa kartą spełnionych życzeń. Nawet jeśli spełnione są pozornie, satysfakcja jest prawdziwa i tego się trzymaj, wszakże o satysfakcję w życiu chodzi. Sąd Ostateczny ocenia twoje zachowania jako słuszne, podjęte decyzje jako trafne, a pracę domową uznaje za odrobioną wzorowo – w nagrodę dostajesz nowe szanse, awans, powrót zgubionego po drodze celu. 6 Mieczy pojawia się zawsze w kontekście pozostawiania za sobą niekorzystnych okoliczności, wracania do równowagi (także psychicznej). 
A teraz spójrz przez pryzmat tych trzech kart na swoje zawodowe osiągnięcia. Punkt, w którym się znajdujesz, może być źródłem ulgi – jak po wyjściu z ciemnego tunelu, lub dumy – jak po wejściu na szczyt Giewontu. Obydwa przypadki dają ci prawo lub wręcz narzucają obowiązek, by wypiąć dumnie pierś i pogratulować sobie niezłomności. Od kilku lat jesteś na celowniku Wszechświata, w dobrym i złym tego słowa znaczeniu. Stan ten potrwa do końca grudnia. Tymczasem, z serii testów, zawodowy masz zaliczony pomyślnie.

Zadanie: Odpuść rozliczanie się, ocenianie wstecz, analizowanie kroków, rachunek sumienia. Już po wszystkim. 

 

Wodnik: Poszerzanie horyzontów

Karty: Koło Fortuny, Giermek Monet, 8 Mieczy

Interpretacja Koła Fortuny jest karkołomna. Co ma być, to będzie, sprawy pozostają poza twoim wpływem. To jedna tylko część obrazu. Prawdziwym przesłaniem Koła Fortuny jest nauka wchodzenia w stan zen – umiejętności obserwacji rozwijającej się przed tobą historii bez oceniania, oczekiwań, bez stawiania oporu. To daje szansę na zdobycie pogłębionej wiedzy. Giermek Monet wprowadza lekki akcent inicjatywy, zachęca, by znaleźć jakiś punkt uziemienia. 8 Mieczy to jeden krok do przebicia się przez zasłonę iluzji, często oznacza pozbywanie się roszczeń i pretensji. 
W innych okolicznościach rozkład ten dotyczyłby dalekich podróży i nauki jako sposobów na poszerzanie horyzontów. Tym razem, dzięki zamkniętym granicom, uniwersytetom i lasom, nabiera wydźwięku filozoficznego, a podróż odbywa się do wewnątrz. Jeśli cię to nie odstrasza, zapoznaj się z różnymi technikami medytacji. Możesz teraz wyjątkowo dużo na tym skorzystać.

Zadanie: Jeżeli nie zdecydowałeś się na trening medytacyjny w znaczeniu klasycznym, stwórz własny system. Codziennie wymyślaj inną mantrę i wizualizację będącą odpowiedzią na wymogi chwili. Stosuj do skutku. 

Ryby: Równowaga

Karty: 4 Buławy, Sąd Ostateczny, 5 Mieczy

Masz skłonność do zacierania granic, zlewania się z ideami, ludźmi, pragnieniami, co czasem prowadzi cię do miejsc niezbyt dla ciebie korzystnych. 4 Buławy jako karta inkluzywności przestrzega, by w dążeniu do zjednoczenia z ważnymi dla ciebie osobami nie zgubić z oczu własnego odbicia. Sąd Ostateczny w towarzystwie 5 Mieczy mówi o przewrotnej wygranej. Zysku kosztem innych, ale zasłużonym i zgodnym z twoimi pragnieniami. 
Jest to rozkład sprzyjający odzyskiwaniu spornego spadku, walce o odszkodowania, wszystkim próbom odzyskania tego, co jest ci należne, a tym samym odebraniu tego innym. Na płaszczyźnie interpersonalnej mówi o wywalczaniu sobie pozycji w intymnym związku (ale również w relacji z rodzicami i bliskimi współpracownikami), forsowaniu z pozytywnym skutkiem planów, za cenę zmiany planów drugiej osoby. W ostatecznym rozrachunku równowaga zostaje utrzymana, więc nie hamuj się i nie oceniaj zbyt surowo.

Zadanie: Odpuść dążenie do zjednoczenia za wszelką cenę. Daj sobie i innym być sobą. 

 
Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij
Vogue Polska
Drogi Czytelniku,

Żeby móc dalej dostarczać Ci materiały redakcyjne wysokiej jakości i zgodne z Twoimi zainteresowaniami, potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Jednocześnie zapewniamy, że dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo, nie zwiększając w żaden sposób naszych uprawnień. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę.

Pliki cookie

Strona vogue.pl korzysta z plików tzw. cookie, w celu dostosowania jej funkcjonalności do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje w zakresie polityki prywatności i zasad wykorzystania plików cookies dostępne są TUTAJ.

Wyrażam zgodę